Thin & Thick: Říkejte nám špagetko a špekáčku

Patrik Danko a Ondra Mittner nedávno začali hrát spolu jako Thin & Thick. Mohli jste je slyšet hrát na Priglu a určitě je uslyšíte taky na Dark Hall nebo v Sonu na nové klubovce Stability a Silvestru. Jejich první společný rozhovor zprostředkoval Hydrophonic.

15.9. 2014 11:03:05 | rozhovory | Hydrophonic

- Hydrophonic: Ahoj Patriku, Ondřeji... začneme něčím lehčím, jak hodnotíte tohle léto?

- Duncan Grey: Ahoj, první polovina léta pro mě opět ve znamení Príglu, takže spousta starostí okolo, ale jinak celkově spokojenost

- Andy Smitth: Já toto léto hodnotím velice pozitivně, spousta výborných akci ať už v klubu nebo pod širým nebem. Kterou akci bych určitě rád vyzdvihl tak je Prigl Open Air, kde jsme s Patrikem poprvé vystoupili jako Thin & Thick. A myslím, že to stálo za to.

Jako DJs působíte každý samostatně už poměrně dlouho, co vás dalo dohromady?

- Duncan Grey: Náš první b2b set byl na Silvestru 2013 v Bobycentru, tam to bylo z důvodu, že jsme obsadili hodně DJs na hlavní stage a tudíž jsme museli některý "popárovat". Ondra hraje dosti podobně jako já (samozřejmě se má ještě hodně co učit :-D), tak nebylo nad čím extra přemýšlet. Vidím v tom celkově velkej potenciál, naše společný hraní má lidově řečeno koule a hlavně nás to baví.

- Andy Smitth: Tak můj názor je ten, že hrajeme dost podobnej styl muziky a pár lidí nám řeklo ať to vyzkoušíme a my to vyzkoušeli a hele, ono to šlo.

Kde se vzalo ono Thin & Thick? Má to hlubší význam?

- Duncan Grey: Tak určitě.

- Andy Smitth: Ehm… :D Vzniklo to na jednom s těch výživnějších večírku, ale zjednodušeně nám můžete říkat špagetko a špekáčku.

Je před námi pestrý podzim, v pátek vás mohou fanoušci slyšet na nové halovce Dark Hall, kde dál?

- Andy Smitth: Abych řekl pravdu tak diář píše Patrik.

- Duncan Grey: Pestrý bude více než dost, v Brně rozhodně nuda nebude! :) Osobně to vidím na jednu z nejsilnějších sezón za poslední roky. Po Dark Hall nás čeká řada skvělých mejdanů, za zmínku stojí určitě v říjnu hraní v 7.nebi s Tomcraftem, pak týden na to v Sonu Centru na nové klubovce Stability s Uto Karemem, dále listopad/prosinec se chystá Luxury se zahraničním a neokoukaným jménem, nějaké to hraní v Praze, Ostravě a Silvestr 2014 tentokrát v Sonu Centru. Jo a abych nezapomněl, možná se rýsuje hraní v šatně na jedné velké nejmenované akci v Brně, více ale prozradit zatím nemůžu.

Zbrojovka je při nejmenším zajímavý prostor, jakým směrem se bude vyvíjet váš set v tomto industriálním prostředí?

- Duncan Grey: Já se na to prostředí hrozně těším, bude to mít svoji atmosféru a věřím, že to každého dostane. Náš set bude o poznání tvrdší, než je u nás zvykem - budeme připravovat půdu pro Space DJz, kteří přiletí z planety Jupiter.

- Andy Smitth: Vezmeme to pěkně od podlahy, když má nastat doba temna, tak ať je pořádná. Určitě se máte na co těšit, šetřit nikoho nebudeme.

Teď otázka spíše na Patrika jako pořadatele nejrůznějších akcí, kam tě to táhne více? Sono, Fléda, 7. Nebe?

- Duncan Grey: Nejvíc mě to táhne do Tabarinu :-D Fajn, teď vážně... na tohle není až tak těžká odpověď. Každej z výše uvedených klubů má něco do sebe, v 7.nebi mám Luxury a áftery, nicméně Sono je naprosto bezkonkurenční, takový prostor s takovým zvukem a celkově zázemím tu chyběl. Jak už jsem zmínil, od října zde startuje klubovka Stability, kde máme v plánu vozit zajímavý jména, Uto Karema berte jako takovou první vlaštovku.

Závěrem na sebe prozraďte, jste "horňáci" nebo "dolňáci"?

- Duncan Grey: Jsem panic.

- Andy Smitth: No jelikož mam na hlavě kouty :D tak u mě to je jasný.

Poslechni si: Thin & Thick @ Prigl Electronic Open Air 2014

PARTYINFO

Dark Hall

19.09.2014 Fabrika Zbrojovka, Brno
DJs: Space DJz, Clodagh, Orbith+Jerry, Chris Sadler, Golpe, Hydrophonic, Danny Bright, Thin & Thick
2nd: Javas, Doky, Manack, Patrik Prelovsky
Cena: 220
REKLAMAREKLAMA