Jak se paří na Nature One, aneb kdo nezažil, nepochopí!

Minulý víkend proběhl v Německu dvoudenní festival Nature One, který slavil 20 let své existence. Jako hlavní hvězdy vystoupili Axwell, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Tocadisco, ATB nebo Carl Cox.

11.8. 2014 15:07:53 | reporty | Wolf

foto: nature-one.de

Je pátek 1.8.2014 a v hodně brzkých ranních hodinách mi zvoní budík, konkrétně ve 3:00 ráno. Už si ani nedokážu vybavit, kdy jsem naposledy vstával takhle brzy a s takovým nadšením. Jelikož jsem na Nature One byl již dvakrát, hlavou se mi honí vzpomínky z minulých ročníků. Jsou cca čtyři ráno a s mojí přítelkyní se vydáváme na cestu, venku celkem vydatně prší, proto se obrňujeme pevnými nervy, jelikož nás čeká dlouhá cesta po naší „super dálnici“ D1.

Beznadějně vyprodáno

Naše první zastávka je na česko-německých hranicích, kde si dáváme snídani a čekáme na partičku lidí, se kterými se vydáváme na společnou cestu napříč Německem s jediným cílem. Cesta je zdlouhavá, ale už se naštěstí umoudřilo počasí a krom pár kolon byla cesta relativně v pohodě. Přijíždíme k obřímu kempu, který se skládal z 21 sektorů pro stanování. Před námi je cca 5-6 km dlouhá kolona popojíždějících aut, čekajících na odbavení a vpuštění do kempu. Kolona mě vůbec nepřekvapuje, jelikož pořadatelé týden před vypuknutím festivalu ohlašují, že všech 72 000 vstupenek je beznadějně vyprodáno a na místě nebudou žádné k prodeji. Stalo se tak snad poprvé v historii festivalu.

Konečně se dostáváme do kempu, vybalujeme stany, zabydlujeme se a otvíráme první láhev. Ze všech koutů kempu k nám proudí všemožné odnože elektronické hudby, ať už je to techno, trance, hardstyle, hardtechno, house, tech-house nebo minimal, prostě cokoliv nač si vzpomenete. Jak už je tradicí a zvykem na Nature One, kdokoliv si může dovézt do kempu svůj aparát a prezentovat tak svoji hudbu či klub a nebo si jen tak zahrát pro radost. Jedinou podmínkou je, že aparatura nesmí být silnější než 3kW, čili v samotném kempu naleznete stovky možná i tisíce nejrůznějších podií, stačí se jen projít a vybrat si ze široké nabídky, co se vám zrovna líbí a zapařit si a pobavit se.

Výborní zvukaři

Konečně nastal čas vydat se do hlavního centra dění, tudíž na samotný festival. Procházíme hlavní bránou, podstupujeme osobní prohlídku a míříme na další zastávku, kde nám na ruku upevňují památeční vstupní textilní strip (pásku). Před námi se objevuje část hlavní stage, kde zrovna hraje Deniz Koyu. My se ale vydáváme na další hlavní stage, která je zaměřená pouze na techno. Obří stan nesoucí název Century Circus je tak veliký, že jeho kapacita pojme několik tisíc lidí. Po příchodu dovnitř nás neskutečně zaujímá excelentní zvuk a atmosféra, o které si u nás můžeme nechat opravdu jen zdát! Zvuk je tak čistý, vyvážený a dynamický ve všech jeho koutech jak vepředu tak i vzadu na samotném konci. Zde zvukaři odvedli opravdu kus dobré práce, moje hlava to jako každý rok nepobírá.

foto: nature-one.de

Ale zpět k hudbě. Po našem příchodu slyšíme hutné a dunivé techno, které nás dostává ihned do varu a míříme do prvních řad, za dj pultem si to zrovna velice užívá Němec Torsten Kanzler - a zahrál neuvěřitelně! Po něm se na podiu objevuje známá dvojka The Advent a Industrialyzer. Co víc si přát než tyhle dva. Adventův osobitý sound, který doplňuje rychlými přechody s pestrou směsí efektů Industrialyzer, vyvolává ve stanu davové šílenství, všichni si to neskutečně užívají a cizí lidi si semnou přiťukávají, jako kdybychom se znali celý život, a při tom křičí: „Nature One!“ Neuvěřitelná nálada všude kolem panuje, až se mi chce radostí brečet.

Sven Väth a Carl Cox

Jako další nastupuje Sven Väth, mám trošku obavy z jeho hraní, protože jsem ho již několikrát slyšel hrát na živo a moc mi to do noty nesedlo. A mé obavy se potvrzují. No nic, je na čase ukázat mé přítelkyní, jelikož byla na Nature One poprvé, festival v jeho celé a rozjeté kráse. Vydáváme se na obchůzku areálem. První místo, na které míříme, je vrchol hangáru umístěného hned vedle největšího pódia festivalu nazvaného Open Air Floor. Po výstupu na vršek hangáru, se nám zjeví fascinující pohled, na masu bavících se lidí, který připomíná pohled na rozdováděnou mořskou hladinu. Po obhlídce pár dalších podií se vracíme zpět do Century Circus, kde už nadvládu přebírá samotný Carl Cox.

Ten je kapitola sama o sobě. Zůstáváme po celou dobu jeho hraní, prostě nešlo odejít. Carl umí bavit lidi, s jeho hráním jsme velice spokojeni a je to znát i na našich nohách. Zmoženi tancem zůstáváme asi 15 minut na Lena Fakiho a odcházíme směr kemp uložit se ke spánku.

Sobotní den

Sobotní den jsme strávili odpočinkem a čerpáním energie na poslední večer festivalu. Je cca 22:00 a my vyrážíme směr Pydna - čili na raketovou základnu, kde se celý festival koná. Po příchodu na Pydnu končí svůj set na Open Floor Ferry Corsten, po něm nastupuje Paul van Dyk. Miláček a oblíbenec německého publika se hraní ujal velmi dobře, vytváří super show na podiu a hudební požitek je víc než dobrý! Odcházíme na další hlavní podium zaměřené na house music nesoucí pojmenování House of House. Tam zrovna servíruje hudbu Kölsch.

Nezůstáváme dlouho a naše kroky míří opět do Century Circus. Hutné beaty, které se rozléhají obřím stanem, vypouští do publika Němec Chris Liebing, opět tu panuje neskutečná atmosféra. Další „techno kuchař“, který přebírá velení je Marco Bailey. Jsem velice mile překvapen co hraje, paříme v první řadě. Únava se na nás opět podepisuje a vyčerpání je víc znatelné na nohou i v hlavě. Další DJ, který se staví za mixážní pult, je Black Asteroid. Jeho sound nás na chvíli oživuje, protože je velmi temperamentní. Jestli se někdy objeví v Česku, tak doporučuji si ho zajít poslechnout - opravdu to stojí za to. My, zmoženi vyčerpávajícím večerem, odcházíme spát, jelikož nás čeká dlouhá cesta domů.

Ohňostroje

Celkově hodnotím festival na jedničku s hvězdičkou. Vše dokonale připravené, vše mělo hladký průběh, žádné změny v line-upu a nic podobného, toalety během večerů několikrát umývali a dezinfikovali, fronty na barech absolutně žádné i přes takový veliký počet návštěvníku, jsme byli do minuty obslouženi na kterémkoliv z mnoha barů. Třešničkou na dortu sobotního večera byl famosní ohňostroj na velmi vysoké úrovni. Už teď se nemohu dočkat na příští rok!

Nature One ve mně zanechává velký emocionální zážitek, na který jen tak nezapomenu a všem vřele doporučuji navštívit tento festival.

PARTYINFO

Nature One 2014

01.08.2014 - 02.08.2014 Raketenbasis Pydna, Kastellaun
DJs: Axwell, Markus Schulz, Danny Avila, Tocadisco, Deniz Koyu, Stefan Dabruck, Paul van Dyk, ATB, Ferry Corsten, Moguai, Sven Wittekind (live), Arkus P. (live), Boris S. (live), Brian Sanhaji (live), Twoloud, Jorn van Deynhoven, Mark 'Oh, Charly Lownoise & Mental Theo, Angerfist, Outblast, Noize Suppressor, Tha Playah, Korsakoff, Nosferatu, DaY-már, Predator, Drokz, Negative A, Vince, Sven Väth, Carl Cox, Torsten Kanzler, Chris Liebing, Felix Kröcher, Marco Bailey, Dave202, Da Hool, Cristian Varela, Frank Kvitta, Tocadisco, Stormtrooper, Dr. Rude, Fisherman & Hawkins und viele mehr
Cena: 69 / 79 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně