Seb Skalski: Doufám, že skončí období komerčních sraček

V pátek se do Perpeta na Mastermix chystá polský producent Skalski. Před 14 lety se rodák z Varšavy zúčastnil Red Bull Music Academy v Dublinu a od té doby jeho kariéra roste a roste. A nyní se potřetí přijede podívat do Česka.

14.5. 2014 06:11:16 | rozhovory | deivis

- Deivis: Ahoj Sebe, už za pár dní tě přivítáme v brněnském klubu Perpetuum. Bude to tvoje první vystoupení v Česku?

- Seb Skalski: Ne tak docela, před pár lety jsem v Česku vystupoval na jednom festivalu ­ tuším, že to bylo ve Zlíně ­ a kdysi dávno jsem hrál dokonce i přímo v Brně.

Cool, třeba tu potkáš staré známé. Co se ti vlastně jako první vybaví, když se řekne Česko?

Naši sousedé a dobří přátelé, svobodomyslná země s vládou tolerantní ke kuřákům trávy, což je v pohodě.

Takové Česko neznám. A co česká houseová scéna, napadají tě nějaká jména?

Mastermix maestro Andrea Fiorino a díky jeho četným produkcím zejména pro Salted Music taky Arco. Upřímně, víc jmen opravdu neznám…

Ok, v pátek tě trochu zasvětím ... A jak to vypadá s house music u vás doma v Polsku?

Mohlo by to být lepší, protože polskému hudebnímu trhu momentálně dominuje komerční EDM, ale já doufám, že toto období brzy skončí a party people pochopí, že sofistikovanější hudba je blíž jejich srdcím, než tyhle sračky. Na druhou stranu, je tady množství mladých umělců, kterým se daří prorazit ve světě, jako např. Catz N Dogz, Jacek Sienkiewicz, Karol XVII & MB Valence, Loui & Scibi, Novika nebo Kamp! A je tu taky spousta mladých talentů, k jejichž objevování se snažím přispět prostřednictvím mého labelu SpekuLLa Records, založeného před čtyřmi lety, který se zaměřuje právě na prezentaci nadaných polských autorů elektronické hudby hudebnímu světu.

Poslechni si: Sick Live - What´s Your Type (Seb Skalski Remix)

Ty sám jsi se k DJingu a hudební produkci dostal jak? Co z toho u Tebe bylo první?

Jako malý jsem hrál na malé dětské klávesy a když jsem si osvojil všechny základní hudební znalosti, pořídil jsem si větší. Pak jsem začal hrát na kytaru, která pro mne byla v té době hlavním nástrojem, ale zkoušel jsem třeba i bicí nebo basu. Měl jsem i vlastní kapelu, jmenovala se Easy Band All Stars a hráli jsme věci od Hendrixe, jazz, reggae… V roce 1999 jsme nahráli naše debutové album, ale to už jsem působil i jako DJ v různých varšavských klubech, takže tyhle dvě věci se vlastně tak nějak doplňují a tak je to celou moji hudební kariéru.

Spolupracoval jsi s hodně zajímavými umělci z celého světa ­ pokud bys měl vypíchnout nějaká jména, kdo by to byl a proč?

Jsem velmi šťastný, že jsem mohl během svojí dosavadní kariéry spolupracovat s takovými hvězdami, jakými jsou v house music Miguel Migs či Jamie Lewis, nebo s interprety s úžasnými hlasy, jako např. Michelle Weeks, Lisa Millett, LT Brown nebo Donald Sheffey. Velmi si vážím spolupráce s umělci z USA, protože bývá velmi plodná a inspirativní.

Jak většinou vypadá tvůj set? Hraješ hodně vlastních věcí? A na co se vlastně návštěvníci klubu Perpetuum můžou v pátek těšit?

Mám rád hodně hudebních stylů ­ od kořenů současné taneční hudby, tj. soul, disco, reggae nebo dub, až po aktuální trendy ­ deep house či indie dance, takže moje sety bývají velmi pestré. A ano, dokážu hrát svoje vlastní věci celý večer a někdy k tomu skutečně i dojde :­), nechte se překvapit…

Chtěl bys na závěr něco vzkázat svým českým fanouškům?

Rád bych jim poděkoval za podporu a pozval je tento pátek do brněnského klubu Perpetuum, kde všichni společně poplujeme na vlně lásky a pozitivních vibrací. :­)

Díky za rozhovor a v pátek na viděnou…

Poslechni si: Seb Skalski @ Late Deep Deep Mix ´14

PARTYINFO

Mastermix International

16.05.2014 Perpetuum, Brno
DJs: Seb Skalski, Andrea Fiorino, Arco
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně