2manyDJs: V Roxy strhneme střechu!

V pátek se do Prahy chystají bratři David a Stephen Dewaeleové. Moc rozhovorů neposkytují a my jsme rádi, že si udělali čas a zodpověděli pár našich dotazů. Pro tedy v Roxy nechybět? Čtěte dále!

24.2. 2015 22:13:45 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Čau kluci, vím, že váš otec byl taky DJ. jak se vám po boku jeho profese vyrůstalo?

- David a Stephen: Jezdili jsme na DJ kempy už od mládí. Ty byly povinné.

Jak vzpomínáte na jeho hudbu? Ovlivnila vás nějak?

Byli jsme hudbou obklopeni a to mělo nepochybně svůj vliv. Ale hudba je natolik osobní, vychází přímo z tvého nitra bez jakéhokoli externího zásahu. Navíc jsme byli tehdy ještě možná příliš mladí na to, abychom si vůbec uvědomovali, že nás tolik ovlivňuje.

Máte vůbec děti?

Nemáme. Muži často odpovídají v žertu na tuto otázku: „O žádných nevím.“ Nedávno jsme však potkali ženu, které byla položena stejná otázka a také odpověděla, že o žádných neví. Což moc nechápeme, nedává to smysl. Jak to žena nemůže vědět?

Když se řekne 2manyDJs, první slovo, co mně napadne je „mash-up“, vy toho ale přitom tvoříte daleko víc, že?

Toto se asociuje i mnohým ostatním. Díky mash-upům jsme kariéru 2manyDJs nastartovali a jsme za to velice vděčni, ale opravdu jsme je udělali jen pro album As Heard On Radio Soulwax Pt. 2 a nikdy jsme se k nim nevrátili, jam si nejspíš většina myslí. Nepochybně si nás většina bude pamatovat jako „The Godfathers of Mash-up“ a my se na to nějak necítíme. Jsme tím potěšeni, ale i trochu frustrovaní.

Každý vás zná jako rockovou kapelu Soulwax, ale vy máte spousty dalších projektů jako The Flying Dewaele Brothers nebo Samantha Fu. Budete je udržovat i nadále živé?

Ty dva, co jsi zmínil, tak na těch stále pracujeme. Ale chystáme i další nové! Nemůžeme o nich vlastně v současné době ještě mluvit, protože jsme ještě nepodepsali všechny potřebné smlouvy. nechceme být tajemní, ale ještě to nemůžeme zveřejnit. Můžeme říct, že to bude úžasné, ale to je prozatím vše.

Nemáte problém namixovat 45 tracků do hodinového mixu. Co za hardware nebo software používá k tvoření studiových mixů?

Hlavně používáme Pro Tools software pro vytváření hudby i mixování, ale rádi do procesu začleníme taky old-school analogový hardware, abychom tomu dodali něco navíc a neznělo vše úplně stejně.

Video: 2manyDJs @ La3 (Spain) (2014)

A co používáte, když vystupujete na pódiu?

Strašně drahé věci. Speciálně tu mašinu, která dělá: „Ping!“ Tu milujeme.

Váš výběr tracků zahrnuje téměř všechny hudební žánry. Jak poznáte, kdy pustit nějaký rock, kdy zase funk a kdy to trochu přiostřit nějakým elektrem?

Jako DJ je naším jediným úkolem přečíst dav a udržet ho v pohybu. Musíme prostě vycítit kdy pustit pořádný rock, kdy nějaké techno nebo popový hit. My to ale hlavně musíme vědět dřív, než ty na tanečním placu. To potřebuje každý, kdo chce být dobrým DJem. A to je taky důvod, proč ti, co si dopředu nahrávají sety, nejsou ve skutečnosti DJové. Umění je být vždy v přítomnosti. Cítit to, co dav potřebuje. A když jim to dáte, je to úžasný moment.

A máte nějaký track, o kterém víte, že lidi vždy rozpálí do červena?

Takových máme samozřejmě hodně. A snažíme se je na našich show dost střídat, ale jsou takové tutovky jako Blur - Girls And Boys nebo náš edit MGMT - Kids, které fungují absolutně pokaždé.

Díval jsme se na vaše naplánované vystoupení a máte toho tolik, že se určitě hodně lidí musí divit, že to vše stíháte. Neunavuje vás to neustálé cestování?

Cestování je opravdu únavné, ale dokud někdo nevymyslí teleport, tak zde opravdu není jiná možnost, jak cestovat po celém světě. Pro tuto chvíli s tím nic nenadělá, je to součást naší práce a my se s tím musíme smířit a vydržet to.

Tak poslední otázka: V pátek přijedete do Prahy, co od vás v Roxy můžeme čekat?

Očekávejte, že to bude divoké. Strhneme tam střechu - tedy ne doslova. nechceme, aby se z našeho honoráře muselo něco opravovat. Ale v Roxy to v pátek zničíme - tedy zase ne doslova, to by bylo od nás nezodpovědné...

PARTYINFO

2ManyDJs

27.02.2015 Roxy, Praha
DJs: 2ManyDJs, Dan Cooley + Josef Sedloň, Biodan
2nd: Adam Cloud, Jb
Cena: 390 - ?
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně