Lake Festival: propršený supermejdan u jezera

Ne, tentokrát není řeč o Mácháči. Ve shodném termínu se totiž v rakouském Štýrském Hradci uskutečnil pátý ročník Lake Festivalu, na kterém vystoupili přední světoví DJs.

28.8. 2014 17:15:36 | reporty | Paya

Rekreační areál Schwarzlsee na okraji Grazu hostil přes nepřízeň počasí mnoho tisíc partypeople. Nutno předeslat, že organizátoři se právě s počasím snažili bojovat, stačí zmínit například hromadné rozdávání pláštěnek. Výhodným se také ukázal celý koncept festivalu, který počítá s přesunem open-air davu s úderem pravé půlnoci pod střechu přilehlé haly. Venkovní scéna nese název Summer Stage, ta indoorová pak Moon Stage. Festival začíná v pravé poledne a v letošním roce končil o páté ráno. Areál se nachází nedaleko místního letiště, přímo u kapacitní komunikace, a nabízí několik možností parkování vč. kempu. V zásadě jde o letní rekreační oblast. Lake Festival tak nebyl jedinou letošní akcí, která se na Schwarzlsee odehrála. Co se týče minulých let, na party vystoupily takové hvězdy jako Avicii, Alesso, Sebastian Ingrosso, Nicky Romero, Sander van Doorn, Armin van Buuren nebo Fedde Le Grand, Tiësto, Afrojack, Hardwell a Martin Solveig.

Je libo curry bratwurst mit pommes?

Překvapivě nebyl uplatněn žetonový systém, jinak se na ploše nacházelo poměrně hodně barů a cateringu. Mainstage disponovala silným světelným parkem a rozsáhlou projekcí. Nejsilnější stránkou festivalu však byl pochopitelně program. Soudě dle obecných měřítek popularity, na akci vystoupily jedny z největších světových hvězd elektronické taneční hudby v čele s takovými stars, jako jsou David Guetta, Paul van Dyk a Steve Aoki. Už brzy odpoledne pak na party vystupovala aktuální světová šestka, belgická bratrská dvojice Dimitri Vegas & Like Mike. Nechyběl ani švédský housový mafián Steve Angello. A právě on nastoupil na scénu v momentě našeho příjezdu. Vzhledem k dopravním komplikacím po cestě jsme tak minuli například další bratrskou dvojici Showtek nebo oblíbeného DJe Ummeta Ozcana; na to hlavní jsme však již samozřejmě byli přítomni. Oblékli jsme pláštěnky a vyrazili, čekala nás výborná festivalová zábava a zakončení letošní sezóny.

Angello zahájil a dav si podmanil působivým intrem, ve kterém se jako již tradičně objevily pecky Show Me Love, GODS a Knas. Skvělý začátek prostřednictvím vlastního mash-upu! A vlastní produkce padala i dál - rozpoznali jsme vokály z One (Your Name) nebo Don’t You Worry Child, které zaznělo jako acappella společně s povedeným trackem Tom Staar & Ansolo - Totem. Acappella padla i v podobě Save The World v kombinaci s bombou SLVR. Publikum si zazpívalo na legendární Eurythmics - Sweet Dreams, ale také aktuální hitovku Sigma - Nobody To Love. V nás největší nadšení vzbudila aktuální Stevova věc jménem Payback, na které spolupracoval s Dimitri Vangelisem a Wymanem. Angello zařadil do svého setu ještě mnoho silných songů, například Atom nebo Axwellův remix na Sweet Disposition, klasickou to píseň od The Temper Trap - a velmi silné finále v podobě kombinace vlastních singlů Children Of The Wild a Wasted Love (se zpěvem Dougyho právě z The Temper Trap).

Holandská čtveřice a standardní PvD

Další na řadě holandská dvojice Blasterjaxx: v jejich setu se objevila například aktuálně vydaná hitovka z rukou jejich populárních krajanů - Afrojack & Martin Garrix - Turn Up The Speakers. Obrovské ovace jim vysloužil nový singl hitmakera Calvina Harrise jménem C.U.B.A. Chybět nemohl singl Blasterjaxx - Mystica, Blasterjaxx - Rocket a také Blasterjaxx - Fifteen v Hardwellově editu. Závěrem nás pobavil Blasterjaxx remix na Bon Jovi - It’s My Life a DJský pult úspěšně přebrala další holandská dvojice Bassjackers. V jejich sadě pro změnu zazněl populární track R3hab & Deorro - Flashlight, hymna letošní amsterdamské Sensation s názvem Tremor a obrovská hitovka Sebastian Ingrosso & Tommy Trash - Reload se skvělým zpěvem Johna Martina. To už se ale přiblížil čas 22:30 a na pódium se chystala rockstar David Guetta.

Žabožrout neváhal a sázel jednu svou produkci za druhou - tak například aktuální Shot Me Down (Bang Bang), klasické Love Don’t Let Me Go a euforické When Love Takes Over (s vokálem Kelly Rowland). Atmosféra byla velmi dobrá, a to ještě přišly na řadu například takové hitovky, jako Booyah nebo Afrojackova bomba Ten Feet Tall. No dovedete si to jistě představit, Guetta jako obvykle. Stejně tak hlavní hvězda indoorové části festivalu - Paul van Dyk, kterému patřila hlavní pozornost s úderem půlnoci po přesunu do haly - na PvDm jsem byl již tolikrát a jeho hraní popisoval do reportů tak podrobně, že jistě stačí zmínit, že největší euforii spolehlivě vyvolal For An Angel, poslední album Evolution zastoupil například singl Eternity a na závěr nemohlo chybět Home a naživo vyťukávané The White Stripes - Seven Nation Army. Zbytek určitě nemusím popisovat. A jak zahrál Tommy Trash?

Deorrův panda funk a „Pán dortů“

Australská rocková hvězda s neuvěřitelnou máničkou na hlavě opět předvedla povedené hraní a spravila nám tak dojem z Tomorrowlandu, kde jsme na něm nevydrželi do konce. V Rakousku na Lake Festivalu nám však bylo odměnou neskutečný Steve Aoki feat. Wynter Gordon - Ladi Dadi (Tommy Trash Remix). Dalším highlightem Tommyho výkonu určitě byl fantastický track Deadmau5 feat. Chris James - The Veldt (Tommy Trash Remix) a velké finále obstaral již padnuvší Sebastian Ingrosso & Tommy Trash feat. John Martin - Reload. Palce nahoru. Únava nás již začala dohánět, a to nás ještě čekal projekt Bingo Players z Holandska. Publikum odzpívalo Linkin Park - Numb, zapamatovali jsme si také MAKJ & M35 - GO (Showtek Edit), Bassjackers - Crackin (Martin Garrix Edit), Dimitri Vegas & Like Mike vs. W&W - Waves a znovu Turn Up The Speakers a Nobody To Love.

V závěru hraní Bingo Players nemohlo scházet nic jiného, než Bingo Players - Cry (Just A Little). DJský pult v hale na Schwarzlsee pak převzal losangeleský borec Deorro, který letos končí s kariérou a který nedávno navštívil pražské SaSaZu. I on samozřejmě tuší, co má dělat, aby mu partypeople zobali z ruky - zkusil to například pomocí Ivan Gough & Feenixpawl feat. Georgi Kay - In My Mind (Axwell Mix). Mě osobně největší radost udělala housová verze dokonalé písně Lana Del Rey - Summertime Sadness, tedy Cedric Gervaix Remix. Ani tentokrát pochopitelně nepřišli přítomní fanoušci o vlastní DJovu produkci. Nám už bohužel síly nestačily a vyrazili jsme ku Praze, ale partypeople na samý konec festivalu obdrželi bezchybný prezent - úplného blázna Steva Aokiho :-).

Velká novina na závěr: organizátoři oznámili, že v příštím roce se Lake Festival v podobě svého šestého ročníku uskuteční jako třídenní, o víkendu 21 - 23. srpna 2015, a vystoupí na něm 150 DJs na 4 stageích. Předprodej s 25% slevou startuje už 15. září 2014. Neváhejte!

PARTYINFO

Lake Festival 2014

23.08.2014 , Graz
DJs: David Guetta, Steve Angello, Steve Aoki, Showtek, Bingo Players, DJ Antoine, Joachim Garraud, Chuckie, Dimitri Vegas & Like Mike, Paul van Dyk, Tommy Trash, Blasterjaxx, Bassjackers, Deorro etc.
Cena: 60 - 300 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně