Temní šamani Dadub očarovali MeetFactory

V Praze se minulý pátek konala party, které k nám přivezla další neotřelé jméno z oblasti techna. Italské duo Dadub, stejně jako jejich krajané Tale of Us, je známé svým osobitým a jedinečným zvukem.

27.2. 2015 19:32:19 | reporty | finch

Dadub live

Foto: Dadub live [Martin Strouf]

Pořadatelé si za prostor zvolili dobře známé MeetFactory, ale už před akcí bylo jasné, že to s návštěvností nebude žádná sláva. Na vině možná bylo slabší promo, možná větší konkurence ten den, nakonec se ale přeci jen kotel vytvořil a během livka hostů z jihu Evropy to před nimi nejednou pěkně vřelo, vískalo a ruky létaly hore :)

Ještě před tím ale vystoupil druhý jmenovaný z pořadatelské dvojice Wittner & Strctr. Toho jsme slyšeli zhruba poslední půlhodinku a s ničím se rozhodně nepáral. Ostré techno beaty drtily natěšený hlouček a dávaly tušit, že hlavní vystoupení večera bude mít v sound systému KV2 Audio, který doslova burácel, důležitou a kvalitní oporu. Tou, alespoň pro mě osobně, byla i vizuální stránka akce, pokud se tak dvě světla namířená na dj pult dají nazvat. Zvláště v kombinaci s hlavním vystoupením mi toto naprosto stačilo, žádná zběsilé blikání světel, laserů nebo stroboskopů jsem neměl zapotřebí. Tohle je ale subjektivní pocit a každý to může mít nastavené jinak.

Chvíli před půl jednou se ze všech koutů MeetFactory slezli natěšení vyznavači techna, zpoza opony se z backstage vynořil menší chlapík s plnovousem, Daniele Antezza, a bylo jasné, že očekávané vystoupení je na spadnutí. Pár vteřin na to se k němu připojil i vytáhlý Giovanni Conti v neodmyslitelné kšiltovce a pánové, jak je u nich zvykem, započali bezbeatové, několik minut trvající intro, kterým nás pozvolna vtáhli do jejich magické syrové pavučiny plné lámaných techno beatů doprovázených směsicí smyček, zvuků a ruchů :)

Dadub live @ Untitled session /w Dadub, 20.2.2015, 1/2

Zhruba od poloviny vystoupení jsme se dočkali pro mě lehce překvapivé, avšak logické změny. Nalomený kopák se párkrát narovnal, byli jsme svědky hrátek se zvukem, vše přesně nadávkováno tak, aby publikum zůstalo neustále ve střehu…

Dadub live @ Untitled session /w Dadub, 20.2.2015, 2/2

Z původního sta minut nás pánové za svými mašinkami nakonec obšťastňovali ještě o pět minut déle, závěrečný potlesk pak byl důkazem, že nejen culící se Daniele si vystoupení užíval :) Za pult nastupuje Wittner, prvních deset minut jakoby se hledá, ale poté nasazuje uchu lahodící techno pro zbytek osazenstva, my už však spřádáme plány na přesun na další party za našimi přáteli.

Závěrem bych rád poděkoval pořadatelům za tento neobyčejný zážitek a doufám v další pokračování večírků Untitled Session, v budoucnu snad opět s nějakým zahraničním hostem, který přitáhne větší pozornost techna chtivého publika.

PARTYINFO

Untitled Session

20.02.2015 MeetFactory, Praha
DJs: Dadub (live), Sinnan, Wittner + Strctr
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně