Desky v Belíně: Audio-In

Jet do Berlína a nejít se podívat do obchodu s deskami? Nemožné! Poprvé nás vánek zavál trochu náhodně do né tolik známého shopu Audio-In.

2.3. 2015 17:51:10 | recenze | Carl W

Původně jsme mířili do kamenné prodejny hhv.de o které jsme věděli, že je hlavně výdejnou velkého internetového shopu, ale měli by mít i několik desek přímo v obchodu. To se sice potvrdilo, jednalo se však pouze o hip-hop. Nás to nakonec ale tolik nemrzelo, protože hned o ulici vedle na Libauerstraße totiž sídlil - pro mě dosud neznámý - obchod Audio-In, který se specializuje na prodej desek z druhé ruky.

Obchůdek rozhodně nepřehlédnete, mají totiž několik desek vystaveno před výlohou přímo na chodníku, což je vlastně nejlepší reklama pro obchod s deskami. Vinyly mají uloženy stylově v přepravkách a milovníci techna a housu tady musí zákonitě strávit několik hodin. Výborně se tu přehrabovalo, zatímco tu prodavačka pouštěla intimní, často bezbeatové, techno.

    

Jako vě většině obchodů v Berlíně, i zde dominují "domácí" labely Osgut Ton, Figure nebo Tresor. Většina desek je ve velice dobré kondici a to i přesto, že se zde pouze prodávají již ohrané kusy. Ceny se pohybují okolo 9€ za desku, ovšem v podpultovém výběru, který je neroztříděný do kategorií, jsou ceny o řád nižší - průměrně 4€ za kus.

A právě zde jsem našel několik kousků, které doma ještě nemám. Simon Baker / Len Faki ‎– U / Death By House z Cocoon Recordings ‎nebo třeba letošní Sebastien San ‎– Adrastea. K dispozici k poslechu byly dva gramofony Technics 1200 - mimochodem v perfektní kondici. Protože nás však v shopu bylo víc, měl jsem možnost si své vybrané desky poslechnout za pultem, abych nemusel na ostatní čekat. Což je celkem fér. Nakonec jsem si desek odnesl celkem šest a těšil se do dalších krámů.

REKLAMAREKLAMA