Desky v New Yorku: Other Music

Neplánovaně jsme objevili i obchůdek v srdci Manhattanu nedaleko Broadwaye. A byla to výborná náhoda - i přesto že Other Music není moc vidět, ukrývá uvnitř mnoho překvapení.

9.9. 2014 15:23:56 | Vinyl Stores | Carl W

Other Music se specializuje na undergroundovou hudbu a ne pouze na tu elektronickou. Přestože jsme jej vůbec neměli v plánu navštívit, náhoda tomu chtěla a najednou jsme stáli na Čtvrté ulici na východním Manhattanu, kde na nás z výlohy koukali obaly desek. Obchod funguje už docela dlouhou dobu (od roku 1995) a dlouhodobě podporuje také menší místní akce a tím si získal velkou oblibu i pravidelné návštěvníky.

Obchod by se dal rozdělit na tři části. Po levé straně od vchodu byl velký výběr rockových desek, na té pravé pak elektronická hudba, hip-hop a jazz. Uprostřed ve výprodejové části pak možnost přehrabovat se ve zlevněných vinylech. Co je ovšem důležité sdělit - Other Music prodává pouze nové, ještě nehrané desky. A to také znamená, že si je zde neposlechnete. Většina z nich jsou totiž v ještě nerozdělaných plastových obalech.

  

Najdeme tu převážně hodně nových alb. Kromě jistě oblíbených Daft Punk nebo Deadmau5e tady čeká na svého majitele i DJ Koze - Amygdala, Todd Terje - It's Album Time ale také kolekce z berghainského Masse i s přídavky remixů v celé sběratelské edici tří desek z labelu Osgun Ton. Vlastní přihrádky tady mají pak techno veteráni Regis nebo Surgeon s několika starými hity.

Když se oprostíme od vinylů, najdeme tu také velké množství CDček všech možných žánrů, které si to prohlíží k mému překvapení mnoho lidí. V Americe, kde vládne digitální distribuce, mě to trochu zaráží. Že by tolik sběratelů? Zato o trička, kterých tady taky není málo, žádný z návštěvníků nezavadí. Nejspíš proto, že jsou nevalné kvality, co se materiálu týče. Moc se mi ale líbí slipmaty s několika verzemi loga obchodu. Ty se povedly.

Já po přehrabování mezi zlevněnými kousky nacházím letošní pecku Robert Hood ‎– Untitled / One Touch (Mark Broom Edits). A z toho jsem nadšen - za 7$ je to parádní úlovek. Na pokladně v pohodě zaplatím kartou a ještě dostanu tašku s logem obchodu. Sice jsem Other Music neměl vůbec v plánu navštívit, nakonec ale odcházím s výbornou deskou potěšen.

  

  

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně