Berlínský Tresor oslaví 24. výročí

Slavný německý klub nabízí výroční párty 13. března, kde vystoupí Scion aka Substance & Vainqueur, Jonas Kopp, Sleeparchive, Marcel Heese a další. Slaví se ovšem ale celý březen - třeba tento pátek tu pokřtí své nové album Oscar Mulero.

2.3. 2015 15:06:44 | informace | Carl W

Tresor je nejen v Německu synonymem pro undergroundové techno. Klub byl poprvé otevřen v březnu roku 1991 ve sklepeních bývalého obchodního domů v centrální části bývalého východního Berlína. A velice rychle se stal místem velice populárním, průběžně se rekonstruoval a rozšířil se i o venkovní zahradu a pódium Globus pro housovou hudbu. V říjnu téhož roku se pak zrodil i label se stejným názvem, který nyní patří mezi nejrespektovanější a pomalu střádá třetí stovku releasů a nabízí nejslavnější světová jména od Jeffa Millse, Blakea Baxtera, Juana Atkinse, Roberta Hooda, Joeyho Beltrama, Surgeona a nebo třeba Tokyho s Loktibradou (Petrzalka EP - červen 2003).

Posuneme se do dubna roku 2005, kdy se Tresor na staré lokaci zavírá, aby byl znovu otevřen o dva roky později ve zrekonstruované továrně na Köpenicker Straße, kde sídlí dodnes. Tresorské pátky, které se jmenují Tresor Klubnacht, jsou známé všude po světě a pořád nabízí to "pravé" techno. Třeba tento pátek tu bude Oscar Mulero křtít své nové album Muscle & Mind a připojí se k němu třeba Stanislav Tolkachev nebo SHXCXCHCXSH. No a týden na to už přijde i párty k 24. výročí založení klubu, kde vystoupí "Tresor‘s Finest" - Scion aka Substance & Vainqueur, Untidy aka Jonas Kopp, Sleeparchive, Marcel Heese a mnozí další.

PARTYINFO

24 Years of Tresor

13.03.2015 Tresor, Berlin
DJs: Zadig (live), Sleeparchive (live), Scion aka Substance & Vainqueur, Untidy aka Jonas Kopp, Mike Dehnert, René Löwe, Marcelus, Marcel Heese
REKLAMAREKLAMA