Desky v Berlíně: Space Hall

Pokud tu někdy budete nakupovat desky, je Space Hall vaše číslo jedna. Jedná se o největší record store v Berlíně. Milovníci housu, techna nebo drum‘n‘bassu tu nebudou mít problém utratit nejednu výplatu.

5.3. 2015 15:27:30 | Vinyl Stores | Carl W

Jedná se s přehledem o největší obchod s vinyly v Berlíně a to jak rozlohou prodejny, tak počtem nabízených desek. Ve Space Hall na Zossener Straße s přehledem strávíte několik hodin a pokud byste se chtěli probrat všemi deskami, tak možná i několik dní. A vyplatí se si ten čas udělat.

Obchod byl nedávno přestěhován, ale pouze o dvacet metrů dál. Původně se jednalo o čtyři patra plné vinylů, nyní však čekejte tři obrovské místnosti. V té první vás kromě pokladny čekají CDčka, trička, bagy a další nezbytné DJ doplňky. V druhé, tmavé a skvěle vystylované s dřevěnou prkennou podlahou sídlí D‘n‘B desky a v té poslední a zároveň největší pak house, techno a poslechový koutek. A tam právě míříme.

   

Zatímco prodavači tu na výborném soundsytemu pouští nové desky, které zařazují do prodeje, my nevíme, kam dřív skočit. Je tady toho opravdu tolik! Celá místost, která může mít odhadem přes 150m², je rozdělena na tři části - techno, house a poslechový koutek. Já jsem začal tedy technem, pěkně podle abecedy.

Postupně hledám a hledám a v ruce mi zůstávají Beyerův double-vinyl Remainings III, Martyn - Is This Insanity, Auden - Wall To Wall, Locked Groove - Enigma, Matt Sassari - Montarjan, Mind Against & Locked Groove - Elysium / Pulsar, Monoloc & Daniel Wilde - It's Mine nebo Oliver Huntemann & Dubfire - Elements Series III: Aire (2015 Repress) a mnohé další.

   

Projít pouze techno od A do Z vám zabere minimálně tři hodiny. Dál pokračoval house s minimálně stejnou sbírkou, na to jsem však neměl sílu ani čas. Pokračoval jsem si svůj výběr poslechnout, k dispozici bylo šest gramofonů Technics 1200 na mírně špinavějších pultech, ale ne tak, aby vás to odradilo. Ono celkově Space Hall je nasáklá takovou punkovou atmosférou, třeba i proto, že prodavačům nedělá problém si dát u desek jointa.

Ceny jsou zde mírně vyšší, než byste asi čekali. Za desku dáte průměrně 10€ a s takovým výběrem tu nebude mít problém utratit několik stovek i tisíce euro. Ovšem zárukou je, že toho nikdy nebudete litovat a rádi se sem s jistotou budete vracet, rozhodně Space Hall stojí za více než jednu návštěvu!

   

REKLAMAREKLAMA