4 festivalové tipy za velkou louží

Pokud přemýšlíte jak ideálně strávit dovolenou v Americe, nemáte hluboko do kapsy a jste hudební fanoušci taneční hudby, mám pro Vás 4 festivalové tipy.

28.1. 2015 10:49:39 | informace | Kouzelná

Igloofest (Montreal)

Tím prvním je Igloofest v Montrealu, v kanadské provincii s názvem Quebec. Tenhle festival bych Vám doporučila jen pod podmínkou, že chcete zažít trošku jinou zimu než v ruském filmu a místo angličtiny si chcete procvičit i francouzštinu. Igloofest je venkovní festival snad v té nejstudenější části Kanady a jako bonus v nejchladnější roční fázi.

Koná se od 16. ledna do 6. února vždy od pátku do neděle na místě zvaném Old Port. Začátek vždy od 7 pm do půlnoci :) Přijde vám to krátké? Mně ani ne, když si představím party venku při mínus 10 stupních Celsia ( pocitově může být mínus 26 :) Ano, vítejte v Kanadě. Igloofest začínal jako Elektronicfest v lednu roku 2007 a každoročně na něj zavítají řádově desetitisícové davy. Letos tedy oslavuje krásné osmé narozeniny.

Zatančit si můžete na 2 stage, Scene Sapporo (Sapporo je japonské pivo, v Kanadě velmi populární a tady dělá hlavního sponzora festivalu) a Scene Vidéotron mobile. Za těch 8 let se může kde jaký DJ pyšnit, že si tu zahrál a letos tomu nebude jinak, ten line-up je opravdu zajímavý. Na festivalu najdete vše co na festival patří, včetně quebecké horké speciality jako je “putine” (hranolky, sýr a omáčka - stojí za to ochutnat, větší junk food jste myslím nikdy nejedli) Lístky na tuto šílenost se dají pořídit v předprodeji za 20 dolarů na jeden večer. Festival nabízí i cenově výhodné balíčky s ubytováním v hotelu dle vaší libosti (opravdu si můžete vybrat ze zajímavých hotýlku a hostýlků přímo na stránkách festivalu) a vstupenku na všechny 3 večery od 117 dolarů.

Co mě pobavilo, tak na stránkách se dočtete, že pro “zmrzliny” festival nabízí "Hot podložky" , kde si můžete ohřát nohy a ruce. Až se tam vydám, musím vyzkoušet!

Video: Igloofest 2015

Electric Daisy Carnival (Las Vegas)

Druhým festivalem, a zároveň druhým extrémem, je Electric Daisy Carnival v Las Vegas v létě od 19 - 21. června. Pořádá ho společnost Insomniac, která má již téměř dvacetiletou tradici. Tato společnost uspořádala nespočetně festivalů, koncertů a klubových nocích na americké půdě. Electric Daisy Carnival je hudebně taneční festival, který se koná na jaře, v létě a podzimních měsících ve Spojených státech, Puerto Rico a ve Velké Británii od roku 2013.

Minulý rok navštívilo Electric Daisy Carnival v Las Vegas rekordních 400.000 lidí! Lístek seženete za krásných 400 dolarů a pak už se už můžete kochat tou karnevalovou náladou a potit hektolitry potu v cca 30 stupních Celsia. Ano, tento festival se nachází v poušti ve státě zvaném Nevada cca 4,5 hodiny jízdy z Los Angeles.

Video: Electric Daisy Carnival 2015

Piknic Electronik (Montreal)

Třetí festivalový tip je Piknic Electronik v Montrealu a od stejných pořadatelů jako Igloofest. Nebaví vás zima a nemáte rádi přiliš teplo, chtěli byste radši do kanadské krásné čisté přírody, ale přece jen si užít města, vyrazte na piknik do Montrealu. Piknik se koná pouze 5 minut jízdy metrem z Montrealského downtownu. Park s názvem “The Parc Jean Drapeau” nabízí vše co je k pikniku třeba - přírodu, výhled na downtown a exkluzivní elektronickou hudbu.

Tento festiválek začal v roce 2003 od roku 2007 se koná každou neděli a hrají tam lokální i mezinárodní DJs a producenti. Začíná vždy dopoledne a končí kolem osmé večerní (občas se protáhne do pozdějších hodin). Lístek zakoupíte za 15 dolarů. Děti do dvanácti let mají vstupné zdarma!

Co se hraje? House, minimal techno, ale vlastně všechny odnože elektronické hudby.

Video: Piknic Electronik 2014

Dovolím si ještě poznámku - v létě se v Montrealu koná jazzový festival Festival International de Jazz de Montréal na který v nejednom turistických průvodců odkazují. A o kterém Guinness Book of World Records (Guinnessova kniha rekordů) v roce 2004 prohlásila, že je největší na světě.

Electric Island (Toronto)

A jako poslední Electric Island, kde jinde než v mém milovaném Torontu. Minulý rok na něm hráli třeba Tale of Us, Hot Since 82, Jamie XX či Dixon, Martinez Brothers a DJ Tennis. Zajímavostí je, že se koná čtyřikrát za léto a vychází vždy na “longweekend” . Jsou to vlastně státní svátky, které si Kanaďané stanovili chytře vždy na pondělí.

Lístky se pohybují v rozmezí 40 - 55 dolarů a v ceně lístku je započítána cesta lodí na ostrov. Electric Island, jak název v překladu napoví, se nachází na torontském ostrově, s kouzelným výhledem na downtown (střed města).

Video: Electric Island 2014

REKLAMAREKLAMA