Emporium: EDM s příchutí starověkého Říma

Jeden z největších nizozemských klubů - vyhlášený Matrixx, koná každoročně svůj vlastní festival. Letos tomu bylo právě přesně deset let, kdy se konal první ročník jejich obřího open airu Emporium. Tento taneční festival se nese vždy v duchu nějaké té světové kultury a první edice byla ve znamení té římské. A stejně jako před deseti lety byla letošní desátá oslava symbolicky opět ve stylu římském.

6.6. 2014 05:45:49 | reporty | Langy

Emporium - The Roman Empire se konal v nádherné rekreační oblasti (a že jich Holanďani teda mají) De Berendonck ve Wijchenu, na okraji města Nijmegen. Scenérii festivalu dokreslovala kolem dokola písčitá pláž, nádherné počasí a fantastické tematické dekorace jednotlivých stageí. Hlavní scéna (Caesar´s Palace) byla ve znamení aktuálního progressive a electro house, kde vystoupili např. Blasterjaxx, kanaďani DVBBS, Švéd Otto Knows a Quintino. Právě Quintino se postaral o letošní povedený anthem "Go Hard" a zakončoval hlavní scénu tohoto festivalu. Nechyběli MC a dobově oblečené tanečnice. Další zajímavou stageí byl festivalový stan (Caligula), kde byl ke slyšení trance/ progressive. Zkraje párty zde své sety odehráli Estiva a Alex M.O.R.P.H. Dále vystoupili kvalitky jako MaRLo, Heatbeat, Marc Simz. Překvapili Super8 & Tab a jednoznačně hvězdou této scény byl Holanďan Jorn van Deynhoven. Ten odstartoval s New Horizons (ASOT 650 anthem), poté nasadil MaRLovu Visions a celý set odehrál v takto kvalitní a energické sadě. Takhle se má hrát trance, který baví.

Techno, hardcore, hardstyle ...

Ve (Forum Romanum) bylo ke slyšení pohodové techno/techhouse. Zahráli zde např. Pig & Dan, Steve Bug nebo Egbert. Ostia, plážová stage, postavena jako tehdejší římské plavidlo, nabízela další house jména. Dobře se předvedli lidi jako La Fuente, Jay Hardway a Vato Gonzalez & MC Tjen. Druhá polovina festivalu byla zaměřena na rychlejší a energičtější styly EDM. V obřim (Colosseum) byl ke slyšení hardstyle. My zastihli jména jako Isaac & Technoboy nebo další dvojici (čtveřici) Psyko Punkz & Alpha 2. V (Centurion) hardcore stanu si zahráli např. Wasted Mind, Miss K8, Noize Suppessor, Nosferatu, Neophyte a Angerfist. Slušná sada. Circus Maximus stan byl zaměřený na říznější raw hardstyle. Zde jsme si dali část vystoupení Outbreak a B-Front & Jack of Sound. Dále zde měli prostor i týpci jako Frequencerz, Chain Reaction nebo E-Force. Dalších z těch větších stageí byla Gallia. O energický freestyle se zde postarali jména jako Bass D, DJ Norman a šestihodiniová invaze DJe Darkravera, který si na Emporiu střihl hned šest b2b setů s lidmi jako Paul Elstak, The Outsiders, Ruthless, Zany, The Viper a Mental Theo.

Deset u deseti

Emporium - The Roman Empire nabídl celkem devět stageí, dostatek barů na pití. Potěšilo i několik plážových koktejl barů s typicky letními drinky. Na výběr bylo i z velkého množství stánků s různými pochutinami. Novinkou pro nás byly lockerboxy, které byly tentokrát na číselný kód. Nechybělo dokonalé ozvučení na každé ze stageí. Tenhle festival hodnotím deseti body z deseti a jsem rád, že jsem letos tuhle fantastickou událost navštívil. Není divu, že se jednalo opět o další vyprodaný fesťák. Tohle rozhodně stojí za návštěvu.

PARTYINFO

Emporium

31.05.2014 , Nijmegen
DJs: Alvaro, Bassjackers, Deorro, DVBBS, Quintino, Jay Hardway, La Fuente, Sidney Samson, Jorn van Deynhoven, Marc Simz, MaRLo, RAM, Heatbeat, Alex M.O.R.P.H., Egbert (live), Jeff Moore, Pig & Dan, Steve Bug, Angerfist, Neophyte, Isaac, Tatanka, Paul Elstak, B- Front, Zany, Frequencerz, Bass-D and more
Cena: 55 €
REKLAMAREKLAMA