Desky v New Yorku: A1 Records

Posledním obchodem, kam jsme se při naší návštěvě New Yorku vydali, byl A1 Records Shop v East Village. A jak se říká - to nejlepší na konec. Přesně takovou prodejnu jsme totiž hledali!

10.9. 2014 13:29:03 | Vinyl Stores | Carl W

Cíl naší cesty je u konce. Obchod, který má atmosféru pravého New Yorku - žádná stylová elegance, ale desky v krabicích od bot, polepené stěny, živá hudba a nekonečné přehrabování a hledání rarit a kousků, které už jinde nenajdete. Přesně za tím jsme sem přijeli. A dočkali jsme se v East Village v A1 Records Shop.

Už z dálky jde před obchodem vidět hlouček lidí. Dovnitř vás bude lákat starý špinavý nápis a několik přepravek s vinyly před výlohou. Na jedné straně jsou skla tak špinavá, že skoro nejde vidět dovnitř, na straně druhé je pak komplet polepaná plakáty. Pokud se přehrabováním desek unavíte natolik, že potřebujete odpočinek, před obchodem najdete dvě židle, kde můžete vydechnout a nabrat sílu. A budete ji potřebovat.

  

Dlouhý obchod slouží také jako menší klub - na samém konci hraje, samozřejmě z místních desek, DJ. A pokud se vám nějaký jeho track líbí, stačí se jej přijít zeptat. Klidná hudba k výběru desek se hodí a zvláště tady. V masivních starších policích najdete tolik desek, že vás budou oči přecházet. Skvěle rozděleny podle žánrů i autorů nedostanete možnost tápat. Soul, jazz, hip-hop, house, deep house, techno nebo rock. Podle štítků se hned zorientujete.

Všude jsou rozmístěně malé stoličky nebo krabice, na které si můžete sednout. Což se tady opravdu hodí, protože ty nejlepší desky jsou přece podpultovky a musíte strávit hodně času téměř na kolenou, aby jste se prohrabali všemi a našli ten poklad, který jste hledali. Musím sdělit, že v tomto obchodě jsme strávili nejvíce času, protože probrat se velkým množstvím desek nebyla otázka pár minut. A ostatní návštěvníci by se mnou jistě souhlasili, protože v době naší návštěvy tu bylo plno a stála se tu fronta na gramofony k poslechu. Jen škoda, že tu bylo zakázáno focení.

  

Já si odnáším dva kousky z Ab Initio od Sebastiena Sana, které letos vydal. Jsou tu za stejnou cenu jako na webech, konkrétně za 8$. Platit kartou se tady ani nepokouším, ona tu není totiž ani pokladna. V obchodě je stále plno, všichni mají ruce v krabicích s deskami, hraje tu příjemná hudba a atmosféru můžete cítit. Vracel bych se sem každý den, posedět, pokecat, probrat se novými kousky. Pokud NY navštívíte, tak A1 Records nesmíte vynechat!

  

  

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně