Aphex Twin vyhrál cenu Grammy za nejlepší taneční album

Na 57th Annual Grammy Awards zabodoval Richard David James, který by si odnesl cenu Best Dance/Electronic Album Of the Year, kdyby se předávání v Staples Center v Los Angeles zúčastnil.

9.2. 2015 09:16:29 | ankety & názory | Carl W

Celkově se předávalo 54 cen - o jednu více než vloni. My se ale podíváme pouze na výsledky z kategorie elektronické hudby. Na nejlepší skladbu v rámci žánru byli nominováni Disclosure, Duke Dumont, Zhu, Basement Jaxx a následný vítěz - britská elektronická kapela Clean Bandit a jejich skladba Rather Be.

O nejlepší elektronické album se ucházel Deadmau5, Little Dragon, Mat Zo či Röyksopp & Robyn. Hlavní cenu si však - pro někoho možná překvapivě - odnesl Aphex Twin za jeho Syro. Pro cenu si však nepřišel. Kdyby ano, mohl se potkat třeba s Taylor Swift a prohodit s ní slovo o projektu Davida Reeseho, který se rozhodl jejich hudbu propojit.

A jako naposledy zabředneme do kategorie o nejlepší remix. Nominováni byli Audien, Ming, Eddie Amador, Kaskade nebo Robin Schulz za svůj remix Waves. Vítězství nakonec padlo na Tiësta za remix k songu All Of Me. Je to jeho vůbec první vítězství Grammy.

Video: Clean Bandit - Rather Be ft. Jess Glynne

Poslechni si: John Legend - All of Me (Tiësto‘s Birthday Treatment Mix)

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně