Vyjádření k Hospitality od Sasazu i Let It Roll crew

V pátek se do Sasazu na akci Hospitality s High Contrastem a Camo & Krooked nepodařilo dostat několika návštěvníkům i přes to, že měli vstupenku z předprodeje. Následně jich pak několik bylo vyvedeno ochrankou klubu. Co na to říkají zainteresované strany?

30.10. 2014 05:09:53 | informace | Carl W

Vyjádření pořadatelů

Tak, jak už to bývá na Hospitality zvykem, mezi Djs a crowdem vládla pozitivní energie a celé dění na parketě odpovídalo tomu, na co se všichni těšili. Hospital crew se dostavila v plné síle, v čele s High Contrastem a Camo & Krooked, společně dále s Metrikem, Fred V & Grafix a Dynamitem MC, aby potvrdili svou pověst špičkových producentů a společně s námi oslavili 18-té narozeniny labelu Hospital Records. Ale bohužel ne všichni si tento výjimečný večer užili tak, jak by si představovali. V následujících větách bychom rádi objasnili proč…

Důvod konání Hospitality v klubu Sasazu

Od začátku bylo naší snahou uspořádat Hospitality na stejném místě jako minulý rok, na pražském Výstavišti v Holešovicích. Jelikož zpočátku nebylo místo konání na Výstavišti plně potvrzeno, zamluvili jsme jako rezervní prostor klub Sasazu a to jsme také avizovali v prvních informacích o akci. Zpočátku srpna nám byla potvrzena rezervace termínu na Výstavišti a s tímto místem se nadále počítalo. Náhle jsme necelé tři týdny před termínem konání dostali šokující zprávu, že nám bez udání důvodu rezervaci ruší a bohužel s tím nejde nic dělat. Ihned jsme začli řešit náhradní prostor a jediným možným, který měl volný termín a odpovídal produkčním požadavkům, bylo právě Sasazu.

Situace na vstupu a uvnitř v klubu

Během průběhu samotné akce došlo k mnoha nepříjemným událostem. A to jak na vstupu do klubu, tak i v prostoru klubu samotném. Předně nám nebylo umožněno si na akci najmout vlastní bezpečnostní agenturu a žádný jiný personál. Veškerý personál a ochranku tedy zajišťoval klub. Způsob jednání a komunikace z jejich strany na místě, nám neumožnilo jakkoliv ovlivnit situaci a zajistit bezproblémový průběh tak, jak je na našich akcích zvykem. Chování zaměstnanců klubu vůči návštěvníkům bylo jedním slovem otřesné. Největším problémem byla situace na vstupu do klubu, kde místní ochranka nezvládala rychlé odbavení návštěvníků a postupně se vytvořily hodinové fronty. K našemu absolutnímu nepochopení navíc došlo k úplnému uzavření klubu a zabránění vstupu dalším návštěvníkům s platnou vstupenkou, kteří již velmi dlouho čekali ve frontě venku. Nastalou situaci jsme se snažili ze všech sil řešit, ale bohužel se management rozhodnul uzavřít vstup bez našeho vědomí i přes fakt, že kapacita klubu nebyla zdaleka vyčerpána. Po půl hodině se nám podařilo vedení klubu přesvědčit a vstup do Sasazu, byl opět obnoven. Během řešení této krizové situace jsme se sami dostali do konfliktu se security Sasazu, která s námi odmítla jakkoli jednat a došlo i na slovní zastrašování fyzického napadení. Dění v klubu místní ochranka nadále přiostřovala nesmyslným vyhazováním návštěvníků z neadekvátních důvodů a soustavným slovním napadáním. Mnohokrát jsme se snažili vše uklidnit, ale bohužel nám bylo ostře naznačeno, že zde panují místní „pravidla“, proti kterým jsme bezmocní. Tímto se všem, kteří se dostali do nepříjemností ještě jednou omlouváme a věříme, že na našich dalších akcích v jiném místě konání budete opět spokojeni a užijete si je v plné míře.

Let It Roll crew pak nabízí možnost vrácení vstupného nebo výměnu za vstupenku na halovou akci Let It Roll Winter 2015. Více informací najdete na oficiálních stránkách.

Vyjádření klubu Sasazu

Tímto bychom se rádi vyjádřili k akci Hospitality Prague 2014, která na náš klub vrhla špatné světlo. Po zveřejnění „prohlášení“ pořadatelů této akce jsme se rozhodli, že tuto situaci nemůžeme nechat bez odezvy a uvedeme některé věci na pravou míru.

Již před samotným začátkem akce bylo několikrát změněno místo konání. Původně byla akce plánována v našem klubu. Pořadatelé byli seznámeni s našimi pravidly a maximální kapacitou. Poté si zarezervovali termín na Výstavišti, který však nakonec zrušili a opět se rozhodli pro konání akce v klubu SaSaZu.

Klub SaSaZu není zodpovědný za prodej vstupenek, guestlisty a akreditace. Jako zodpovědní provozovatelé klubu máme jednu ze základních priorit zajištění bezpečnosti návštěvníků. Bohužel pořadatelé několikanásobně překročili kapacitu klubu, se kterou byli od začátku obeznámeni. Jak v předprodeji vstupenek v kombinaci s guestlistem a akreditacemi, tak rozhodnutím prodávat vstupenky také přímo na místě v den konání. Z tohoto důvodu byla kapacita klubu velice brzy naplněna a my byli nuceni z důvodu bezpečnosti klub uzavřít. Dalším faktorem bylo také neadekvátní chování některých návštěvníků akce před vstupem do klubu. Chápeme rozhořčení návštěvníků, kteří dorazili později se zakoupenou vstupenkou. Pořadatelé se snažili situaci vyřešit, ale bohužel klub není nafukovací a opravdu nebylo možné vpustit nikoho dalšího. Na zajištění pořadatelské služby a ochranky klubu si najímáme profesionální společnost, která se touto činností zabývá několik let a zajišťuje tuto službu v několika dalších klubech nejen v Praze. Jejich chování je vždy přesně úměrné vzniklé situaci, a pokud se někdo v klubu neumí chovat a dodržovat základní pravidla slušného chování, neměl by být překvapen, že je následně z klubu vyveden. Navíc pokud někdo začne útočit a demolovat soukromý majetek, ochranka je přímo povinna tomuto zamezit a bohužel musí použít metody přímo úměrné dané situaci.

Ceny na barech jsou pak adekvátní pražskému prostředí a nejsou nijak astronomické. Navíc pořadatel byl s cenovou politikou klubu seznámen před akcí. Věříme, že pokud pořadatel zná návštěvníky svých akcí dobře a cenová politika klubu nekoresponduje s jejich představou, měl zvolit pro tuto akci jiné místo. Řadíme se mezi přední pražské kluby, a pokud si zajdete do jiného klubu na podobné úrovni, tak určitě narazíte na podobné ne-li stejné ceny.

Doufáme, že jsme tímto prohlášením alespoň trochu popsali situaci z naší strany a přáli bychom si, abyste pochopili, jak tento problém vznikl. Věříme, že po následném zamyšlení zvážíte, na které straně byla opravdová a podstatná chyba a na náš klub nezanevřete. Situace, že bychom museli uzavřít vstup v průběhu akce a přestali pouštět návštěvníky s platnou vstupenkou, nikdy v minulosti nenastala, a kdyby se organizátor řídil jasně stanovenými pravidly, nenastala by ani v tomto případě.

Děkujeme za pochopení.

Klub SaSaZu

PARTYINFO

Hospitality Prague 2014

24.10.2014 SaSaZu, Praha
DJs: Camo&Krooked, High Contrast, Fred V & Grafix, Metrik, Dynamite MC, Aze, Madface, Suki, Bifidus Aktif
Cena: 500 - ?
REKLAMAREKLAMA