Desky v New Yorku: Turntable Lab

Jak se nakupují vinyly v nejlidnatějším městě Spojených států? Zašli jsme se podívat do jednoho z těch menších obchůdků - Turntable Lab.

5.9. 2014 02:24:12 | Vinyl Stores | Carl W

Turntable Lab (známé taky jako "TTL" nebo "The Lab") založili v roce 1999 vysokoškoláci Anthony Cattarina, Jasper Goggins a Peter Hahn. jejich nápad se zrodil na negativních zkušenostech, které měli s velkoobchody - neodborný personál, smluvní ceny a pochybná kvalita všech produktů. jejich cílem tedy bylo dosáhnout vysokého standardu za férovou cenu. Nejotřepanější marketingové klišé ale funguje i v tomto odvětví.

Obchůdek na Manhattanu v oblasti East Village stojí od roku 2001, což je oproti ostatním obchodům s deskami v NY dlouhá doba. Najdete ho celkem spolehlivě díky ceduli s názvem, která vystupuje do ulice. Polepená výloha sice působí poněkud "skejťácky", ale snad nikoho neodradí. Obchod to opravdu není velký ale hned při příchodu vás ohromí. na začátku najdeme gramofony, playery a mixáky za hodně slušné ceny. Jsou sice již použité, ale vypadají úplně jako nové. Na obou stranách úzkého a dlouhého shopu pak najdeme regály s vinyly poskládané standardně podle žánru a abecedně. A nutno podotknout, že opravdu skvěle seřazené a i dokonale popsané. Pokud byste hledali jen určitý kousek, hned je jasné, kam se podívat.

  

Já jsem ale přišel prozkoumávat, takže jsem si postupně prošel všechny kousky v kategorii techno/house. Nutno podotknout, že house v NY frčí opravdu hodně, takže techna tu bylo po skromnu. Nejvíce zastoupená tu ale byla Evropa - Motor City Drum Ensemble tady měl více jak desítku desek, z labelů pak kralovaly Ellum Audio a Pampa Records. Ostatní žánry jsem projel jen tak na rychlo očkem, hodně zastoupen byl dle očekávání hip-hop a jazz.

Všechny desky zde byly úplně nové, některé ještě nerozbalené a tomu odpovídala i vyšší cena - průměr na jednu desku byl cca 15 dolarů. Což je ve srovnání s jinými shopy hodně. Nakonec mi v ruce zůstaly čtyři desky, požádal jsem obsluhu o přenosku a šel jsem si je poslechnout. Technika v super stavu a výborný zvuk nemusím vyzdvihovat, působilo to jako samozřejmost. Nakonec si odnáším pouze dva roky starou pecku Deetron - Count On Me z Aus Music.

  

Po zaplacení se ještě mrknu mezi slipmaty a trička. Na malý obchůdek opravdu velký výběr. Obsluha se o vás skvěle postará, zařadí zpět nevybrané vinyly a rádi prohodí pár slov. Rád a s čistým svědomím Turntable Lab doporučím dál!

  

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně