Fly: Desátá sezóna Elektry bude sezóna velikánů

Blíží se desátá sezóna Elektry a tak se přímo nabízí rozhovor s mužem, který za nejoblíbenější klubovou nocí v Brně stojí.

12.8. 2014 16:22:36 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Tome, co pro tebe znamená Elektra?

- Fly: Srdce, emoce, vášeň, seberealizace, kus života, představa toho jak má vypadat kvalitní komerční party s undergroundovým feelingem. Music, Visual, Art, Love!

Dřív bývala také v Praze, to už neplatí. Plánuješ v budoucnu ještě Elektru mimo Brno nebo mimo Flédu?

Ja myslím, že Roxy ji vždy jednou za pár let vytáhne, když se hodí k nějakému vystupujícímu, ale bohužel na ni pravidelně nepracuje. Vždy jednou za čas mě chytne období, kdy přemýšlím, že bych měl projekt Elektry někam posunout. No a nabízí se nějaká Elektra tour po českých klubech, nebo přenesení konceptu do zahraničí. Jenže pak se vždycky posadím a uvědomím si, že to je naprostá blbost Jsem perfekcionalista v jistých směrech a myslím si, že Elektra patří na Flédu. Všude jinde by to byly kompromisy...

Jak je to vlastně s jubilejní desátou sezónou? Ona ve skutečnosti desátá není, že?

Desátá sezóna doopravdy je, akorát 10. výročí, narozeniny, bude správně přesně až v červnu 2015. Hele kdo mě zná, tak už se to interně nazývá „střihnout si Flye“ - já to prostě spletl. Dva roky přemýšlím nad tím, že to 10. výročí se musí nějak velkolepě oslavit. Uvažoval jsem i nad šíleností na Boby atd... Poslední rok a půl se ale pracovalo na bookingu a konečně to letos secvaklo a potvrdil se Josh Wink, opravdová ikona, skutečná legenda a navíc aktuální superstar taneční hudby. Byl jsem strašně rád, úplně se mi ulevilo, že konečně mám na to 10. výročí headlinera, navíc naprosto splňující „zadání“. Za to díky Tomikovi a jeho profi práci! Pak jsem jel jednou v autě a přemýšlel nad promem k tomu 10. výročí... objevil se mi před očima ten červený plakát Elektrik se Scanem X, kde je 5.6.2005. A v tu chvíli mě polil smrtelný pot! Nerad lžu, fabuluju, to prostě nesnáším. Jenže už jsem to veřejně oznámil. Jak z toho ven? Jelikož už jsem měl rozjednané další mega jméno na listopad, navíc tom červnu stejně už nikdo nechodí a nebudu tam zvát velké jmeno, tak budeme slavit celou sezónu. Tak jak byla „The season of art“, tak teď bude „The season of the 10th season“. Proto jsem to nakonec odkomunikoval, že Josh Wink uvede 10. sezónu Elektry. Bude to sezóna velikánů, kteří oslaví 10 let Elektry a proto poprvé v historii je i koncept plakátu ten, že tam budou fotky těch DJs, protože jsou to obrovské osobnosti a nabízí se to!

Vždy, když tě na Elektře potkám, tak se staráš spíš o backstage, než abys vylezl zapařit do davu. Změní to Josh Wink?

Třeba na Popofa jsem skákal celé vystoupení v davu... Já jsem strašně nervózní do vystoupení headlinera. Až začne hrát, tak si pak užívám to uvolnění a dost často chci být sám se sebou, jdu třeba na chvíli na balkon. Pak si třeba sednu vedle něj na praktoš, no a někdy pařím vedle něj nebo pod ním v davu Každopádně si moc dávám tu uvolněnou energii, která nastane v tu chvíli.

Slyšel jsem, že nosíváš tričko labelu Stil vor Talent. Máš triček se značkami známých labelů víc? A po kterém toužíš?

Stil vor Talent je prostě obrovská srdcovka. Máme v naší partě silné osobní vzpomínky na Olivera Koletzkiho, na výlety do Berlína, kdy nás ráno poslal přes guestlist, do, teď již legendárního, Berghainu, kdy nám Slawjana to tričko dávala přímo u ní doma, kdy SVT (Stil vor Talent - pozn. red.) na sebe nabaloval umělce mně blízké jak hudbou, tak lidsky. Byly to časy, který ve mně silně rezonují a ten label strašně uznávám. Vidím tam ty roky mravenčí práce a obrovskýho talentu, sleduju je od samých začátků, kdy se celá ta parta vykalenců dávala dohromady a líbí se mi jak jejich hudba, tak i ten design, merchandising! Jinak jsem měl tričko Primate ještě a chtěl bych novou mikinu SVT.

Která z minulých Elekter pro tebe byla nejlepší a na jakého headlinera nejraději vzpomínáš?

Asi to jde i ruku v ruce s tím, jak kromě své hudby vyzařují energii jako lidi. Nikdy nezapomenu na Olivera Koletzkiho, Kolsche a Vitalica. To byly pro mě jak hudební milníky, tak životní. Přinesli mi zásadní energii.

Z čeho tu energii získáváš? Z davu, z dobré hudby, z atmosféry nebo z dobrého pocitu?

Celý ten process, v případě těchto umělců, který jsem dovezl v premiéře do ČR, mě nabíjí. Celý ten process toho objevu, rozhodnutí, že toto je něco výjimečného, následný zrod, kdy nikdo moc neví a netuší, kdy rok žiješ tím, co lidem secvakne až týden před akcí, až po ten okamžik, kdy se to povedlo, Fléda byla plná a ten člověk zanechal i tak nějak lidskou tvář, sílu své osobnosti. Ten pocit, že to celé mělo nějaký vývoj a smysl a spojí se to v jeden ten večer. Koletzkiho mi kdysi doporučil Click Joe a táhne se se mnou doteď celý ten Stil vor Talent, Vitalic byla první “velká” Elektra, první drahé jméno, něco PR školy pro mě, Kölsch zas takový to znovunabytí pocitu, že takový to “emotechno” (moje osobní škatulka pro techno od srdíčka) stále je, v té době to pro mě hodně znamenalo, měl jsem trochu krizi v hudbě. Navíc tito lidi pro mě měli i v osobním životě tak nějak větší rozměr než ti ostatní, celkově to prostě byly milníky.

Electric Rescue - Elektra, Fléda, 20.12.2014

Na několik předchozích dílech jsi vytáhl z rukávu vizualizace a výzdobu, které Elektře dodaly výborný šmrnc. Na které Elektře se ti libili nejvíc?

Dekorace, design byly součástí Elektry od samých začátků. Nikdy jsem nechtěl, aby to byla akce, která bude lákat na levnou vodku, levný vstupný, vyčpělý hvězdy... Pro mě je vizuální stránka zásadní a mám rád spolupráci s mladými kreativními lidmi, baví mě to jejich fresh uvažování. Ať už to byli Tochyn s Gugou, Anička, nebo Visualove. Nejvíc z těch posledních rozhodně koncept s obrazy. Z toho jsem měl obrovskou radost, kam se díky grafikovi Petrovi Šoltésovi a Visuálům posunula má vize, z které jsem měl, upřímně, strach jak dopadne.

A na co speciálního se máme těšit v září s Joshem Winkem?

Bude to zcela unikátní, přijede člověk, který je jedním z těch, proč Elektra vůbec vznikla. Pro mě je jedna z největších „celebrit“ elektronické hudby. Co mě na něm ale baví, je to, že není vyčpělý, je naprosto aktuální a výborně mixuje. Co se týče výzdoby, tak brainstorming ještě neproběhl.

Elektra nebývá vždy jen o hlavní hvězdě – je nutné jí vybrat i další vystupující. Podle čeho hledáte nové talenty, kterým dáváte prostor. A kdo má v tomto větší slovo – ty nebo Aleš?

Hlavní slovo mám já. Každopádně jsem si uvědomil, a začal jsem to kolem sebe na posledních Elektrách i šířít, že mi DJs vlastně neposílají žádné sety. Nechodí mi žádné linky a dotazy, zda jsem to již poslouchal, což v době pokročilého internetu nechápu. Teď se to trochu zlepšilo, kdy na barovou stage přišly návrhy na fakt zajímavé lineupy, které v budoucnu určitě použiju.

Kam ti ty sety teda mají posílat?

Existuje na facebooku stránka Elektry a mail mám: tomas.ondracek@gmail.com

Jaké to vůbec je spolupracovat na párty s Alešem. O co se staráš ty a o co on?

Hele tak myslím, že můžu mluvit za oba, ale v tom klimatu taneční scény je tak nějak logický, že na akci spolupracuju já s Alešem a on se mnou. Já ho občas podržím před těma kecama jak je komerční, on zas postupně začal Elektrou žít a vzal ji za svou, což je super! Já se starám o všechno a on se usmívá na fanynky. Ne vážně, konzultujeme samozřejmě naše vize koho pozvat a já to pak uvádím do reality... Veřejně zde přiznávám, že „boha“ Kölsche jsem pozval díky jemu. Díky Aldo!

Stihli jste se za tu dobu o něčem pohádat? A kdo nakonec ustoupil?

Já nevím, asi ne. To jsme stihli ještě před tím, než začala Elektra, když hrál ještě sračky, hehe...

Vím o tobě, že v Brně víš o nejlepších barech či restauracích – hlavně proto, že jsi už údajně všechny vyzkoušel. Kam bys nám doporučil jít na oběd či večeři a kam máme skočit před párty na drink?

Hej, tak je jasný, že bych mohl nudně doporučovat všechny ty La Bouche, Castelany apod., ale nejlepší podnik pro mě poměr cena / výkon je Wellington, na periferii v Řečkovicích. Shodou okolností tam bydlím. Vlastní to a vaří tam Petr Jonáš, vítěz a jediný Master Chef. Cenově je to úplně v pohodě a z toho teamu lidí tam cítíš takovou tu lásku k tomu, co dělají. On dovaří, jde na cigáro a po cestě mezi lidmi konzultuje jídla, co uvařil, řekne ti recept jak to dělal. Takhle si představuju dobře dělaný podnik s duší! A co se týče drinku, tak jsem ještě nic lepšího nevymyslel než ten Bar který neexistuje, kluci respekt!

A kde mají v Brně nejlepší kebab?

V Berlíně

Tak a teď rychlý test – nepřemýšlej a vyber jednu možnost: T-Mobile x Vodafone

T-Mobile

Apple x Samsung

Apple

Sono x Fléda

Fléda

Kaix x Ian

Robotech:D

A kdy nám konečně prozradíš headlinera listopadové Elektry?

Radši no comment :-)

PARTYINFO

Elektra: The season of the 10th season

26.09.2014 Fléda, Brno
DJs: Josh Wink, Snilloc, Orbith, Kema
bar: Felix!, Elio, Flytech (Fly + RoBoTech)
Cena: 300
REKLAMAREKLAMA