Josh Wink 8x jinak

Rodák z Philadelphie, pionýr DJingu, nespoutaný raver, remixér Depeche Mode a následující headliner Elektry. Ve zkratce pěkně od roku 1978.

16.9. 2014 10:58:50 | profily | Carl W

Joshua Winkelman jako osmiletý kluk. Po vzoru rodičů začíná hrát na piáno, zanedlouho bude následovat i klarinet. Po vzoru své matky a bratra začne být vegetariánem. O kariéře DJe nejspíš však nesní, v roce 1978 jich totiž ještě moc není.

Rok 1989 - Josh už umí mixovat z domácích magneťáků. Potkává Kinga Jamese Britta a začnou spolu tvořit první tracky. Je mu už osmnáct, takže začíná hrávat i po klubech a kariéra profesionálního DJe je již jeho velkým snem.

A už jsme na začátku devadesátých let. Vznikla značka Ovum Recordings - label nastartoval dohromady s Kingem Brittem. Spolupracuje ale také s americkou vokalistkou Ursulou Ruckerer nebo Trentem Reznorem z Nine Inch Nails.

A posuneme se pouze o dvanáct měsíců - tedy do roku 1992. Joshe elektronická hudba úplně pohltila, vydává pod mnoha pseudonymy, třeba jako Wink, Winc, Winks, Winx, The Crusher, E-Culture nebo Size 9. Hraním po klubech se nyní již živí.

A posuneme se zase o pár let dále. Vychází Don't Laugh a superhit Higher State of Consciousness, který se dostal i do populární videohry Grand Theft Auto: Liberty City Stories. A přichází také první alba - A Higher State Of Wink's Work a Left Above The Clouds. Josh je již mladá hvězda a všichni v něm vidí velkou budoucnost.

Skáčeme do roku 2007. Wink procestoval díky DJingu celý svět, je uznávaným profesionálem. Ovum Recordings patří k undergroundové špičce. Joshe oslovují popové hvězdy a žádájí od něj remixy. Mezi nimi je Moby nebo Depesche Mode a za dva roky se přidají i Radiohead.

Josh vládne ve svých mixech spektrem žánrů, ale i přesto se pořád drží svých acidových kořenů. Jeho album When A Banana Was Just A Banana bylo úspěšné, následuje tedy i remixový přídavek. Na Saved Records vychází remix Don't Laugh od Nica Fanciulliho. Jsme totiž v roce 2012.

Josh Wink v současnosti. Respektovaný veterán, který dokáže stále chrlit úspěšné singly. Třeba Balls patří k nejhranějším deskám loňska a chválu na ně pějí Richie Hawtin nebo Carl Cox. A hlavně se poprvé chystá do Brna - vyzkouší nový soundsystem Flédy. Budeš u toho?

PARTYINFO

Elektra: The season of the 10th season

26.09.2014 Fléda, Brno
DJs: Josh Wink, Snilloc, Orbith, Kema
bar: Felix!, Elio, Flytech (Fly + RoBoTech)
Cena: 300
REKLAMAREKLAMA