Jak duněla Trancefusion velikonoční Prahou?

Sobotní halovka se opět stala jarní vlajkovou lodí české trance komunity a poskytla mnohahodinový zábavný prostor pro tisíce partypeople, kteří fandí nejvíce právě trancu.

23.4. 2014 09:37:53 | reporty | Paya

Trancefusion, pořádaná společností BTL, se za 3 roky své existence stala spolehlivou příležitostí, kde se pobavit díky silnému a – co víc – inovativnímu trancovému line-upu. Za své bezmála domácí prostory považuje tato série holešovický Průmyslový palác, který přes svou ztrátu jednoho křídla poskytuje – minimálně architektonicky – zajímavou atmosféru, která na každého dýchne silou mnoha desítek let své existence. Přestože palácové prostory jistě není jednoduché nazvučit, disponuje právě Trancefusion obvykle slušnými zvukovými podmínkami.

Jinak tomu nebylo ani tentokrát, kdy se přidala především rozsáhlá světelná show na hlavním pódiu, které bylo situováno do zachovalého pravého křídla secesní/ historizující stavby. Organizátoři se postarali o zajímavé (nejen taneční, ale i nástrojové) performance během celého večera, projekce zabodovala zejména citací Pátého elementu. Již u vstupu potěšily zvládnuté šatny, a to včetně novinky – lockerboxů. Pokud k tomu všemu připočteme např. CO2 efekty nebo existenci hned tří pódií najednou, v součtu nemůžeme dojít k ničemu jinému, než k povedené party, která sílu své značky opět potvrdila. Pokud bychom férově měli vyhledávat chybky, jednalo by se nejspíše o selhání lidského faktoru v případě intros nebo hygienické podmínky na toaletách, což jde ale za správcem objektu.

Stage pro domácí talenty

Po hudební stránce nabídla v pořadí sedmá halová Trancefusion nesmírně nabitý seznam vystupujících umělců: až by se chtělo říci, že člověk nevěděl, kam má zajít dříve. Šíře line- upu dovolovala zahájit akci již v brzkých podvečerních hodinách, tedy v 18:00. Tancechtivci pak opouštěli Průmyslový palác až po bezmála 13 hodinách zábavy. K tomu je potřeba připočíst, že k dispozici byly po většinu této doby hned tři stage. Yes/No New Talents Stage v prostorách foyer poskytovala tolik vítaný rámec pro vystoupení zejména česko-slovenských projektů, pro které je trance múzou – na akci si tak díky existenci European DJ Contestu zahráli například Rossignol, Vikinz nebo K1aptcha.

Druhá stage, hrdě nesoucí ve svém erbu jméno Mr. Trance Energy, tedy Johan Gielen & Friends Stage, byla situována do střední palácové haly a nabídla mj. vlastně ochutnávku toho, co bude možné na podzim zažít na speciální oldschoolové edici Trancefusion, protože zejména pánovér  Cor Fijneman a Johan Gielen se nenechali nijak odradit od nekompromisní energické nálože rychlejších trancových odstínů. Mě osobně mistři potěšili takovými ultraklasikami, jako například Jan Johnston – I Feel Wonderful, Robert Miles – Children nebo Darude – Sandstorm. Pobavilo nás také například zařazení Safri Duo, na což vtipně navázalo vystoupení bubeníků na mainstagei.

Brzký začátek – už v 18:00

Pojďme ale právě k hlavní scéně. Osobně jsem příznivec kratších setů, neboť mi vyhovuje, že umělec předvede to nejlepší, co umí, a už už přenechává místo svému nástupci, což dle mého skromného názoru zvyšuje konkurenční tlak a snižuje objem příslovečné vaty v setech. V tomto ohledu mi tedy timetable Trancefusion rozhodně udělal radost. Bezvadný je také vždy přenos DanceRadio.cz, který umožňuje vychutnat si sety ještě jednou, z pohodlí domova. Celou noc odstartovala talentovaná česko-slovenská dvojice ReOrder & Thomas Coastline. Během jejich úvodního hodinového hraní padly i vlastní songy, například Folding Your Universe, Sailing Airwaves nebo Takedown. Dalším na řadě byl holandský borec Estiva, který zabodoval kupříkladu Violettou od Orjana Nilsena, nicméně v mash-upech padly i takové legendy, jako Paul van Dyk – I Don’t Deserve You nebo Dash Berlin – Waiting. Z Estonska do Prahy dorazil Madis Sillamo alias Beat Service, který partypeople zaujal zejména svým remixem na Armina van Buurena a jeho singl Waiting For The Night. Padla také hymna letošního ASOT 650 z rukou Jorna van Deynhovena, masivní hitovka Gaia – Empire Of Hearts a v druhé polovině setu také další vlastní remix, tentokrát na Marka Schulze a jeho Nothing Without Me. Ve 21 hodin ovšem nastal jeden z očekávaných okamžiků: live zpěv.

Díky za vození živých zpěváků

Christiana Burnse jistě netřeba EDM fans nijak podrobněji představovat, čerstvý čtyřicátník z Anglie spolupracoval už s tolika veličinami, že nemůže být nikomu z trancerů neznámý. Během svého prvního live actu vystřihl singly Marco V – Frozen Heart, Paul van Dyk – We Are Tonight a Tiësto – In The Dark, během svého druhého vystoupení, které následovalo o dvě hodiny později, potěšil prostřednictvím fantastického Depeche Mode – Enjoy The Silence a na závěr skvělou skladbou Armin van Buuren – This Light Between Us. Velmi tleskám, živé vokály považuji za jeden z největších přínosů organizátorů z BTL na české trancové scéně.

A když jsme u trancu jako žánru, nejčistší set nemohl předložit nikdo jiný, než Mr. Pure Trance, Solarstone. Už ten nástup v podobě songu Solarcoaster byl skvělý. Co nám však vyrazilo dech, to byla legendární skladba Like A Waterfall se zpěvem Jes Brieden, která mimochodem na Trancefusion již také vystupovala. Následovala rychle stoupající moldavská hvězda, Andrew Rayel, který v loňském roce již dobyl první třicítku hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll. Stáji Armada dělá jenom radost. Svou sadu odpálil hymnou Power Of Elements, kterou doplnil vokály Trevora Guthrieho z megahitu This Is What It Feels Like. Pokračoval kombinací Arminova Ping Pongu a W&W – Big Foot a dále například remixem na housový hit Zedd feat. Foxes – Clarity. Mimochodem, padl i Hardwell – Jumper.

Hvězdou večera byl borec z Armady

Rayel, během jehož setu panovala v pravém křídle Průmyslového paláce asi nejlepší atmosféra z celého večera, nemohl vynechat svou bombu Dark Warrior, zazněla opět i Gaia – Empire of Hearts nebo vlastní remix na další housovou ikonu In My Mind. Armada show pokračovala prostřednictvím Arminova singlu Save My Night, vokálovkami Dash Berlin – Waiting nebo Alex M.O.R.P.H. – An Angel’s Love, Above & Beyond – Sun & Moon, Tiësto – Love Comes Again (v kombinaci s W&W – Lift Off), rozeznali jsme dokonce i OneRepublic – If I Lose Myself. Soudě dle nálady v hale bych se nebál odhadovat, že Andrew Rayel sebral Mr. Corstenovi pozici hlavní hvězdy party.

To slavný BT aka Brian Transeau neváhal a použil svou pecku největší, Tiëstovu a svou vlastní práci Love Comes Again, ale body získal i za Corstenův Punk nebo ultralegendární klasiku Flaming June. To byl opravdu bonbónek, jinak musím přiznat, že BTho vystoupení proběhlo spíše v Rayelově stínu. Atmosféru znovu rozjitřil Ferry Corsten, který zvolil překvapivě například Fatboye Slima a jeho Praise You, ale největší aplaus sklidil za naopak očekávatelný singl Made Of Love v kombinaci s Loop & Tings. Nadšení v hale udržely tóny slavného Flight 643, nechyběl ani System F, překvapil Eric Prydz – Pjanoo a závěr Corstenova setu nemohlo obstarat nic méně legendárního než Barberovo Adagio For Strings ve vizi Williama Orbita a Ferryho samotného.

Neúprosné tempo až do rána

To už ale odbila druhá hodina ranní a nastoupila úderná dvojka Fila & John O’Callaghan, která výrazně zvýšila tempo. Zmiňme alespoň tracky Giuseppe Ottaviani & Marc van Linden – Until Monday, Giuseppe Ottaviani with Aly & Fila – Brilliant People nebo Aly & Fila – Mother Nature. Finále setu bylo opět epické, a to v podobě Andain – Beautiful Things. Zazpívali jsme si i my. Následující švýcarský expert, Sean Tyas, hned v úvodu nasadil bombu E-Craig – Home s vokály slavné Enyi. Následujícím songem byla jeho vlastní produkce Now You See.

Také anglický borec John Askew udržel vysoké tempo, například prostřednictvím Giuseppe Ottavianiho a jeho Heal This Empty Heart nebo Paula van Dyka a jeho klasického Tell Me Why. John zahrál hromadu své produkce, a to včetně závěrečného remixu na další klasiku Commander Tom – Are Am Eye. Populární románská dvojka Ferry Tayle & Manuel Le Saux vzbudila nadšení například Kearneyho remixem na Garetha Emeryho a jeho skvělou píseň U nebo zařazením Synaesthesie. Padlo i East Sleep Rave Repeat a Veracocha – Carte Blanche, milovníci Born Slippy se ovšem také dočkali. Last man standing, tedy další Anglán jménem Darren Porter, už mnoho prostoru neměl, přesto předvedl část své produkce jako Malware nebo Terraforming. Díky, BTL, za nabitou megaparty! Její atmosféru jsem si užil i díky všem svým přátelům – těm patří poděkování bezesporu také. A zdravíme Moravu!

PARTYINFO

Trancefusion Power Of Elements

19.04.2014 Průmyslový Palác, Praha
DJs: Ferry Corsten, Aly & Fila + John O’Callaghan, BT, Solarstone, Christian Burns (zpěv), Andrew Rayel, Sean Tyas, John Askew, Beat Service, Ferry Tayle + Manuel le Saux, Darren Porter, ReOrder + Thomas Coastline
2nd: Johan Gielen, Cor Fijneman, Virtual Vault, Three Drives
Cena: 890 - 3.490 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně