První informace k MasterCard Balaton Sound 2015

Jeden z nejoblíbenějších evropských festivalů, maďarský MasterCard Balaton Sound, oznámil zkraje roku prvních 15 jmen a novinky ohledně organizace letošního ročníku.

22.1. 2015 14:32:11 | informace | finch

První informace k MasterCard Balaton Sound 2015

Ten se uskuteční v termínu 9. – 12. července na tradičním místě v městečku Zamárdi na břehu jezera Balaton. Jako vždy, obsazení festivalu si nic nezadá ani s těmi největšími konkurenty, což dokazuje i složení první patnáctky vystupujících. Té vévodí jména jako Hardwell, Nicky Romero či vítěz Grammy, Afrojack. Těm budou zdatně sekundovat kanadské EDM duo DVVBS, Němec Boys Noize, holandské bratrské duo Showtek a Britská zpěvačka a písničkářka Charli XCX. Návštěvníci festivalu se také mohou těšit na jména jako Joey Bada$$, německé duo Pan-Pot nebo holandského DJe a producenta Quintina. Nemálo fanoušků pak jistě ocení vystoupení v podání Vinai, Klingande, Roni Size & Reprazent, Chris Liebing nebo The Bloody Beetroots (SBCR DJ Set - Sir Bob Cornelius Rifo from The Bloody Beetroots).

Ti, kdo mají festivalový pas, se můžou těšit také na nultý den, kdy na hlavní stagi vystoupí mezinárodní hvězda, jejíž jméno pořadatelé oznámí během následujících týdnů.

Velice dobrá zpráva přišla také od místních zastupitelů Zamárdi, kteří odsouhlasili konání festivalu na témže místě až do roku 2020. Na základě toho pak organizátoři festivalu mohli začít s rozsáhlými projekty, jejichž cílem je zlepšit festivalový areál. Na základě těchto a úprav z minulého roku např. vzniknou nové parky, opraví se cesty napříč areálem a očekává se celkové zlepšení v oblasti komfortu, bezpečnosti a služeb pro návštěvníky, kterých loni prošlo branami 145 000 (plná kapacita). Ti se také můžou těšit na dekorace po celém areálu, stejně jako na různé pyrotechnické efekty, ohňostroje a velkolepé instalace, především při vystoupení hlavních hvězd festivalu.

Ke změnám dojde také v uspořádání hlavních podií, aby pojmula více lidí. Zvětšení se dočká Party Arena, jejíž nová výměra bude činit úctyhodných 5 500 metrů čtverečních, a velkých změn se dočká také oblíbená „terasa“ (Terrace). Mimo to také pořadatelé slibují větší využití kilometrového břehu jezera a vodní hladiny, kde bude více prostoru pro podia s různými žánry elektronické hudby a lounge bary s mezinárodními DJs.

Byly také rozšířeny ubytovací kapacity, dostatek míst by měl zajistit nejen festivalový kemp, ale také další možnosti ubytování (hotely, nabídky na pronájem domů místních obyvatel) buď přímo v Zamárdi nebo v okolních obcích Siófok a Balatonföldvár. Rozšířeného komfortu se dočkají VIP návštěvníci, na které čekají nejen nové dřevěné domky, ale i klasické zařízené obytné karavany, připravené stany, vlastní pláž, přístavní hráz, stan s internetem a mnoho dalšího, pokud nemáte hluboko do kapsy a chcete si užít festival se vším všudy.

První vstupenky jsou již v prodeji, prvních 10 000 pasů na celý festival je k mání za 135€, VIP za 235€.

Více informací očekávejte v následujících týdnech, čekání si můžete zkrátit např. aftermovie z loňska…

… nebo můžete navštívit:

PARTYINFO

Balaton Sound 2015

09.07.2015 - 12.07.2015 , Zamárdi
Live: Faithless, Netsky, Ludacris, Pusha T
DJs: Tiësto, Seth Troxler, The Martinez Brothers, Guy Gerber, Oliver Koletzki, Bakermat, Skream, Hardwell, Nicky Romero, Afrojack, DVBBS, Boys Noize, Showtek, Charli XCX, Joey Bada$$, Pan-Pot, Quintino, Vinai, Klingande, Roni Size & Reprazent, Chris Liebing, The Bloody Beetroots DJs, Axwell + Ingrosso, Brodinsky, Don Diablo, Eva Shaw, Firebeatz, Flight Facilities, Loco Dice, Moti, Oliver Heldens, Ummet Özcan, Ame, Art Department, Dannic, Dyro, Flosstradamus, Kaskade, Laidback Luke, Stadium X, Zedd etc.
Cena: 135 - 270 €
REKLAMAREKLAMA