Velkolepé vyhlašování vítěze ankety DJ Magu

I v tomto roce došlo k oznámení nejpopulárnějšího DJe planety v rámci obrovské party Amsterdam Music Festival. Pořádající agentury Alda Events a ID&T si kvůli tomu nepůjčili nic menšího, než svatostánek fotbalového velkoklubu AFC Ajax s názvem Amsterdam ArenA.

24.10. 2014 17:52:17 | reporty | Paya

Asi těžko jde na starém kontinentu uspořádat kolosálnější indoor EDM event než v Holandsku na fotbalovém stadionu. Když k tomu připočteme, že jej spoluorganizuje dnes již legendární společnost ID&T, která je totální zárukou kvality a která je na stadionu Amsterdam ArenA jako doma, nemůžete udělat chybu, když na takovou akci vyrazíte. Ihned po oznámení místa konání letošního Amsterdam Music Festivalu nám tedy bylo jasné, že nesmíme chybět. Pro mě osobně to byl návrat na místo činu po 4 letech, po skvělém oranžovém De Q-Dance Feestfabrieku (report zde). Na vyhlašování vítěze ankety popularity s názvem DJ Mag Top 100 DJs Poll jsem se pak vrátil po roce (report zde). Asi nemá cenu popisovat, jak party v domovském chrámu Ajaxu Amsterdam vypadá, koná se v něm přece každoročně bílá Sensation. Stejně tak nemá cenu polemizovat o podstatě volby nejpopulárnějšího (pozor, nezaměňovat s pojmem „nejkvalitnějšího“) DJe světa. Proto pojďme rovnou k věci - co se vlastně minulou sobotu v Amstru seběhlo?

Noviny s fotkami z party

Ihned po zaparkování v podzemí fotbalového stadionu jsme vyběhli na přilehlý bulvár a začali nasávat tu skvělou, nadšenou atmosféru velkého očekávání. Okolí arény bylo plné nadšených partypeople. Aby ne - konal se přece Amsterdam Dance Event. Hned naproti Amsterdam ArenA se nachází Heineken Music Hall a v ní zrovna tentýž večer probíhala velká harder-stylez akce. Do útrob stadionu však mířily celé desetitisíce EDM fans. Bylo dlouho dopředu vyprodáno. A bylo proč - Alda s ID&T zajistila gigantickou stage, perfektní světelný park, fireshow, lasery, velmi povedený zvuk, skvělé projekce a perfektní zázemí v čele s platbou místní platební kartou. Nechyběl ani merchandising a spolehlivé lockerboxy. A pozor - sice už jsem to několikrát od ID&T zažil, ale pokaždé nás to zas a znovu dostane - při odchodu z akce každý obdržel do ruky zbrusu nový výtisk partynovin s fotkami z právě skončené noci. Neskutečné, všichni promotéři by se měli učit a učit.

Pozitivně přijatý Guetta

Úvodní set letošního, v pořadí druhého ročníku AMF obstaral populární trancer Dash Berlin. Nicméně trance tak úplně nehrál, posuďte sami: R3hab & Nervo - Ready For The Weekend vs. Hardwell & Joey Dale - Arcadia, Ummet Ozcan - Raise Your Hands vs. W&W - Bigfoot nebo Hardwell - Apollo. Ještěže padly alespoň Dash Berlin klasiky typu Waiting nebo Till The Sky Falls Down. Velký úspěch měly Dash Berlin remixy na OneRepublic - If I Lose Myself, John Legend - All Of Me či U2 - Beautiful Day. Celkově atmosféra stále rostla a publikum propuklo v jásot s nástupem další hvězdy - francouzského snoba Davida Guetty. Ten pochopitelně neváhal a rovněž nasadil hromadu vlastní produkce, namátkově Lovers On The Sun, Love Is Gone, Play Hard, Shot Me Down, Love Don’t Let Me Go, Bad, Ain’t No Party Without Me či záverečné Titanium. Velký aplaus davu si vysloužila kombinace hitovek Calvin Harris - Summer a Ummet Ozcan - Raise Your Hands, Aokiho pecka Warp 1.9 (Whoop Whoop), kombinace hitovek Calvin Harris - Blame a Afrojack & Martin Garrix - Turn Up The Speakers a dále zaujaly novinky typu Dimitri Vegas & Like Mike vs. Tujamo & Felguk - Nova, letošní Martin Garrix & Firebeath - Helicopter nebo aktuální Sander van Doorn & Oliver Heldens - This. Partypeople Guettu přijali nad očekávání nadšeně. Také jsem zažil, co jsem ještě na party neviděl - vystoupení baletky, která se vznášela nad davem připoutána k obrovskému svazku balónků. Žádné lano od stropu arény. Perfektní.

Zvolen hlasy Ameriky

Večer pokročil a na řadě bylo vyhlášení nejvýše postaveného nováčka ankety DJ Magu, kterým se stal - paradoxně letos končící - DJ Deorro. Američan předvedl svůj typický set plný specifického soundu (čímž je bounce) a samozřejmě své produkce, například singlů Ready, Flashlight, Yee a pochopitelně Five Hours v samém závěru svého setu. Povedená byla kombinace Bingo Players - Cry (Just A Little) a Hardwellovy Arcadie. Padla i megahitovka Capital Cities - Safe And Sound nebo Bastille - Pompeii. Přiblížila se půlnoc a s ní slavnostní ceremoniál. Už v průběhu Deorrova setu na obřích projekcích probíhalo odtajňování pořadí DJs na 100. až 11. místě ankety. Borci na 10. až 4. místě už dostali speciální audiovizuální medailonky. První trojice pak byla „losována“, dokud na monstrózní projekci nezůstal portrét vítěze, kterým se opět stal - Hardwell! Ten obdržel cenu pro vítěze přímo z rukou populárního MC Stretche (který si tentokrát oblékl smoking), poděkoval fanouškům a vrhnul se na svůj „korunovační“ set. Výsledky hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll se pak staly předmětem širokých diskusí na všemožných platformách. Svět zaujalo například to, že v první pětici se nachází hned 4 DJs z Holandska (a je jich 10 v první dvacítce). V anketě hlasovalo přes 900 tisíc lidí, čtvrtina jmen v první stovce je nových - hlasy obdrželo ostatně hned 30 000 různých DJs. Nejvíce hlasujících pocházelo z USA, následuje Holandsko, Spojené království a Brazílie. Největší nárůst zaznamenala právě Latinská Amerika.

Vítěz pospíchal na letiště

Druhou pozici v žebříčku dobyli Belgičani, pětinásobný vítěz klesl na třetí pozici, osmnáctiletý mladík vlétl na místo čtvrté a nejlegendárnější DJ všech dob obsadil příčku pátou. Trance je na ústupu, kupříkladu Markus Schulz ztratil 23 míst, stejně jako Gareth Emery, Ferry Corsten dokonce zaznamenal pád o 49 příček. Nejvíce vydělávající DJ světa, Calvin Harris, zůstal těsně za první desítkou - jedenáctý. Ze švédských mafiánů dopadl nejlépe Steve Angello na 26. místě, vlajku harder-stylez drží nejvýše Angerfist na 37. pozici. Celé pořadí si můžete prohlédnout zde. Koho v něm poměrně překvapivě nenajdete, to jsou hvězdičky jako Deniz Koyu, Tommy Trash, Cedric Gervais nebo Martin Solveig. Nicméně neklesejme na mysli - v žebříčku se Paris Hilton také neobjevila, takže to s těmi lidmi ještě tak špatné není :-) A co vlastně ve své hodinové sadě naservírovala staronová světová jednička? Hned zkraje Hardwell zařadil svou novinku Young Again a navázal na ní novinkovým singlem Alesso - Heroes (We Could Be) v kombinaci s Emeryho singlem U. V setu se dále objevily Hardwellovy tracky Don’t Stop The Madness, Apollo, United We Are, Dare You, Never Say Goodbye, Arcadia, Spaceman nebo Music Box (většina ve velmi bohatých mash-upech), ale také třeba legendární pecka Pursuit Of Happiness. Celé to zakončil Hardwellův remix na Coldplay - A Sky Full Of Stars. Co dodat? Hardwell zamával, plácnul si s několika fanoušky, nastoupil do letadla a zanedlouho odehrál v Londýně na DJ Mag party druhý set.

Celý dav mával rukama

Nastoupivší Armin van Buuren se s tím nepáral a brzy po začátku svého vystoupení zahrál Adagio. Navázal na něj svými singly Sound Of The Drums a Save My Night, přičemž další skladbou byla připravovaná hymna ASOT #700 od Jorna van Deynhovena. Halu nadchnula Insomnia v Rayelově vizi, v mash-upu se objevilo také Exploration Of Space a mezinárodní publikum zobalo trancovému královi z ruky. Povedl se i obrovský sit-down moment a během oblíbeného Ping Pongu spolupracoval celý dav včetně tribun. Uzavřít set nemohlo nic jiného, než This Is What It Feels Like. Musím říci, že mě Arminův set velmi bavil a udělal na mne velice dobrý dojem. Král se zkrátka po 9 letech po svém slavném vystoupení na Sensation s Janem Vaynem vrátil na svatou půdu Amsterdam ArenA. V kontrastu s velezkušeným borcem AvB pak působil čerstvě plnoletý Martin Garrix. Kometa poslední doby už přitom zdaleka není „mužem“ jednoho hitu, má jich za sebou slušnou řádku. Velkolepá show mu umožnila během další hodiny servírovat nadšenému davu svoje skladby jako Tremor, Turn Up The Speakers, Virus, Helicopter, Proxy a Gold Skies či Music Box a Set Me Free. Samozřejmě nechyběl Wizard a obligátní Animals. O Garrixově produkci je tak možné dlouze diskutovat, nicméně na party to prostě funguje. Stejně jako odehrané hitovky Calvin Harris - Blame nebo Greyhound a Antidote. Mimochodem, opět zaznělo Bastille - Pompeii.

Wolf Of The Wall Street

Co na party neuvěřitelně funguje, to je také dvojka Dimitri Vegas & Like Mike. Kdybych v létě nejezdil na zahraniční festivaly, tak bych si vůbec nedovedl představit, že tihle dva Belgičani mohou dobýt druhé místo hlasování DJ Magu, nicméně to, co se během jejich setů děje, nemá moc obdoby. Tihle dva bráchové dobyli srdce mas pomocí rychlých přechodů z hitovky na hitovku. A co myslíte, že předvedli v aréně? Snad třicet kombinací během jedné hodiny. Namátkově, rozpoznali jsme Vlka z Wall Street, hymnu TomorrowWorldu s názvem Ocarina, Calvinovu novinku C.U.B.A., spolupráci s Aokim jménem Feedback, zazněl i Deniz Koyu - Goin Down, Vegasův a Likemikův remix na Meet Her At The Loveparade, singl Nova, kombinace Don’t You Worry Child a If I Lose Myself, Hardwellův Jumper, opět Pursuit Of Happiness, v žádném případě nemohl chybět Tremor, hymna letošní Sensation (v kombinaci s Ping Pong a Guettovými Lovers On The Sun - velmi bláznivé), zpěv z Tiëstova úspěšného tracku Wasted, další Calvinova novinka Blame, jistěže Reload a dobrá kombinace Mammoth a Beef. Po Vegasovi a Mikeovi nastoupila holandská dvojka W&W, to už jsme se však chystali k odchodu - čekala nás přece jen ještě dlouhá cesta domů. Celkově vzato šlo o party s fantastickou atmosférou, pochválit musím i dobré ceny na barech (redbull za 4 eura), perfektní možnosti podzemního parkování, silný line-up (byly v něm vlastně 4 nejvyšší pozice, nebo jinak vzato - vítězové posledních 8 ročníků). Díky, Alda Events + ID&T! Za rok vyrazíme zase!

PARTYINFO

Amsterdam Dance Festival 2014

18.10.2014 Amsterdam ArenA, Amsterdam
DJs: Armin van Buuren, Hardwell, Dash Berlin, Dimitri Vegas & Like Mike, Martin Garrix, W&W, Wildstylez, David Guetta, Dannic, Deorro, Oliver Heldens + Omnia
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně