Langyho report z amsterdamského Kingsland festivalu

Nizozemsko je jedinečné v tom, že mu více než století, ve třech generacích, vládly královny. Až do loňského roku slavili svůj hlavní státní svátek Koninginnedag (Královnin den). Letos se však ze zřejmých důvodů neslavil Koninginedag, nýbrž Koningsdag (Králův den). Současným panovníkem nizozemského království je právě Willem-Alexander, který do své funkce nastoupil minulý rok.

2.5. 2014 12:31:09 | reporty | Langy

A jelikož nizozemská společnost má vždy něco extra, tak právě v rámci oslav tohoto státního svátku se každoročně konají desítky parties a tanečních festivalů po celé zemi. My si pro tento den vybrali amsterdamský Kingsland festival, který společnými silami připravili organizátoři z Alda Events, E&A Events a 4PM Entertainment.

Lákadlem byl silný line-up plný atraktivních světových jmen. Atmosféra svátečního Holandska byla vidět už od první naší zastávky na jedné z tamních čarpacích stanic. Lidé s oblečením v oranžových barvách byli na každém kroku. Druhý ročník festivalu opět hostilo výstaviště a kongresové centrum RAI Amsterdam. ( V celém areálu se nachází jedenáct opravdu obřích hal ). Ve vnitřních prostorách RAI se nacházely dvě scény - Vours Truly a I am Techno. Mainstage a Kings of Age byly open air scény. Samozřejmostí byly stovky lockerboxů, žetonový systém a další věci, o kterých jsem se v mých článcích zmínil již několikrát. Kingsland byl o něco kratším festivalem než běžné nizozemské open airy. Konal se v čase od dvanácté hodiny dopolední a konec byl přesně s úderem dvacáté hodiny.

This Is What It Feels Like

Mezitím jsme si ale užili hudební výkony DJs hrajících převážně na Mainstage. Ta ve své výzdobě měla symbolicky královské korunky a první naší hudební ochutnávkou byla dvojice Showtek. Bratři Wouter a Sjoerd Janssenovi ve své dávce progressive housu odehráli energické kousky jako Get Loose, Booyah a amsterdamské publikum vytvářelo zkraje odpoledne pěkný kotel. Ovšem ta největší mačkanice nastala během setu tranceového krále Armina van Buurena. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o jediné jeho sobotní vystoupení, Armin svůj prostor na Kingslandu měl už v čase od patnácté do šestnácté hodiny. V této luxusní hodince nechyběly věci jako Ping Pong (hned ze startu), D#Fat, Jorn van Deynhoven - New Horizons, MaRLo - Visions a v závěru This Is What It Feels Like.

Stejně kvalitně pokračovali i W&W se svou Mainstage music. Osobně jsem se těšil na novinku Bigfoot, nechyběla ani očekávaná Lift Off. Dalšími jmény se skvělými sety byli Martin Garrix a Blasterjaxx. Na I am Techno jsme na chvíli zastihli i Stevea Rachmada a po několika desítkách minut jsme našli své místo zpátky v hlavním kotli celého festivalu. Krátce před půl sedmou nastoupili naši oblíbenci a domácí miláčkové - Sunnery James & Ryan Marciano. Ti nasadili hned zkraje svůj track Circus a publiku ukázali směr, jakým se bude následujích třicetpět vyvíjet. Další peckou z jejich produkce byl vynikající track S.O.T.U., na kterém se podílel i Nicky Romero. Z téhle spolupráce vznikla opravdu energická párty jízda a pro mě osobně se jedná o moc povedenou záležitost.

Long live the king!

Posledním účinkujícím a pro některé partypeople i překvapením byl Wildstylez. Jeho účast pořadatelé oznámili až den před samotným festivalem a právě tento nizozemský hardstyle DJ a producent dostal tu čest letošní Kingsland zakončit. A jak se převážně houseové publikum vyrovnalo s hardstylovým závěrem? Pro nizozemské publikum asi zbytečná otázka. 128 bpm se na posledních šedesát minut změnilo na příjemných 150 bpm a návštěvníci si užívali lehčí a melodičtější hardstylové tracky jako Lose my Mind nebo Year of Summer. Příjemné zakončení a zpestření této amsterdamské megapárty. Díky moc organizátorům za to, že jsme mohli být součástí této parádní vyprodané národní oslavy. Ať žije král!

PARTYINFO

Kingsland

26.04.2014 , Amsterdam
DJs: Armin van Buuren, Showtek, Sunnery James & Ryan Marciano, Martin Garrix, W&W, Blasterjaxx, Jordy Dazz, Quintino, Bassjackers, Shermanology, Sidney Samson, Ummet Ozcan, Billy The Kit, Bobby Burns, Steve Rachmad, Marco Bailey, Stephan Bodzin etc.
Cena: 27,5 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně