Přenosné přehrávače desek? Proč ne?

Znáte to - jdete někam do přírody, třeba se psem na procházku. Máte u sebe mobil, mp3 přehrávač nebo možná iPod. Ale co když si chcete přehrát svou oblíbenou desku? Máme řešení!

13.8. 2014 15:41:59 | technologie | Carl W

Sound Burger Audio-Technica AT727

Úžasný technologický kousek. Bohužel jej Audio-Technica již nevyrábí. Dvě rychlosti, výstup na sluchátka nebo na repro, silný motorek poháněný bateriemi, ale taky skvělý design založený na jednoduchosti a technické vytříbenosti. AT727 se dá sehnat v bazarech nebo na eBay za cenu kolem 8.000,- Kč.

Sony PS-Q7

Toto už bude taková raritka. Přenosný přehrávač s přímým pohonem se dá srovnat s plnohodnotným gramofonem. Budete si jej ale muset zapojit do elektrické sítě. Sem tam se dá objevit ještě v inzerátech nebo na aukčních serverech. Ceny se tu pohybují od 7.000,- Kč výš.

Vestax Handy Trax Portable Turntable

Nic pro audiofily, ale pořád praktický a užitečný přehrávač. Vystačíte si s bateriemi (údajné výdrž je uváděna na až 65 hodin) a má i USB port. Osvědčil se a je stále vyráběn, tudíž jej koupíte v eshopech po celém světě. Cena je 150$, tedy něco málo nad 3.000,- Kč.

Numark PT-01

Jeden z nejlevnějších bateriových přehrávačů nabízí také 12V adaptér a USB port. Najdete tu i vestavěný mono reproduktor. Numark bohužel jeho výrobu nedávno přerušil. Dá se však sehnat třeba na Amazonu a je k němu i software na převod nahrávek do digitálního formátu. Cena? 3.000,- Kč,

Braun PCV 4

Toto už není moc o přehrávání hudby, ale o uměleckém kousku. Německý Braun v šedesátých letech vyrobil designovou bombu zabalenou v malém kufříku. Stačí rozložit, přiložit repro u můžete točit desky. Sběratelé mají ty nejlepší kousky, na kterých nepoznáte stopu času, rozebrány, ale dá se ještě tu a tam sehnat. Určitě však nepočítejte s cenou pod 20.000,- Kč.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně