Josh Wink: Jako DJ hraju zadarmo

Joshe Winka už snad nemusíme ani víc představovat. Zda chce seknout s DJingem, kdy že to vydá další track i co doveze k jubilejní sezóně Elektry se dozvíte v rozhovoru.

18.9. 2014 16:27:37 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Joshi, známe tě jako producenta klubových klasik "Don't Laugh" nebo "Higher State of Consciousness". Čekal jsi, že se stanou tak úspěšnými, když jsi je produkoval?

- Josh Wink: To jsem v té době ještě nevěděl. A kéž by to bylo naopak. To bych si je pak nechal pouze pro svůj label.

To jsme se rychle dostali k Ovum Records, které jsi založil. Co musíš dělat pro to, aby jsi svůj label pořád udržel aktivní?

Musím mít 4 věci:
1) Zásadovost
2) Peníze
3) Vášeň
4) Peníze

Jak vyhledáváš pro svoje nakladatelství nové producenty? Kontaktují tě sami něbo si sám vybíráš a oslovuješ je?

Neexistují pro to žádná pravidla. Buď mi lidé jejich tracky posílají přes Soundcloud, nebo mi je dají na flash disku nebo CD někde v klubu. Je to jedno. A někdy samozřejmě také já oslovuji jiné producenty, jestli by náhodou něchtěli vydávat pro Ovum.

Alexkid, Pete Moss, Sebastian Mullaert nebo Itamar Sagi jsou zajímavá mladá jména, co se letos na Ovum objevila. Kdo bude další?

Tuccillo a jeden můj vlastní release. A pak další velké velké věci, na které se strašně těším.

Počkej, ty máš nachystán na letošek svůj release?

Jasně, po Balls vydám Talking to you. Zrovna jsme to začali promovat a vyjde to už na začátku října. Bude to acidové šílenství!

Jako DJ jsi celou dobu na cestách. To má jistě svoje pro a proti. Vidíš odlišné kultury, jiný svět. Ale zase to vyžaduje dost času a jsi dlouhou dobu mimo domov. Jak to zvládáš?

Máš pravdu! Je to strašně těžké! Lidé jistě vědí, co je to za stres cestovat jednou ročně někam k moři. A já to tak mám 3-4 měsíčně už dvacet let. A je to strašně náročné. Ale cestování je prostě moje práce. Obvykle říkávám, že nesnáším svou práci, ale miluju svoje povolání. A dostávám zapaceno za všechny ty věci před a po vystoupení. A jako DJ hraju zadarmo.

A uvažoval jsi někdy o tom, že prostě s DJingem skončíš?

Upřímně jsem o tom už uvažoval. Rád bych zůstal doma, dělal svou hudbu, trávil čas s rodinou a staral se o label. Ale časy se změnili a už není tak jednoduché živit se pouze undergroundovou hudbou. Vydáváš jí, abys mohl je na tour.

Co pro tebe znamená fenomén „americké EDM“?

Moc o tom nevím tak se necítím oprávněn o tom mluvit. Obrovské davy, velká fanouškovská základna a určitě to poslouží svému účelu, ale nic pro mě.

Ty dokážeš vyhledávat kvalitu ve všech hudebních škálách? Jak to děláš, za čím jdeš? Dej nám nějaký tip.

Vždy poslouchej srdcem, ne ušima!

Ještě by mě zajímalo, jakou jsi třeba slyšel poslední kapelu na živo?

To už bude dlouhá doba. Vzhledem k tomu, že jsem se stal otcem, tak moc často ven nechodím. Když teď bývám doma, mám tendenci být pecivál a polehávat s rodinou u nás v domě. Upřímně řečeno, ani nevím, koho jsem viděl naposledy na živo, už to ale musí být víc než tři roky.

A co nám dovezeš na Elektru?

Vzrušující výheň!

Poslechni si: Josh Wink - Profound Sounds Radio Show 17.6.2013

PARTYINFO

Elektra: The season of the 10th season

26.09.2014 Fléda, Brno
DJs: Josh Wink, Snilloc, Orbith, Kema
bar: Felix!, Elio, Flytech (Fly + RoBoTech)
Cena: 300
REKLAMAREKLAMA