Westbam dnes slaví 50. narozeniny

4. března roku 1965 se v německém Münsteru narodil Maximilian Lenz. A kdo by dnes neznal hity Beatbox Rocker, Agharta, United States Of Love, Oldchool Baby nebo You Need The Drugs?

4.3. 2015 14:16:59 | informace | Carl W

Svou hudební kariéru začal v roce 1978 a pod přezdívkou Frank Xerox se věnoval punku. V tomto stylu také založil dvě kapely - Anormal Null a Kriegsschauplatz. DJingu se věnuje od roku 1983 jako Westbam. Tento alias je poctou Kevinu Donovanovi (Afrika Bambaataa) - jedná se o zkratku Westphalia Bambaataa.

O rok později se stěhuje do Berlína, kde také vydává spolu s Klausem Jankuhnem svou první desku - 17 – This Is Not a Boris Becker Song. Potom jeho kariéra nabrala velké obrátky - stál u zrodu Loveparade, kde také v letech 1989 - 2008 jako jediný DJ hrál. Představil by se i na té poslední v roce 2010, ale ta byla kvůli smrti 21 návštěvníků zrušena. Jako producent byl tvůrce tzv. Love Parade Anthems od roku 1997 až do jejího ukončení.

V roce 1991 organizuje první Mayday, která se pustupně stala jednou z největších a nejuznávanějších akcí elektronické hudby v Německu. Spolu s Klausem Jankuhnem stál také za projektem Members of Mayday, s kterým vytvořili několik nesmrtelných hitů. V únoru minulého roku se pak s agenturou pořádající Mayday rozešel - do té doby byl jediným DJem, který hrál na všech dílech ve všech zemích, kde Mayday působila.

Je spoluzakladatelem vydavatelství Low Spirit Recordings spolu s Williamem Röttgerem, který nedávno zemřel. Je autorem desítek alb ať už jako Westbam (to poslední nese název Götterstrasse) nebo ve spolupráci s Afrikou Islamem jako Mr. X & Mr. Y.

Jeho bratr Fabian Lenz je také známý jako DJ Dick, jeho sestra Seraphina je také umělkyně. Sám Westbam stále žije v Berlíně a je otcem dvou synů. Své padesáté narozeniny oslaví na akci Maxrave v berlínské Columbiahalle, kam si pozval Moguaie, Moonbooticu, Takkyua Ishinoha a mnohé další spřátelené umělce.

Video: Mr. X & Mr. Y - Global Players

PARTYINFO

Maxrave

14.03.2015 Columbiahalle, Berlin
DJs: Westbam, Moguai, Moonbootica, Takkyu Ishino, Hardy Hard, Gabi Delgado (live), Mr.X & Mr. Y (live), Beatkind (live), Becky Boo aka Boo Boo (live), Woody, Dick, Cherry
Cena: 20 / 80 (VIP) €
REKLAMAREKLAMA