Kvalitní gramofony na našem trhu?

Chcete si pořídit nové gramofony, požadujete kvalitu, ale nechcete nic z "druhé ruky", takže Technicsy nepřipadají v úvahu? Tak se mrkněte, jaké máte možnosti!

20.8. 2014 08:09:56 | technologie | Carl W

Přesto, že 1200s jsou nejpoužívanějšími gramofony na trhu a jsou ověřeny i dotekem času, ne každý chce gramofony z druhé ruky a to i za povětšinou velkou cenu. Kam se tedy obrátit? Potřebujeme kvalitní pitch, silný motor, co drží přesnou rychlost, ale i dobrou masivní konstrukci, která toho hodně vydrží. Nabízíme vám pět možností, které tyto parametry splňují a neuděláte s jejích koupí díru do rozpočtu. Vybrali jsme gramofony, které jsou dostupné na českém trhu. Nutno podotknout, že do hry jistě vstoupí i Pioneer BLX-1000, ale až na konci roku.

Stanton ST.150

Absolutní špička firmy Stanton. Dvakrát byl vyhlášen gramofonem roku. Kroutící moment 4.5 kg/cm překonává Technicsy, stejně jako váha 18,9 kilogramu. Robustní konstrukce je samozřejmostí, pitch je velice pevný a dobře manipulovatelný. Proč tedy nejsou ST.150 jedničkou na trhu? Pro většina preferuje Technics 1200s? Je na trhu krátce, od roku 2007, tudíž není ověřen časem. Cena 11.890 Kč je za tuto kvalitu však velice přijatelná a rozhodně nákupem neprohloupíte. Pro nás nejlepší gramofon v poměru cena/výkon.

Vestax PDX-3000 MkII

Vestax obecně patří mezi hudební technologickou špičku a profesionální gramofony vyrábí více jak 25 let. točivý moment se uvádí až 4,7 kg/cm. Díky technologické inovaci, kombinaci DC motoru s digitálním servem a úpravou celého odlitku talíře gramofonu japonský Vestax optimalizoval poměr mezi vlastní hmotností gramofonového talíře a jeho setrvačností. Výsledkem je hmotnost těsně pod 10 kilogramů. A cena? 19.890 Kč.

Reloop RP-7000/8000

U společnosti Reloop jsou špičkou RP-7000 a RP-8000. Liší se, až na pár maličkostí, pouze ve využití MIDI. Kdo hravá s desek a nepotřebuje PC využije spíše starší verzi, kterou pořídí za cenu 10.980,-. "Osmitisicovku" pak seženete za necelých patnáct tisíc. Pojďme se podívat na parametry: točivý moment 4,5 kg/cm i start / brzda (0,2-6 sekund) jsou výborné, RP-8000 nabízí pak mapovatelná tlačítka: 8 podsvícených bicích padů a další 4 pro kombinované funkce i LCD displej.

Audio-Technica AT-LP1240

AT-LP1240 je především univerzální - takový "švýcarský nůž" mezi gramofony. Vypínatelný předzesilovač umožňuje připojení gramofonu přímo k receiverům, aktivním reproduktorům a většině A/V komponentů. nechybí pak výstup USB pro přímé propojení s PC. Snížený talíř z hliníkové slitiny je pak vybavený stroboskopickými značkami pro kontrolu rychlosti. Hmotností 12,5 kg se řadí k průměru, cena se pak pohybuje od 12.790 Kč.

Numark TTX

Designově jednoznačně nesedne každému, protože se nedrží zajetých stereotypů, svými parametry ale dosahuje špičky. Kromě LCD displeje obsahuje také digitální výstupu pro přímé samplování. Silný motor a ocelová konstrukce je pak samozřejmostí. Uváděná váha je 12,6 kg a cena 13.990 Kč.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně