Pprskh: Letošní Vyškovské Majáles bude náš majstrštyk

Letos už popáté vytře všem škarohlídům zrak skupinka nadšenců, kteří pokračují v obnovené tradici pořádání majálesu ve Vyškově. A protože s přibývajícími ročníky se zvyšuje oblíbenost květnové veselice, dostal slovo jeden z organizátorů a též DJ a grafik, student života Pprskh. V krátkém rozhovoru kladl otázky PePe.

25.4. 2014 16:54:27 | rozhovory | PePe

- PePe: Ahoj Tome, čím se bude lišit letošní ročník Vyškovského Majálesu od těch předchozích?

- Pprskh: Ahoj, letošní ročník je pro nás takový trochu skok do neznáma. Snažili jsme se zachovat formát tanečního mejdanu (jedna scéna), alternativnějších kapel (scéna druhá) a k tomu letos na třetí scéně zabrouzdat i do vod mainstreamu, poněvadž chceme oslovit opravdu co nejširší možnou sortu návštěvníků. Majáles by měl podle nás být oslava jara jaksepatří a pro všechny.

Ano, všiml jsem si, že kromě tancechtivého publika cílíte i na dětské návštěvníky a také měníte místo. Jak bude vypadat areál majálesu?

Jo jo, snažíme se vytvořit prostředí zajímavé i pro rodiny s dětmi (ratolesti do desíti let mají vstup zadarmo), chystáme i různé doprovodné programy - myslím, že to bude celkem sranda. Nový areál je přímo uprostřed města, nejde minout :). Po čtyřech ročnících se totiž letos přesouváme do prostorů Pivovaru ve Vyškově. Díky členitosti tamního prostředí, uličkám, a různým zákoutím nám pivovar nabízí ideální možnosti pro rozmístění všech tří scén tak, aby nebyly moc daleko od sebe a přitom se zvukově nepřehlušovaly.

Na minulém ročníku jsem u rockového pódia zaregistroval množství podivných návštěvníků, kteří své oblíbence přišli "podpořit" jen za plot, aby nemuseli platit vstupné. Cena se mi přitom zdála férová. Uspějí letos? A budete zvedat vstupné?

No, to je takový trend jakýsi zvláštní, letos ale za plotem nikdo nic neuvidí. Každopádně kvůli tomu, že jsme přidali jednu scénu a přibrali asi 6 kapel navíc, jsme museli i mírně zvednout vstupné. Od prosince byla možnost pořídit lístek přes Ticketstream za 250,- korun, pak se cena navyšovala na současných 340. Na místě bude lístek k dostání za 400 a máme i VIP verzi pro náročné za 1000 Kč. Snažíme se být fér i nadále. Začíná se v pátek ve dvě odpoledne a díky navazující afterparty se bude vlastně končit až v sobotu dopoledne a to kdoví jestli...

Kdo vlastně všechno stojí za tímto projektem a jakým způsobem se odměníte za zdárný průběh majálesu? Tohle asi bude spíš řehole než čistě výdělečný projekt.

Od začátku nových majálesů ve Vyškově za tím stojí v podstatě ti stejní lidé. Kluci ze sdružení Weekend World DJs a náš Co By Dub soundsystem. Tak nějak jsme se kolem sebe motali a pořádali si svoje večírky, koncerty a tak dále, až jednou jsme si prostě (tehdy možná trošku bezhlavě, ale s o to větším nadšením) řekli, že zkusíme konečně něco všichni dohromady. Majáles se ve Vyškově několik let vůbec nekonal, takže to dopadlo, jak to dopadlo. Každý rok se ale kvalita podle mě zvedá a tehle ročník, doufáme, bude náš majstrštyk! A samosebou, že bez spousty přátel, kteří nám nezištně pomáhají, by to ani nešlo, těm bych tady moc rád poděkoval. K druhé části tvé otázky, popravdě budem rádi, když se všechno poplatí. Díky předchozím ročníkům už jsme vyléčení z toho, že bychom měli něco do kapsy. Spíš je to půl roku práce, pak pár dnů stresu, jeden den na infarkt a dalších pár měsíců dořešování problémů a vymýšlení, co příště :).

A na závěr, na jakou kapelu či DJe se ty sám nejvíc těšíš?

Já teda osobně nejsem moc mainstreamovej, ať je mi země lehká. Těším se na Zrní, protože to je zážitek k nezaplacení. Díkybohu loni dostali Anděla, protože jinak už bych tady ničemu nerozuměl. Moc se těším na Muchu, protože je to zábava a taky na Jéčka, protože je děsně nadanej a všechno si dělá sám. Připomíná mi starýho Becka. A taky vlastně Huso!, protože, se o ně snažím už tři roky. Tihle kluci vědí, jak udělat koncert, aby byl zábavnej a nezapomenutelnej... Samo, že i na Monkey Business, Trávu a další DJs! Jako myslím, že bude spousta věcí, kde se člověk pobaví.

Díky za rozhovor a držím pěsti!

Taky dík, věřím, že si to užijem.

PARTYINFO

Vyškovské Majáles 2014

02.05.2014 Pivovar Vyškov, Vyškov
Live: PSH, Rytmus, Zrní, Mucha, Monkey Business, Portless, Mandrage, J, Huso, Biorchestr, Miloš Knor, Ruda z Ostravy, Tomáš Matonoha, Richard Nedvěd, MC Gey
DJs: Tráva, Orbith, Kaizersoze, Nois, Tokátko, Revis, Peter Pea, Lucasch, Gat Electra
Cena: 250 - 1.000
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně