Old school technaři pořádají tour po klubech v ČR

Já jsem začala jezdit v 98, kdy vy? Určitě nejeden z nás si pamatuje, jaká byla Apokalypsa před těmi 15 lety, nebo třeba Svojšice. Stejně tak, jako další akce: Orion Hall, Citadela, Cosmic Trip a další ...

14.10. 2014 09:42:57 | placená inzerce | Gábina

Někdo toto období už definitivně nechal za sebou, uzavřel ho a přijal všechno to, co pak přišlo. Techno pomalejší, i hard techno, zvykl si na nový zvuk... Někteří z nás jsou stále otevřeni všemu. Dokáží se kochat zvláštní esencí vzpomínek a hudby, která kdysi byla aktuální a zároveň si užívají i to, co přišlo. A pak jsou tu, pro některé možná tzv. „dinosauři“, co se nikdy nesmířili s novými hudebními trendy.

Já bych vám ráda něco sdělila týkající se hlavně toho druhého a třetího typu lidí. V roce 2011 vznikla na Facebooku skupina s názvem Old School Techno Classics. Já jsem do ní byla přidána přibližně před pěti měsíci. Tehdy měla tato skupina něco kolem 600 členů, dnes je to o 2000(!) víc. V den, kdy mě admin schválil jsem tam byla asi do 2 do rána. Rozjely se vášnivé debaty na téma hudba, „Orionky“, oblečky atd. Musím říct, že „rochnění“ v těch starých časech s těmito lidmi(stejné, nebo podobné krevní skupiny) bylo nadmíru příjemné! Tyto diskuze došly časem tak daleko, že vzniknul nápad společně se sejít. Pokud vím, v pořadí druhý sraz byl letos na festivalu Svojšice a měla jsem tu čest se zůčastnit i prvního privátního old school srazu, který proběhl na jedné z chat obléhajících Plumlovskou přehradu. Nebylo nás tam moc, ale hrálo se, pilo a tančilo téměř 3 dny v kuse a doteď patří mé poděkování a úžas některým jedincům. Hlavně těm, co vážili až 400 km cestu přes celou republiku. Už je vám asi jasné, že uspořádání několika old school techno parties bylo jen otázkou času.

Ráda bych vás tímto pozvala na některé mejdany z této „šňůry“. Prvotinou bude tento pátek akce Old School Techno Session v libereckém klubu Experiment. Line up je opravdu šťavnatý: Daho & Ginger, Pavel Krejdl & Detrik aka Underground Children, Afroger & Efotan nebo Scoop. Další našlápnutou akcičku pro vás připravují v Praze a to v klubu Reston s názvem Old School Techno Classics­ - Prague Edition. Párty se uskuteční 12.12. Z djs se zatím můžete těšit na Daha a Lamyho & Shimmitu. Následovat bude 30.1 Old School Manifest v Krupce u Teplic. Klub Kravín bude opět hostit Daha s Gingerem a k nim se přidají Spyro, Quickie, Semtexx. Příležitostí, jak se vyblbnout na staré beaty bude i v Pardubicích a na Moravě. Brno a Olomouc už si na vás pomalu brousí zuby. O všech těchto párty budete zavčas informováni na Rave.cz v sekci partylist, případně se můžete přidat do výše zmíňované skupiny a tam se o všem dozvíte.

Co závěrem? Přeju vám minimálně stejné prožitky, jako byly ty naše na srazu. Ať už byl někde na párty, nebo soukromě. Někdo může brblat, že old school komunitu povyšuju na něco polobožského, ale přijeďte a uvidíte. Není to zde jen o tom opít se, poslechnout music, zatančit si. Ale je to taky o přátelství, překonávání vlastních hranic, ať už je to v taneční výdrži, nebo v dálce ujetých km, můžete se stát součástí toho... Skvělá atmosféra je zárukou a vy nemusíte být zrovna dinosauři, abyste si to užili!

PARTYINFO

Old School Techno Session

17.10.2014 Experiment, Liberec
DJs: Daho & Ginger, Pavel Krejdl & Detrik aka Underground Children, Afroger + Efotan
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně