Desky v Berlíně: 33 RPM Store

Dalším z navštívených obchodů při našem berlínském dobrodružství byl malý obchůdek v Kreuzbergu. Pokud toužíte intimně prohledávat krabice s vinyly, tak je to přesně to pravé místo.

4.3. 2015 15:48:16 | Vinyl Stores | Carl W

33 RPM Store je součást kavárny Mukkefukk a nemá ani vlastní vchod z ulice. Poznáte ho jen podle výlohy a cedule venku. Dovnitř se dostanete přes právě zmiňovanou kavárnu. A to v našem případě jsme si ještě museli nechat zavolat majitele, protože jinak bychom se dovnitř ani nedostali. Davy lidí se sem nejspíše nehrnou, což je sice škoda, ale zase nakupovat si jen tak sám má taky něco do sebe.

Obchůdek je fakt malý, tipl bych si tak max. 15m². Ovšem najdete toho tady celkem dost, kromě více jak tisícovky vinylů jsou tu k dispozici i CD, trička nebo slipmaty. Ve vinylech kromě techna a housu najdeme taky hodně nu-disco věcí - hlavně díky tomu, že majitel pravidelně pořádá nu-disco párty právě ve vedlejší kavárně.

Zaujme mě určitě label 33RPM & Friends, který mi sám majitel doporučuje. Hned vytahuje první desku k poslechu, prý se jedna o temnou elektroniku, tak jsem zvědav. Hudbu si zde poslechnete na jediném gramofonu Reloop RP-2000 MK3 a ještě dostanete úpěnlivou přednášku, že k deskám se nesmíte chovat jako DJ a je nutné s nimi zacházet velice opatrně a brát je pouze za jejich střed. No dobře no...

    

Na 33RPM & Friends je sice bezesporu kvalitní hudba, ale nic, co bych si musel odnést domů. To ale neplatí už o loňském albu Adama X - Irreformable a pár dalším deskám, které jsem si nakonec vybral. Ceny jsou tu férové - najdeme tu úplně nové kousky, ale i použité vinyly, takže se ceny do sebe celkem lišili, ale vždy jsem se vlezl pod 10€ za desku.

Během placení jsem si ještě stihl obhlédnou pár triček i CDček, kterých tady taky není zrovna málo. Majitel vše udržuje v precizním stavu a jde to v obchodě hodně znát. Je zde hodně intimní a zároveň příjemná atmosféra, která je dána i velikostí místnosti - tři zákazníci už by byli na tento obchůdek moc. Ale pokud půjdete kolem, rozhodně neváhejte s návštěvou!

REKLAMAREKLAMA