V Litovli se minulý rok vyrobil rekordní počet gramofonů

Gramofony zažívají velkou renesanci, hlavními tahouny tohoto trhu jsou Austrálie, Kanada nebo USA. A právě tam dodává společnost SEV Litovel většinu své produkce.

2.2. 2015 10:26:31 | technologie | Carl W

O české firmě GZ Media, která loni vyprodukovala přes 14 milionů desek a zařadila se tak k největším světovým výrobcům vinylů, jsme již psali. A teď se musíme zmínit taky o SEV Litovel. Společnost přebrala v roce 1999 prostory a výrobní zařízení Ety (dřívější Tesla) a nyní se řadí k předním světovým výrobcům gramofonů.

Loni společnost vyrobila a prodala rekordních 96.000 gramofonů a více než 99% z nich putovalo na export do zahraničí. Většinu produkce tvoří gramofony střední třídy v cenovém rozpětí osm až dvanáct tisíc korun. SEV Litovel ale vyrábí i špičková zařízení v hodnotě několika tisíců eur. Minulý rok jich prodala několik stovek.

K těm nejlepší pak patří Pro-Ject Xtension 9 Evolution , jehož cena začíná na 2.000€ (v českých obchodech jej pořídíte od 54.990 korun - zdroj: Heureka.cz). Jednoduchý retro design, analogový koncept, špičkové zpracování a dokonalý zvuk - právě díky těmto vlastnostem si tento šestnáctikilový macek vysloužil ocenění EISA - nejlepší produkt 2014/15.

Video: Pro-Ject Xtension 9 Evolution SuperPack

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně