25 nejlepších techno tracků v roce 2014

Které tracky hýbaly technem v tomto roce? Mrkněte na náš žebříček, který sestavil Carl W! Chybí vám váš favorit? Napište nám pod článkem do diskuse.

23.12. 2014 11:52:40 | ankety & názory | Carl W

25. Sven Väth - L'esperanza (Âme Reinterpretation)

Původní track je ze Svenova alba Accident In Paradise, které vyšlo před dvaadvaceti lety. Berlínské duo Âme mu dalo nový kabát a přestože vyšel tento track až v říjnu na Cocoon Recordings, tak zde nesmí chybět.

24. Johannes Heil & Markus Suckut - Souls

Spolupráce Johannese Heila s Markusem Suckutem je taky hodně čerstvá, jejich EP Souls je na veřejnosti jen pár dní, ale mluví se o něm už několik měsíců. Zaslouženě. Na Cocoonu tento rok vychází jedna techno pecka za druhou a track Souls patří k těm úplně nejlepším.

23. L'estasi Dell'oro - Iscariotic Lips

L'estasi Dell'oro začíná být pomalu fenoménem newyorského undergroundu. Přestože vydává převážně pouze na deskách, Iscariotic Lips si našly cestu i do digitální distribuce díky Macro Recordings. A nesklízí nic jiného, než chválu.

22. Dubfire - Exit feat. Miss Kittin (Brodinski Remix)

Hitovka Exit, kterou dal dohromady tento rok velice vyčnívající Dubfire a Miss Kittin, byla jedním z nejpopulárnějších tracků tohoto roku. A přesto v našem žebříčku original mix nenajdete, do správné polohy ji podle mě zařadil až Brodinski.

21. Mark Broom Feat. Drax - Section 2 (Alan Fitzpatrick Edit)

Horko těžko byste hledali více valivý track. Remix Section 2 od Alana Fitzpatricka vyšel na AFU Limited a není to rozhodně poslední Alanův příspěvek v tomto žebříčku, spíše naopak.

20. Head High - Megatrap (4F Mix)

Album Megatrap z Power House, které letos vyšlo bez jakéhokoli PR a tudíž i bez většího očekávání, mělo o to větší úspěch u odborné veřejnosti. Melodické techno z dílny Reného Pawlowitze je vždy velkou událostí a nesmělo nám tady rozhodně chybět.

19. Makam - Girls Night

Na výběrovce z Ostgut Ton - Panorama Bar 06 najdeme hodně výborných věcí, ale jedna nad všechny vyčnívá. O Holanďanovi jménem Guy Blanken rozhodně ještě hodně uslyšíme, přestože si s Girls Night postavil laťku hodně vysoko.

18. Maceo Plex - Conjure Dreams

Maceo zažil neuvěřitelný rok a jeho série Conjure, se kterou hostoval na Minus, Kompaktu nebo právě Drumcodu, je skvělá. Před ENTER.Space nebo Crossfade se nám ale do našeho žebříčku vecpalo Conjure Dreams.

17. Sam Paganini - Rave

A znovu Drumcode. Tentokrát vybíráme výrazný hit z debutového alba italské producenta Sama Paganiniho Satellite. Jednoduché, trefné, energické a zapamatování-hodné - prostě Rave.

16. Gary Beck ft. Debra Debs - Get Together

Vokálovka Get Together nevyčnívá jen na Bek Audio, ale taky ozdobila The Sound Of The 15th Season Svena Vätha. Gary znovu ukazuje, že umí, a právě spolupráce s Debrou Debs by měla být jasným důkazem.

15. Traumer - Hoodlum

Album Dedust francouzského techno inženýra Romaina Ponceta z labelu Desolat také nesmíme vynechat. Jednoduchá smyčka funky groovu se parádně táhne celou skladbou a roztančila dav na nejednom velkém festivalu.

14. Alan Fitzpatrick - Organic

Alan Fitzpatrick podruhé. Tentokrát s "revolučním" Organic z EP Turn Down the Lights z Drumcodu. Typická fitzpatrickovská basa s vysamplovaným vokálem z Superchumbo - The Revolution. Get down on your knees!

13. Adam Beyer - Teach Me

Highlight letoška z pohledu produkce Adama Beyera musí být Teach Me. Pomalý silný rozjezd a velká paráda na konec. Adama již netřeba cokoli učit, neustále dokazuje, že patří na úplnou špičku.

12. Recondite - Caldera

Těžko jste letos mohli nenarazit na produkci Lorenza Brunnera. Kromě výborného alba Iffy vydal i několik EP, pro nás je na prvním místě Caldera z Hotflush Recordings. Lorenz jako Recondite umí výborně pracovat s atmosférou a toto je jeden z mnoha důkazů.

11. Trus'Me - I Want You (Alan Fitzpatrick Remix)

Třetí a pořád ne poslední zářez Alana v tomto žebříčku. Tentokrá remix pro Davida Jamese Wolstencrofta z Prime Numbers. Právě tam vyšly remixy k loňskému albu Treat Me Right a Alan znovu nad všemi zaslouženě vyčnívá.

10. Johannes Heil - Transition Six

A první desítku načne Johannes Heil. V jeho sérii Transition prozkoumává různá zákoutí techna a v čísle šest jde cítit silná optimistická energie, kterou prostě nejde ignorovat. Toto přece musí roztančit každého!

9. Josh Wink - Are You There (Ben Klock Remix)

Winkův label Ovum slavil dvacáté výročí právě remixy k legendárnímu tracku Are You There. Na otázku „Jsi tam?“ pak nejlépe odpověděl rezident Berghainu Ben Klock. Neměl s tím nejspíš moc práce, original mix tam jde přímo cítit, přesto tento remix musí patřit k těm nejlepším, co v tomto roce vznikly.

8. Radio Slave - Don't Stop No Sleep

Pokud se Nonplus Records letos něčím vytáhlo, tak to bylo právě úpisem Matthew Edwardse pro jeho produkci. Jeho Don't Stop No Sleep je tím nejprodávanějším, co na tomto labelu kdy vyšlo. Nemá cenu psát že zaslouženě, o tom bude svědčit většina tracklistů předních techno DJs současnosti.

7. Alan Fitzpatrick - Truant

A naposledy Alan. Tentokrát na Coocoonu. Pro mě největší Fitzpatrickova pecka tohoto roku. Charizmatický, dynamický a přesto deepový a zneklidňující Truant vám ukáže téměř vše, co od techna očekáváte.

6. Josh Wink - Talking To You

Když k vám mluví Josh Wink, tak ani neceknete. Nevím, jestli to bylo tím neuvěřitelně povedeným vystoupením na brněnské Elektře, nebo jednoduše proto, že Talking To You je prostě taková pecka! Wink je zpět v plné síle a vy jenom svírejte pěst ve vzduchu. I'm Talking To You!

5. Radio Slave - Repeat Myself (Rødhåd Remix)

První pětku otevře Rødhåd. Možná pro vás bude překvapení, že je v celém výběru zastoupen jen jednou, přestože se jeho produkce setkává s tak velkým úspěchem. Remix Repeat Myself na Work Them Records patří k té pomyslné třešničce na dortu, který letos vydal.

4. Floorplan - Never Grow Old (Re-Plant)

M-Plant letos stejně jako Ovum slavil 20 let. Robert Hood jako Floorplan letos vydal album Paradise a právě rework tracku Never Grow Old z tohoto alba válcuje všechny žebříčky. Někdo ho označuje za uřvaný, někdo za energický, ale pořád se o něm mluví. Jasný úspěch.

3. DVS1 - Black Russian

Label Klockworks je letos synonymum pro kvalitní techno a proto jeho spojením se Zakem Khutoretskym je jedním z nejlepších počinů tohoto roku. Je to jeden z těch tracků u kterého cítíte, že má duši a už při prvním poslechu víte, že na něj jen tak nezapomenete.

2. UVB - Mixtion

A jdeme pomalu do finále. Moje oblíbená "Amsterdam Techno Guerilla" crew MORD vedená Basem Mooyem sype jednu rychtu za druhou. A Sébastien Michel aka UVB má na svědomí tu nejlepší. Přestože je Mixtion velice rychlá (135 BPM) nesmí chybět v tracklistech těch nejpovolanějších DJs.

1. Marcel Fengler - Jaz (The Traveller Remix)

Konečně jsme na vrcholu. Jaz (The Traveller Remix) je nenápadný track z kompilace remixů Marcela Fenglera z Ostgut Ton. A možná právě proto, že o něm není tolik slyšet, si za svoje výborně využité staccato zaslouží být první. Nádhera!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně