Desky v Berlíně: Hard Wax

Během naší návštěvy jsme nemohli vynechat jeden z nejstarších berlínských obchodů - Hard Wax. Spolu se Space Hall je to jednoznačně nejznámější obchod s deskami v Berlíně, i když většina prodejů se zde už také odehrává přes web.

3.3. 2015 10:15:20 | Vinyl Stores | Carl W

Hard Wax minulý rok v prosinci oslavil 25 let od svého otevření. V roce 1989 jej založili Moritz von Oswald a Mark Ernestus. Za svou dobu působení několikrát změnil lokaci, naposledy v roce 1996, kdy se přestěhoval do třetího patra staré továrny na ulici Paul-Lincke-Ufer, kde sídlí dodnes.

A musím podotknout, že není úplně tak jednoduché jej najít. Když už máte správnou adresu, musíte projít dvěma dvory v zástavbě a v noci by to nebylo asi úplně to nejideálnější pro neklidné povahy. Vchod je sice označen nápisem, ale všude na zdech jsou graffiti a to i vevnitř v domě. Když stoupáte do třetího patra, tak si v duchu říkáte, že tady byste fakt nechtěli bydlet.

     

Přímo v prodejně je pak vše krásně prosvětleno díky velkým oknům, vedle kterých jsou tu umístěny i pohodlné sedačky. Co mě trochu překvapilo, byl výběr desek. Na to, že se jedná o nejznámější berlínský obchod z vinyly toho tady není ani zdeleka tolik, kolik jsem toho čekal. Desky jsou rozděleny v překližkových regálech podle žánru a v jeho rámci pak i podle kontinentu kde desky vyšly - tzn. u techna se jednalo pouze o Evropu a Ameriku.

Z evropských labelů tu měl velký zástup desek Figure, MDR, 50 Weapons, Mord nebo Ostgut Ton, z těch amerických pak Axis a M-Plant. Poslech desek tu jak pak asi nejlepší ze všech obchodů, kde jsme byli - technika ve 100% stavu - tzn. šest gramofonů Technics 1200 - všechny jako nové. Příjemné posezení, klid, pohoda ... strávili byste tady celý den a ani by vám to nepřipadalo hodně.

Nakonec si odsud odnáším asi osm desek - mezi nimi třeba Woo York, Lag a všechny tři díly Masse Remixes - remixované skladby ze soundtracku k baletnímu představení v Berghainu. Hard Wax prodává pouze nové desky, takže poté, co si svoje favority vyberete, vám je prodavač donese úplně nové ještě nevybalené ve fólii. Ceny jsou tu stejné jako v internetových prodejnách, tj. kolem 10€ za desku. Spokojeni jdeme dál!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně