Desky v Berlíně: Rotation Butique

Téměř v centru Berlína na ulici Weinbergsweg se nachází luxusnější obchůdek Rotation, který nabízí kromě oblečení taky slušné množství desek. Milovníci dobré elektroniky by jej určitě neměli minout.

6.3. 2015 10:25:44 | Vinyl Stores | Carl W

Rotation Butique jsme rozhodně nechtěli vynechat. Na sociálních sitích jsou na tento obchůdek velice pozitivní ohlasy a my hodlali přijít na to, proč tomu tak je. Zvenčí to sice vypadá, že je to jen další obchod s oblečením, kterých je v Berlíně plno. Ale my jsme šli na jistotu, protože víme, že se uvnitř skrývá i několik přepravek vinylových desek.

Obchod je jednoduše rozdělen na dvě části - v té první jsou desky, v druhé pak oblečení. Pokud zde půjdete někdy na párty a budete chtít vypadat jak pravý Berlíňan, rozhodně nakupujte zde. Dospělých hipsterských triček nebo mikin jsou tady mraky. Ale taky počítejte, že si za to zaplatíte. Tričko pod 25€ jsem tu neviděl.

Pojďme však k plackám. Byly rozděleny na nové a použité - všechny ovšem ve výborném stavu. A tomu odpovídala taky cena. Nové desky se tu cenově pohybovaly nad 10€, alba pak kolem 20€. Ze žánrů tu bylo striktně jen techno a house. I přes to, že to tak nevypadalo, je zde hodně desek a strávili jsme tu celkem dost času. Protože takovou koncentraci kvalitní elektroniky jsem zatím v žádném jíném shopu neviděl.

    

Mike Parker ‎– Modulation Caves, Leghau ‎– Insomniak, Inland ‎– Figure SPC O, Radio Slave ‎– Werk Remixes s úžasným editem Dana Beaumonta nebo skvělé album Nina Kraviz - Mr. Jones - o nich jsem věděl, že si je odnesu domů. V starších deskách jsem pak ještě našel Joris Voorn ‎– The Secret, kterou kdysi Sven Väth házel na brněnské Citadele do davu a chytl ji někdo vedle mě a mě to pak mrzelo. Tak jsem si udělal radost o pár let později.

K poslechu jsou tu k dispozici dva gramofony Technics s výhledem přímo na ulici - hudbu totiž posloucháte ve výloze. Jen sluchátka si musíte jít půjčit k pokladně. U gramofonů stojí nápis, aby je používali opravdu ti, kteří si chtějí něco koupit. V Berlíně je takový menší nešvar, kterého si nejde nevšimnout - lidé přijdou do obchodu s deskami, poslouchají hudbu několik hodin a pak zase odejdou. Nic si nekoupí.

Stejně jako ve většině dalších shopů tu můžete platit kartou, čehož začínáme využívat, protože nám eura v peněžence jednoduše došla. Těch desek je tu tolik, že tu vždy utratíte všechno a je celkem jedno, kolik peněz si vezmete. Rotation byl skvělý tichý shop s mnoha deskami, kam bych se jistě rád vracel. Ale my už musíme mířit na poslední adresu v rámci naší berlínské "shopping" tour.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně