Spartaque znovu v Sono Centru nevystoupil

Po silvestrovské párty v Sono Centru, kde ho nakonec nahradil Tomy DeClerque, nedorazil blonďatý Ukrajinec ani na páteční Stability. Pořadatelé se dosud nevyjádřili a příspěvky z facebooku s dotazem na Spartaquea zmizely.

28.2. 2015 07:50:11 | informace | Carl W

Pojďme postupně - původně měl Spartaque vystoupit již na silvestrovské párty v Sono Centru. Nakonec však nedorazil, nahradil ho Tomy DeClerque a pořadatelé slíbili fanouškům náhradní termín. Ten se měl uskutečnit právě v pátek na Stability, kde vystoupil třeba Gary Beck. Nakonec ovšem ani tam se ukrajinská hvězda neukázala. Příspěvky dotazující se na jeho neúčast z facebooku však zmizely a pořadatelé se dosud nevyjádřili.

edit: 1.3.2015 05:36 - vyjádření pořadatelů

Vyjádření pořadatelů Stabilty:

Rádi bychom Vám tímto příspěvkem osvětlili situaci ohledně nevystoupení ukrajinského Spartaque na párty Stability, která se konala 27.2.2014 v brněnském SONO Centru.

Jak jistě víte, od zveřejnění párty v médiích bylo původně avizováno, že headlinery budou pouze Gary Beck a Du`Art, přestože jsme se Spartaque již jednali o náhradním termínu za jeho nevystoupení na Silvestra. Ačkoliv nám bylo již v lednu oznámeno, že Spartaque by měl dostat EU VISA na dva roky na 100% během února, pro jistotu jsme se rozhodli Spartaque neoznámit dokud opravdu VISA nebude mít v ruce. Takže jsme čekali až do 19.2. (pouze 8 dní před akcí), kdy nám Spartaque potvrdil, že mu bylo úřadem potvrzeno, že VISA dostane na 100% příští týden (v týdnu akce a zároveň posledním týdnu měsice února). V tu chvíli již nebylo na co čekat a zveřejnili jsme zprávu o tom, že Spartaque se připojí k STABILITY se svou “omluvnou show”. Spartaque v týdnu na denní bázi kontaktoval příslušný úřad a nakonec v čtvrtek (den před akcí) dostal hlášení, že VISA opravdu dostane v pátek odpoledne. Vše tedy šlo sice natěsno, ale relativně podle plánu. Koupili jsme tedy po domluvě letenku a těšili jsme se, že vše proběhne hladce. Bohužel po tom co VISA v pátek odpoledne obdržel, tak zjistil, že VISA jsou platná až od 28.2.2014 00:00, tedy asi dvě hodiny před tím, než měl začít svůj set a 5 hodin po té co měl přistávat ve Vídni. Okamžitě nás tedy informoval s tím, že mu na úřadě poradili, že je teoreticky možné odletět z Ukrajiny do ČR, počkat v bezcelní zóně do pátečních 23:59 a poté projít oficiální branou do ČR (EU). Proto jsme také na poslední chvíli změnili Line Up a prohodili Gary Becka a Spartaque, aby ho domluvený runner stačil přivést. Od této chvíle jsme již začli být vcelku nervózní, ale pořád jsme doufali, že vše dobře dopadne. Bohužel se nám okolo 18 hodiny ozval Spartaque s tím, že ho s tímto prozatím neplatným VISA nechtějí pustit do letadla přestože obvolal jak hotlinky úřadů či letiště a zkusil situaci na letišti vyřešit všemi svými silami. V telefonu zněl opravdu naštvaně a smutně, stěžoval si na to, že od zítra má VISA na 2 roky, a že dnes ho kvůli takové byrokracii nechtějí pustit, že si takovou událostí zkazí znovu reputaci Brněnského publika, že bylo utraceno dost peněz jak za letenky, tak za předčasné vydaní VISA, že opravdu neví co k tomu má říct, že aktuální situace na Ukrajině je s zahraničními cestami opravdu špatná, a že se opravdu moc omlouvá, ale nemůže přijet. Zkusil sice zjistit další lety do ČR, ale bohužel první byl až v sobotu ráno.

Každopádně doufáme, že jste si páteční Stability i tak užili, že Gary Beck a Du`Art jejichž sety byly o půl hodiny prodlouženy dostatečně uspokojili Vaše techno choutky, že videomappingové projekce dokreslili již tak perfektní atmosféru, a že se společně setkáme na další Stability!

PARTYINFO

Stability

27.02.2015 Sono, Brno
DJs: Gary Beck, Du’art, Spartaque, Thin & Thick, Danny Bright, Nois
Cena: 299 / 399 / 499
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně