Bonafide3000: Říkají, že hrajem rave nebo electro jump

Přijedou do Brna z izraelského Tel Avivu, kterému se přezdívá tavící kotel světové taneční scény. Bonafide3000 je neuvěřitelně sympatická elektronická kapela, která spojuje hudební nadhled a maximální nasazení do energetického šílenství, které byste si neměli nechat ujít.

3.3. 2015 17:17:19 | rozhovory | PePe

- PePe: Ahoj Noame, jak to jde?

- Noam: Ahoj, mám se skvěle! Zdravím do Česka ze slunečného Tel Avivu.

Jsi frontmanem kapely Bonafide3000. Co znamená tento tajuplný název?

Slova "bona fide" mají mnoho významů v mnoha jazycích. V latině to znamená "podle vůle Boha" a nám se tento význam líbí. Snažíme se vydat ze sebe na koncertech tu nejlepší energii a dát do toho našich sto procent!

Jak bys nejlépe popsal vaši muziku?

Jeden z našich fanoušků po jedné show prohlásil, že tomu máme říkat "Electro Jump", protože během celého koncertu tam všichni skákali. A my tu myšlenku milujem! Skutečně si myslíme, že naše hudba a Ta Energie, kterou dostáváme z živého publika, nás všechny nutí SKÁKAT! Pokoušíme se, aby publikum tak nějak zapomnělo na všechno a aspoň na chvíli se prostě ztratilo v hudbě. Někdo tomu taky říká prostě "rave music", protože je to sice živý koncert, ale neděláme vůbec pauzy mezi songy.

Jaký byl váš dosud největší koncert?

Hmm to je docela těžké říct. Měli jsme show v jednom malém litevském městě jménem Cesis, kde se v ulicích objevilo asi 5000 lidí! Taky jsme hráli ve Varšavě pro asi třítisícový kotel. Tyto dva koncerty byly naprosto šílené, skvělá energie!

Máte nějaké vzory?

Jasně že jo! Hodně nás ovlivnili Justice, stejně jako třeba The Prodigy, Mr. Oizo, Daft Punk, SoulWax, 2manyDJs…

Pro mě kdysi dávno poslech kapel jako Astral Projection či Infected Mushroom znamenal první kontakt s psytrance muzikou. Až o mnoho let později jsem zjistil, že i oni pocházejí z Izraele. Cítíte se být ovlivnění take těmito slavnými krajany?

Ano, Infected Mushroom či Astral Projection jsou obrovští umělci, kteří vlastně změnili pohled lidí na celou izraelskou scénu. Chováme k těmto borcům hluboký respect!

Jaké země plánujete navštívit po České Republice?

Během našeho turné budeme poprvé představovat skladby z našeho úplně nového alba, které vyjde v následujících pár měsících. Po Česku nás nyní čeká Polsko, Německo, Francie a Švýcarsko. V plánu máme kětnové turné po Asii a v červnu poletíme do USA. Och, my milujem turné!

A na závěr: co bys vzázal všem hudebním bláznům do Brna?

Připravte se, že zešílíte! Budem všichni skákat jak pominutí, až z vás bude cákat pot! To slibuju!

PARTYINFO

Lucky 13

13.03.2015 Sono, Brno
Live: Bonafide3000, Kajak, Chief!Mama, Swing Pigs
DJs: Darren Wilkinson, EccO, Fawkes, Fly, Johannes, Kema, Peter Pea, Saddan, To-Su-Ya
Cena: 250 / 300
REKLAMAREKLAMA