Chorvatský Ultra Europe? Srdeční záležitost!

Konečně se mě a mé partičce párty přátel povedlo vyrazit na festival do zahraničí. Zkoušeli jsme už několikrát koupit vyprodaný Tomorrowland, nebo i další akce, ale nikdy nám to z nějakého důvodu nevyšlo. Až teď, tak jsme konečně vyrazili do Splitu.

23.7. 2014 10:27:04 | reporty | Matějka Martin

Tři dny plné kvalitní taneční hudby jsme si rozhodli prodloužit ještě o pár dní a zůstat ve Splitu si jednak odpočinout, než sedneme za volanty a hlavně prozkoumat i krásy Splitu.

Lokalita pro konání festivalu je to totiž úžasná. Split je nádherná starobylé město plné úzkých uliček a malých obchůdků, sem tam je k dispozici pláž, a hlavně – celé město skutečně žije festivalem. Hudba je slyšet snad všude a účastníků, kterých letos přijelo kolem 150 tisíc z celkem 125 zemí světa, potkáte taky skutečně na každém kroku.

Ubytování a parkování

Parkování ve Splitu je docela náročné, zvlášť, když se počet obyvatel několika násobě nafoukne. Zajišťovali jsme ubytování několik měsíců předem a už tak bylo docela složité něco najít. Ale šlo to, přes airbnb jsme sehnali malý byteček. Parkování v úzkých uličkách vyžaduje určité řidičské schopnosti, ale taky to šlo.

Organizace na místě

Tady musím organizátory pokárat. Tohle byl asi největší černý puntík. Stadion Pojdum je sice obrovský, ale bylo otevřeno jen několik málo vchodů a dostat se tak na hlavní stage před 3 hodinou ráno byl nadlidský úkol. Hlava na hlavě a tlačící se davy lidí – nic příjemného.

To samé platí o záchodech, holky tam stály i hodinu. My chlapi to měli jednodušší, a většina močila tak nějak kde to šlo.

Náramek potřebný pro vsup se musel nabít penězi, kterými se pak bezkontaktně platilo, ale stánků kde to nabít šlo bylo dost a byly rozmístěny docela dobře, čili tady ok.

No a co hudebně?

Bude to určitě maličko subjektivní hodnocení, nicméně... První den byl super, hrálo dost mých oblíbených DJů, velmi se povedl set Nickymu Romerovi, slušný byl Fedde le Grand, i další. První den utekl hrozně rychle, najednou bylo pět, a areál se zavíral...

Video: Paul van Dyk @ Ultra Europe 2014 - Closing

Druhý den byl pro nás ve znamení odpočinku a TOP DJs. Určitě nejlepší vystoupení měl Armin van Buuren, na druhou stranu (což mě osobně nepřekvapilo) velmi zklamal David Guetta. Jeho set mi přišel občas až nudný. Druhý den bylo pochopitelně taky nejvíc narváno, v areálu se nedalo hnout, lidi byli úplně všude.

Poslední den nás nejvíc zajímali DJs na „malé“stagi (záměrně dávám uvozovky, protože i malaá stage byla větší než lecjaký klub v Praze). Asi i proto, že část lidí už odjela, bylo docela dost místa a my si mohli užít naše oblíbence. Skvěle začal Andrwe Rayel, dál skvěle nastoupili Cosmic Gate, posléze celou stage roztančili Aly & Fila (tedy vlastně jen Ali), a nakonec nás všechny zadupal do země legendární Paul van Dyk. Ačkoli jsem ho viděl několikrát, nevím proč, na Ultra byl opravdu nejlepší, úžasný kontakt s publikem, běhal po celém podiu, neskutečně živá show.

Nechápu, proč třeba zrovna on nehrál na hlavní stagi, ale tam byli moji ne zas tak oblíbení Steve Aoki nebo Tiesto.

No a celkový dojem?

Ultra Europe je pro mě srdeční záležitost. Den po festivalu, když jsme odpočívali na pláži, jsme se všichni shodli, že něco podobného jsme nezažili (ač vlastně všichni chodíme na party relativně často a cestujeme všude možně). I přes nevalně zvládnutou organizaci se tam určitě vrátíme. Co do hudebního obsazení festivalu a celkové atmosféry celého místa jsme nikdo nezažili lepší party.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně