Největší klub na světě? Ve Frankfurtu!

Přesněji řečeno, díky obří party World Club Dome se frankfurtský fotbalový stadion disponující složitelnou střechou proměnil v největší party klub široko daleko.

10.6. 2014 07:16:39 | reporty | Paya

Po skvělé loňské zkušenosti s eventem World Music Dome jsme se po roce vrátili na místo činu. Radio BigCityBeats, působící ve Frankfurtu nad Mohanem, po loňské gigantické oslavě devátých narozenin přistoupilo k ještě monstróznější oslavě narozenin desátých. Nejenže se party opět uskutečnila na fotbalovém stadionu Eintracht Frankfurt, který se díky zatahovací střeše proměňuje v naprosto ideální místo konání podobných akcí, ale v letošním roce se akce rozrostla na dva dny, sobotu i neděli. Open-air a zároveň indoor party navíc nabízela tak nabitý line-up, že ji bez okolků můžeme označit za středoevropský vrchol jarní sezony. Seznam účinkujících totiž disponoval hned čtyřmi jmény z první šestice hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll, a to včetně světové jedničky této ankety popularity, holandského mladíka Hardwella. Line-up byl naplněn velkými jmény housové scény a doplněn experimentátory s dubstepem a kříženci těchto stylů. Pověstná německá organizace zajistila bezproblémový zážitek (ucházející zvuk, skvělá světelná show, rozumné fronty, výběr jídel a pití, lockerboxy, merchandising, kapacitní infrastruktura stadionu atd.), ceny vstupenek nebyly nijak zdrcující (navíc si partypeople mohli vybrat z hned několika cenových kategorií podle vzdálenosti od mainstage), program nabízel také několik dalších, malých scén. Výborná atmosféra. A jeden z největších kladů – denní doba konání – opravdu nechápu žádnou výhodu parties konaných v noci, lasershow podle mého názoru nestojí za protivení se biorytmům – akce pořádané za denního světla mi vyhovují stále více a proto tak často vyrážím za hranice naší země. V areálu platil žetonový a zároveň zálohový systém, čímž se minimalizoval nepořádek pod nohama.

Švédský skoromafián

Pár hodin cesty z Prahy a v šest hodin odpoledne jsme vstupovali do sobotního dne World Club Dome. Návštěvnost akce zřejmě překročila loňská čísla, kdy dosáhla 25 000 partypeople. Už z dálky jsme slyšeli vystoupení projektu Twoloud a Dannyho Avily (na vedlejších stageích se v sobotu předvedli například Tujamo či Tocadisco, v neděli pak Netsky, Dabruck & Klein, Andrew Bennett, Dave202, Dr. Motte, Da Hool aj. – neděle nabízela hned 10 malých stageí), ale nás zajímala superstar ze Švédska – mistr Alesso. Náš oblíbenec hned zkraje předvedl svůj track Nillionare v kombinaci se svým dalším trackem Raise Your Head, vzápětí jsme rozeznali rozsekávku Antidote, Garrixovy Animals, následovala píseň Arno Cost & Norman Doray – Apocalypse 2014 (Kryder & Tom Staar Remix), úspěšný vlastní singl Years, povedená kombinace R3hab & Lucky Date – Rip It Up (Nicky Romero Edit) a Calvin Harris feat. Ellie Goulding – I Need Your Love, aktuální hitovka Guetta & Showtek – Bad, další povedená kombinace vlastního singlu Clash s Axwellovým Center Of The Universe, další kombinace vlastní a Ingrossovy produkce Calling (Lose My Mind) a Ingrossova singlu Kidsos, nechyběl ani song Nicky Romero & Sunnery James & Ryan Marciano – Sound Of The Underground, singl Alesso & Dirty South – City Of Dreams, Ingrossův megahit Reload ve zpívané verzi, aktuálně nesmírně populární skladba Showtek s názvem Booyah a ultimátní finálová kombinace If I Lose Myself a Under Control. Alesso tak předvedl maximum.

Bláznivý vrhač dortů

V osm večer ovládl pódium nefalšovaný blázen jménem Steve Aoki a mezi jeho rekvizitami nemohly chybět 3 dorty, 2 lahve šampaňského a 2 nafukovací čluny. Steve je znám svou šílenou show a ani tentokrát nezůstal očekávání partypeople nic dlužen. Co se týče hudební stránky věci, nejvíce nás potěšilo dosud nevydané Afroki z rukou dvojice Afrojack a Aoki, Stevova oblíbená záležitost Boneless, floorkiller Turbulence z rukou dvojice Laidback Luke a Aoki, další kooperace Afrojacka a Aokiho s názvem No Beef a dále zazněly i takové tracky, jako Steve Aoki & Diplo & Deorro – Freak, Steve Aoki & Angger Dimas & Dimitri Vegas & Like Mike – Phat Brahms, Steve Aoki & Linkin Park – A Light That Never Comes a Steve Aoki remix na 2 Unlimited – Get Ready For This. Stevovo finále proběhlo ve znamení další ultimátní závěrečné kombinace, tentokrát Ladi Dadi (v mash-upu s Reload) a Pursuit Of Happiness. V půl desáté pak sobotu uzavřel velký experiment – koncert Pet Shop Boys. Neuvěřitelná nostalgie. Zpěvákovi Neilu Francisi Tennantovi bude letos už šedesát let a od vydání původní verze West End Girls letos uplynulo právě třicet let. Působivá vizuální show obsahovala písně Axis, One More Chance/A Face Like That, Fugitive, Integral, I Wouldn’t Normally Do This Kind Of Thing, Suburbia, West End Girls, Somewhere, Leaving, Love Etc., Rent, It’s A Sin, Domino Dancing, Always On My Mind, Go West a Vocal. Skvělé!

V USA frčí dubstep

Na stadionu nás druhý den, v neděli před polednem, přivítal americký DJ končící s kariérou, Deorro. Ještě, než jsme vstoupili do arény, jsme rozpoznali hitovky Tsunami a Booyah, přímo na ploše nás Deorro potěšilo Summertime Sadness. V pravé poledne nastoupila bratrská dvojice Showtek a party vzala rychlý spád: z vlastní produkce jmenujme We Like To Party, Bad, Get Loose, Bouncer, Cannonball nebo Booyah. Walt s Dyrem zařadili také Under Control nebo Welcome To The Jungle a během jejich setu jsme poprvé zaznamenali také novou kratochvíli publika, které na pokyn MCho vytvoří uprostřed davu kruh a s nástupem beatu se všichni rozeběhnou proti sobě. Začali jsme tomu pracovně říkat mlýn :-) skoro jako ragby. Sami Showtek úkaz nazývají mosh pit :-) Brzy po poledni se na nás vrhnula americká sesterská electro/dubstepová dvojice Krewella, a vzala to od podlahy – hardstylovou verzí Tsunami. Publikum se samozřejmě dočkalo megahitových singlů Alive, Live For The Night, Legacy (Save My Life), Enjoy The Ride a We Go Down Together, ale také Futuristic Polar Bears – Back To Earth, dubstepové verze We Will Rock You či floorkilleru Sandstorm. Holky na pódiu pěkně řádili, byl na ně hezký pohled a celkově šlo o nevšední show. Ještě impresivnější show však pro nás měli schovanou švédští blázni Dada Life. Legrační projekci doplňoval delikátní výběr tracků typu Major Lazer – Bubble Butt (Dada Life Remix), Antidote, Fukkk Offf – Rave Is King, Dada Life – Kick Out The Epic Motherfucker, Ping Pong, Dimitri Vangelis & Wyman & Steve Angello – Payback (skvělá nedávno vydaná pecka), Higher State Of Dada Land, Galantis – You (oblíbená Tiëstovina), kombinace Calvin Harris – Summer a TJR & VINAI – Bounce Generation, Dada Life – This Shit Is Bananas nebo Dada Life – Born To Rage a Dada Life – Boing Clash Boom. Tito Švédové mají v erbu banány a šampaňské, takže v davu se objevily nejen nafukovací hračky, ale i banánové převleky. A jednoho dobrovolníka deejays polili litry šampaňského přímo na pódiu.

Garrix asi headlinerem

Další na řadě bylo holandské duo W&W. Jejich set jako obvykle obsahoval hafo vlastní produkce, např. Thunder, Lift Off, Bigfoot, Ghost Town, Rocket nebo remixy na Armin van Buuren – This Is What It Feels Like nebo Avicii – Wake Me Up. Mimochodem, opět zazněl TJR & VINAI. Slušná sada. Nicméně v půl páté odpoledne propuklo na ploše stadionu nefalšované šílenství. Publikem si jedinou větou místo intra podmanil čerstvě osmnáctiletý Holanďan Martin Garrix. Místo úvodního videa se prostě zjevil za DJským pultem, zahlásil „What’s Up, Frankfurt?“ a dav mu začal zobat z ruky. Podle očekávání ho Garrix ihned ovládnul prostřednictvím Animals. Nedosti na tom, ihned poté junior navázal prostřednictvím hymny letošní Sensation s názvem Tremor a my jsme se shodli, že v ten okamžik panovala na akci nejlepší atmosféra z celých dvou dnů. Fanoušci Garrixe bezmezně milují, snad pro ten jeho věk nebo jednoduchost hudebních motivů. Garrix udělal radost i nám, naším oblíbeným kouskem Pursuit Of Happiness z OST Project X a také povedeným Tiësto remixem na John Legend – All Of Me. Dav reagoval nadšeně také na kombinaci Antidote a Icona Pop – I Love It. No a co se dělo během Garrixova Wizarda, snad ani nemusím popisovat. Padl také Ummet Ozcan – Raise Your Hands, Reload, Eat Sleep Rave Repeat a nakonec také novinka Sander van Doorn & Martin Garrix & DVBBS feat. Aleesia – Gold Skies. Obrovský úspěch.

Hardwell a Tiësto po sobě

Na pódiu překvapivého headlinera vystřídali „kolotočáři“ alias belgičtí bratři Dimitri Vegas & Like Mike. V okruhu mých přátel si vysloužili svou přezdívku proto, že jejich set představuje pokaždé takový pouťový megamix, takže jsme příslušnou hodinu využili na skvělý gyros a z plochy kolem fotbalového svatostánku rozpoznali například zpěv Ellie Goulding z I Need Your Love, vokál Aloe Blacca z Wake Me Up nebo If I Lose Myself zpívané OneRepublic. Po světové šestce podle hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll prostor ovládla světová jednička této ankety popularity. Mladý Holanďan Hardwell na nic nečekal a použil aktuálně vydaný track Axwell & Ingrosso – We Come We Rave We Love, který svého času uváděl One Last Tour formace Swedish House Mafia. Hardwell samozřejmě také neváhal zahrát hromadu vlastní produkce, namátkově Dare You, Never Say Goodbye, Apollo, How We Do nebo svou vizi Linkin Park – Numb a Arminova Ping Pongu. Kvitovali jsme opět Summertime Sadness a finále nemohlo obstarat nic jiného než Spaceman. Hardwella na pódiu nahradila legenda, sám Mr. Tiësto. Hned na úvod si vysloužil aplaus díky vlastnímu Chasing Summers. Pokračování zajistil jeho další track We Own The Night. Nadšení v nás vyvolalo Tiëstovo Take Me, sada obsahovala také Tijsův remix na Johna Legenda, obrovskou nostalgii v nás vzbudily další dva Verwestovy songy Feel It In My Bones a Escape Me. Velké ovace si legendární borec vysloužil svým remixem na Galantis – I Remember You. Ano, opět padli TJR s VINAI, chybět nemohlo Maximal Crazy, zapamatovali jsme si i Tiëstův remix na Zeddovo Stay The Night, na R3habova Samuraie a Get Loose od Showtek + Noisecontrollers. Dokonce jsme zaslechli i dosud nevydaný Tijsův singl Footprints.

Francouz na konec

Tiësto hrál ve velkém stylu a my pomalu přestávali stíhat ta kvanta jeho songů – následoval singl Red Lights, dosud nevydaný singl Tiësto & Hardwell feat. Matthew Koma – Written In Reverse, Tiëstovy Classics zastupovalo ikonické Adagio, proběhla také hardstylová pasáž, singl Wasted, novinka v bladeovském stylu Moguai – Aciiid, Tiëstův remix na skvělou Ellie Goulding – Burn a na závěr DVBBS & MOTi – This Is Dirty, píseň velmi podobná Immortal. Posledním DJem v řadě byl žabožrout David Guetta, který znovu dokázal, že přesně ví, co chtějí partypeople slyšet. Uvedl se svou novinkou Shot Me Down, zahrál Animals (verzi Animal Inferno v Nicky Romero editu), další svou novinku Bad, singl Ain’t No Party Without Me, skvělé Under Control, singl Turn Me On, populární Ping Pong, kombinaci Eat Sleep Rave Repeat a #Selfie od The Chainsmokers, vlastní remix na Aviciiho Addicted To You, singl Play Hard, výbornou kombinaci Atomu s Benassiho Beautiful People, singl Memories, Afrojackova Musiciana, Afrojackovo Ten Feet Tall (ve svém remixu) a asi po tisícáté zaznělo TJR & VINAI – Bounce Generation. Nadšení parketu neznalo mezí po kombinaci Booyah a singlu Love Is Gone. Před koncem se objevil Guettův remix na Passenger – Let Her Go a ve finále nemohlo chybět slavné Guettovo Titanium (tentokrát v Alessově verzi). To už jsme však byli na útěku k autu, abychom se vyhnuli dopravním komplikacím. Bylo jedenáct večer a nás čekalo naštěstí jen pár hodin jízdy do Prahy. Jisté však je, že pokud pánové z BigCityBeats příště opět uspořádají narozeninovou akci v takto kolosálním stylu, budeme uvažovat o cestě do Frankfurtu dotřetice ;-) ... a teď už může začít sezóna festivalů.

PARTYINFO

World Club Dome

31.05.2014 - 01.06.2014 , Frankfurt am Main
Live: Pet Shop Boys
DJs: Steve Aoki, Alesso, Danny Avila, Twoloud, Tocadisco, David Guetta, Tiësto, Hardwell, Dimitri Vegas & Like Mike, Dada Life, W&W, Martin Garrix, Krewella, Showtek, Deorro
Cena: 69 - 199 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně