Gary Beck: Těším se na návrat do Brna

Už po třetí se do Brna chystá skotský techno hitmaker Gary Beck. Tentokrát ho uvítá Sono Centrum a párty Stability. K té příležitosti jsme ho rychle vyzpovídali.

23.2. 2015 17:49:13 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Gary, už je to skoro tři roky, co jsi vydal své debutové album Bring a Friend. Kdy můžeme čekat pokračování?

- Gary Beck: Mám už nějaké myšlenky tímto směrem. Vydání je v plánu na začátku roku 2016.

Většina nových EP na tvém labelu BEK Audio stále vychází na vinylu. Jaký máš k němu vztah?

Já vinyly miluju! Rád desku držím v ruce a pustím si ji - je to skvělý pocit. Pravdou je, že vydávat hudbu na deskách je stále těžší, ale já rád to riziko podstoupím.

Minulý rok byl pro tvůj label opravdu průlomový. Releasy Pure Cane Sugar nebo Get Together / Power se dostaly na špičky prodejnosti na většině hudebních serverů a dlouhou dobu tam zůstaly. Můžeme čekat něco podobného i v roce 2015?

Jednoznačně nás čeká další velký rok! Chystám hodně svých releasů, ale i releasů pravidelných přispěvatelů na mém labelu - jako je třeba Mark Broom. Dále se snažím nastartovat BEK Audio label Night v několika mých oblíbených klubech po celém světě.

Poslechni si: Gary Beck feat Debra Debs - Get Together

Právě Mark Broom, ale taky Slam nebo DJ Rush v uplynulých dvou letech vydávali na BEK Audio. Koho máš vyhlédnutého k nim do party?

Strašně toužím vydat produkci Roberta Hooda. Snad mi to jednou vyjde.

Nedávno jsem četl, že jako malý jsi byl zapálený fotbalista a dokonce jsi hrál na vrcholové úrovni. Proč jsi nepokračoval ve fotbalové kariéře?

Začal jsem jednoduše objevovat hudbu a clubbing. Díky tomu šel fotbal na druhou kolej. Stále však hraju, ale pouze jako amatér.

Tvůj táta je taky obrovským fotbalovým fanouškem. Takže otázka je jasná: Celtic nebo Rangers?

Ve skutečnosti nikdo z The Old Firm. Jsme fanoušci hry - ne týmů. Táta mi ale připomněl několik slavných fotbalistů z Česka - Popluhár, Pluskal, Masopust a samozřejmě velký Panenka.

V jednom starším interview jsi zmínil, že tvým oblíbeným místem je Berlín. Proč právě on?

Určitě patří k mým nejoblíbenějším. Vždycky si to tam strašně uživám, hlavně hraní v Berghainu nebo Tresoru. Mám tam spoustu přátel a obecně je to velice krásné a bezstarostné město. Ovšem velice dobře se cítím také v Itálii nebo Japonsku.

Pojďme na úplný začátek tvé kariéry. První track, co jsem od tebe zaregistroval byl Stick To The Reggae na Worship Recordings. Byl to tvůj první release, nebo jsi vydal i něco staršího?

V té době jsem hodně pracoval na produkci, ale toto byl opravdu první vinyl, co jsem vydal.

Když jsi začal skládat hudbu, co jsi používal za hardware a software?

Používal jsem a stále používám primárně hardware a ten nejzákladnější software. Určitě nesmí chybět Microkorgs 1 & 2, Roland RS 70, Roland FA-06, Korg ET-1 a samozřejmě spousty dalších. Rád si všechno osahám.

A změnilo se v tomto dodnes něco?

Vůbec nic, pořád mám ve studiu stejné věci. Pokud se nic nerozbije, tak to tady takto zůstane.

Uměl sis na začátku své kariéry představit, že tvá hudba ovlivní směr techna po celém světě?

Vůbec mě to nenapadlo a strašně mě těší, že si myslíš, že tomu tak je. Vždy jsem strašně potěšen množstvím lidí, kterým si líbí má hudba a to, co dělám. Je to úžasný pocit.

Pokud správně počítám, v pátek tě čeká třetí vystoupení v Brně? Jak sis užil poslední dvě?

Miluju hraní v Brně, mám na to skvělé vzpomínky a moc se těším na návrat.

Na jaký drink tě fanoušci po tvém vystoupení mohou pozvat?

Pokud se jim má hudba bude líbit, tak s nimi vypiju cokoliv!

PARTYINFO

Stability

27.02.2015 Sono, Brno
DJs: Gary Beck, Du’art, Spartaque, Thin & Thick, Danny Bright, Nois
Cena: 299 / 399 / 499
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně