Holic: Nu-disco nejde správným směrem

Zakladatel SpaceWalker Recordings a velký milovník nu-disca Holic se v sobotu vydá z Maďarska na brněnský Prigl, aby zahrál svoje letní vypalováky na parníku plném lidí. Budeš tam taky?

26.6. 2014 17:44:46 | rozhovory | Manack

- Manack: Ahoj Szilarde, v první řadě ti musím říct, že mám velkou radost, že jsi přijal pozvání do Brna. Už si někdy navštívil Českou republiku nebo to bude premiéra?

- Holic: Čau Honzo! Potěšení je na mé straně. Moc díky za pozvání! Párkrát už jsem v ČR hrál a pokaždé si to maximálně užil. Mám krásné vzpomíky z párty z vaší země.

Jsi jeden z prukopníku nu-disca v Maďarsku. Jak vypadá tamní nu-disco scéna nyní a jaké byly začátky?

Nu-disco scéna v Maďarsku je malá, ale pěkně roste! Začal jsem poslouchat a hrát nu-disco v roce 2008, nejvíc mě ovlivnili Tensnake a Aeroplane. Upřímně si ale myslím, že takzvaný deep house/nu-disco styl nejde správným směrem, proto se snažím vzdělávat lidi o kvalitní hudbě skrz moje mixy.

Kdy přišel nápad na vlastní noc Galactic Boogie?

Začali jsme se serií Galactic Boogie s dvěma kamarády před třemi lety. Hlavní myšlenka v roce 2011 byla představit svěží a vzrušující hubení styl maďarským párty-people. Během let jsme hlavně díky facebooku vybudovali silnou komunitu a párty pořádáme každý měsíc v Budapešti. Musím říct, že jsem velmi hrdý na to kam jsme se posunuli.

Pravidelně hraješ na Garden Festival v Chorvatsku. Kdy přišlo první pozvání a co na festival říkáš?

V roce 2010 jsem slyšel o festivalu v Chorvatsku popisovaném jako "Disco heaven", tak jsem si řekl, že to musím omrknout. Ten rok jsem navštívil The Garden Festival s pár kamarády a byla to láska na první pohled. Pro mě je to jeden z nejlepších festivalů na světě. Spřátelil jsem se s mnoha novými lidmi, začal pořádat Garden Get-Together party v Budapešti a další rok mě zabookovali na festival. Bohužel v Budapešti nic podobného zatím nemáme, ale doufám že se to změní. Myslím že pláž na našem krásné jezeru Balaton by byla perfektní lokalita.

Jaké máš další plány na léto? Kde tě tvoji fanoušci mohou slyšet?

Můj letní program je nabitý. Hraju dvakrát až třikrát týdně v Maďarsku a čekám na potvrzení hraní v zahraničí. Strávil jsem hodně času ve studiu - nová produkce a videoklip vyjde příští měsíc.

Co od tebe můžeme čekat v sobotu na lodi a na after party? Chceš něco vzkázat fandům?

Připravuju si velice speciální set, průřez staré disco klasiky a svěží, nevydanou nu-disco hudbu. Není tajemstvím, že sbírám tracky speciálně pro tuto párty už týdny. Nemůžu se dočkat až vám je představím!

Video: Cajoline & Holic - Timeless Dream

PARTYINFO

We Love The Boat: Sun Kissed Disco

28.06.2014 Parník Lipsko, Brno
DJs: Holic, Javas, Costa, Manack
Cena: 300 / 350
REKLAMAREKLAMA