Langyho report z Dance Valley 2014

V sobotu 2. srpna 2014 se v nizozemském Spaarnwoude, nedaleko Amsterdamu, odehrál jubilejní dvacátý ročník tanečního festivalu Dance Valley. První vydání této významné události se uskutečnilo již v roce 1995. Tehdy se festivalu zúčastnilo na 8 tisíc návštěvníků.

13.8. 2014 09:59:39 | reporty | Langy

Každým dalším rokem návštěvnost rostla a i ze stran partypeople nabíral festival stále větší a větší popularitě. V roce 2005 se počet návštěvníků vyšplhal až na 53 tisíc. Hudební nabídka je opravdu pestrá a festival nabízí všechny hlavní proudy elektronické taneční hudby, které hýbou napříč celým světem. Návštěvníci tak měli na výběr z takových jmen taneční scény, pohybujících se ve stylech jako electro a progressive house, deep house, techno, trance, hardstyle, raw, hardcore a eclectic. Už na úvod se tedy musím zmínit, že má šestá návštěva tohoto atraktivního festivalu stála za to.

Dvacáté výročí

Kolem jedenácté hodiny dopolední jsme dorazili na parkoviště, které se nacházelo v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží Amsterdam Sloterdijk. Odtud totiž pořadatelé ze společnosti UDC vypravovali na festival kyvadlové autobusy. Cena zpáteční jízdenky byla na osobu 10 Eur, avšak tato investice se vyplatila. Z minulých zkušeností víme, že v případě Dance Valley je toto nejrychlejší způsob, jak na samém závěru dne opustit festivalový areál a vyhnout se tak případným zácpám a kolonám. Shuttlebusy mají předem určenou svou vlastní trasu, což je opravdu velkou výhodou. Naše výprava do tanečního údolí dorazila kolem třinácté hodiny a namířili jsme si to hned do stánku s merchandisingem. Na památku máme trička s tématem krásného dvacátého výročí.

První hudební zastávkou byla tranceová stage, kde jsme se roztancovávali na příjemný set z rukou Sied van Riela. Během chvíle pak festival postihla první dešťová přeháňka, která byla opravdu vydatná. Právě Sied se musel vypořádat s menšími technickými problémy způsobené silným dešťem. Vše se naštěstí během několika málo okamžiků dalo do pořádku a párty jela dál. Všechny hudební scény, kromě hlavní Mainstage a open air Hardstyle scény, byly samozřejmě kryté velkokapacitními stany. Nabízely tak i úkryt před následujícími třemi přeháňkami, které se přehnaly přes první polovinu festivalového dne. Ale zpátky k hudbě. Sieda vystřídal Solarstone, který odstartoval svou pure trance sadu a milovníci žánru si přišli na své. Kvalita.

The Refinery - nejlepší atmosféra!

Houseová mainstage nás zkraje dne moc nelákala a toho jsme využili k obchůzce celého festivalu. The Warehouse scéna nabízela techno beaty, kde jsme zaslechli projekt 2000 and One. Dále jsme prošli kolem free wi-fi zóny a naše kroky dál směřovaly k druhé největší open air scéně "The Refinery" se svižným hardstylem. Organizátoři celý festival rozdělili na dvě části, přičemž ta druhá byla celá věnovaná právě hard dance hudebním směrům. Na Underground hardcoru jsme zastihli projekt Evil Activities, menší raw hardstyle stage zas hostila duo Blackburn vs. X-Pander.

Došli jsme až na The Refinery, kde si lidi užívali rozjetou a zábavnou show tria Los Bandidos. Pokud se nepletu, tak se jednalo o jména Zany, Darkraver a Pavo. Společně s nimi řádil na stagei i MC Da Syndrome. Tuhle povedenou partičku střídala další trojice, tentokrát zástupci z labelu Theracords. S live vystoupením nás pobavili DJ Thera, Phrantic a Cellrock. Vystoupení Theracords bylo velice rozmanité a originální. Zvuk Theracords ukazuje hardstyle ve všech jeho podobách, nechybí prvky hardcore hudby, poznáte i nádech tranceu, dále oldschool a early sound. Kombinací toho všeho je pak čerstvý, energický a zábavný styl. Atmosféra jak má být!

Dvoudenní? Proč ne!

Následující menší zastávkou byl klubový house stan, kde právě vystupovali Firebeatz vs. Dubvision, na vedlejší Tunnel Trance stagei svůj progressive zvuk míchal Audien a na mainstage hecovala dav dvojice Showtek. Pohled dolů na zaplněné údolí je jednou z nejhezčích scenérií festivalu. Ze zvědavosti jsme omrkli i menší "The Church" Deep House stage a nějakou dobu jsme pobývali na mainstagei. Pak zpátky na trance, kde finišoval legendární Paul Oakenfold, kterého svým třihodinovým setem střídal Markus Schulz. Toho jsme využili pro ještě jednu obchůzku po celé Dance Valley se zastávkami na všech stageích.

Takže znovu hardcore, kde jsme zastihli Endymion, na hardstyle scéně legenda The Prophet a zpět na main, kde vystupoval Chuckie. Pro mě nejatraktivnější jméno letošní mainstage. Následující Steve Angello nás na mainu neudržel, a tak jsme dali přednost trance scéně. Markus i MC Stretch zde udržovali parádní atmosféru. Po Markusovo setu jsme přeběhli na main, kde byl letošnm headlinerem Nicky Romero. Pár minut nám stačilo, abychom včas a spokojeně opustili taneční údolí a vydali se směrem k autobusům. A co víc dodat? Snad jen to, že to byl opět další kvalitní nizozemský megamejdan. Přesně takový, kvůli kterému stojí za to sednout s přáteli do auta a vyrazit se skvěle pobavit. Je až škoda, že organizátoři něco tak obrovského připravují jen na jeden den. Dance Valley by mohla být klidně dvoudenní událostí. UDC to zmákli na jedničku.

PARTYINFO

Dance Valley 2014

02.08.2014 Spaarnwoude, Amsterdam
DJs: Steve Angello, Chuckie, Nicky Romero, Jay Hardway, La Fuente, TV Noise, Bassjackers, Vato Gonzalez + MC Tjen, Sidney Samson, TNT, The Prophet, Deepack + Alpha 2, Brennan Heart, MC Da Syndrome, Chain Reaction, Thera + Deetox, Outbreak, Day-Már + Predator, Tommyknocker + Amnesys, Noize Suppressor, Endymion, Evil Activities, Nicole Moudaber, Cristian Varela, Marco Bailey, Steve Lawler, Paul Oakenfold, Markus Schulz, Solarstone Sied van Riel, Audien, MC Stretch
Cena: 55 - 99 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně