10 největších pecek z Berghainu podle Bena Klocka

Berlínský Berghain slavil o víkendu desetileté výročí a k této příležitost se rozhodl Ben Klock vybrat deset skladeb, které formovaly dění a zachytily ducha tohoto legendárního klubu.

14.12. 2014 19:27:24 | ankety & názory | Carl W

Každý z těchto tracků má svůj příběh, vzpomínku nebo pocit, který mne a jistě nejen mne spojuje s tímto kouzelným místem,“ říká Ben. Ještě dodává, že skladby nejsou v žádném konkrétním pořadí.

1. DJ Hyperactive - Wide Open

Hrával jsem jej už od doby, kdy byl poprvé v roce 1998 vydán, ale až jsem jej zahrál poprvé v Berghainu, tak jsem si uvědomil, díky pohoupávání beatu a úžasnému staccato akordu, jeho plný potenciál. Za zdmi tohoto kluby byl tento track znovuzrozen.

Poslechni si: DJ Hyperactive - Wide Open

2. DVS1 - Pressure

„Vždy když Berghain někdo přirovnává ke kostelu, tak si vybavím jeden track. V "Pressure" je určitě něco spirituálního díky zvuku varhan. Rád jej hrávám na konci dlouhých setů a vždy tě dokáže pozvednout do dalšího levelu.

Poslechni si: DVS1 - Pressure

3. Mathew Jonson - Marionette

Tato pecka vyšla někdy v době, když jsem poprvé před deseti lety hrál v Berghainu. Pamatuji si, jak jsem "Marionette" poslouchal ve sluchátkách v Hardwaxu. Byl jsem celekm v šoku z monumentální hloubky, která je téměř na okraji trancu, nic podobného jsem neznal. Stále mám husí kůži pokaždé, když to hraji.

Poslechni si: Mathew Jonson - Marionette

4. James Ruskin - Work (Steve Rachmad Remix)

Toto je určitě jeden z nejdivočejších tracků vyprodukovaných za posledních deset let. Každý, kdo byl někdy v Berghainu, si jistě vzpomene, jak u tohoto válu křičí s pěstí ve vzduchu.

Poslechni si: James Ruskin - Work (Steve Rachmad Remix)

5. In Sync - Storm

Tuto pecku jsem objevil v roce 2006, když byla podruhé vydána. Původně vznikla v roce 1992. Chaotické bubnování a divné písklavé melodie pak vytvoří úžasnou atmosféru na tanečním parketu nejen o 14 let později.

Poslechni si: In Sync - Storm

6. Green Velvet - Destination Unknown

Tady není moc co dodávat, toto je pravděpodobně nejhranější skladba v Berghainu, aspoň za prvních pět let. Možná je právě "Destination Unknown" důvodem, proč se Berghain stal synonymem pro neúnavné techno plné zvuku průmyslové oceli.

Poslechni si: Green Velvet - Destination Unknown

7. Umek - Gatex

Poprvé jsem to slyšel, když to hrál Marcel Dettmann v jednom našem b2b setu. A říkaj jsem si: „Pane bože, co to je?“ Je to tak silná skladba, která vysílá obrovské množství energie do klubu a to bez použití jediného beatu.

Poslechni si: Umek - Gatex

8. Martyn ft. Spaceape - Is This Insanity (Ben Klock Remix)

Strašidelný hlas Spaceapea, který bohužel letos zemřel, udělal z tvorby tohoto remixu velice jednoduchou práci. Až teď, při pohledu zpátky, si uvědomuji, jak moc je tento remix inspirován jeho hlasem v kombinaci s architekturou a atmosférou Berghainu.

Poslechni si: Martyn ft. Spaceape - Is This Insanity (Ben Klock Remix)

9. Heiko Laux - Hypnomarchin`

Tento track a pak "Souldancer" jsou pro mě nejlepší tracky od Heika. S tímto trackem jsem zažil krásné momenty během několika téměř nekonečných setů v Berghainu. Miluji ten dramatický synťák, na který jemně odpovídá melodie klavíru.

Poslechni si: Heiko Laux - Hypnomarchin`

10. Link – Amenity

Neuvěřitelně krásná melodie z roku 1992. Snad všichni naši rezidenti tímto trackem někdy uzavírali své sety.

Poslechni si: Link – Amenity

PARTYINFO

Klubnacht

13.12.2014 - 15.12.0000 , Berlin
DJs: AnD (live), Marsen Jules (live), Shed (live), Wolfgang Voigt präsentiert Rückverzauberung (live), Bas Mooy, Ben Klock, Ben UFO, Blawan, DSKE, DVS1, Domenico Crisci, Gerd Janson, Jenus, Joakim, Joy Orbison, Marcel Dettmann, Marcel Fengler, Maya, nd_baumecker, Radio & Fernseh, Ralf Köster, San Soda, Skatebård, DJ Skull, Steffi
REKLAMAREKLAMA