Hudební esa na Colours of Ostrava

Pojďme si uvést další zajímavé kapely, které se na letošním ročníku Colours of Ostrava jistě postarají o kvalitní hudební zážitek.

24.4. 2014 06:17:00 | informace | zazza

Producent, DJ a multiinstrumentalista Anders Trentemøller. Tvrdí se o něm, že je depresivní maniak, kterému po dvou letech utápění se v depresích a nostalgiích vyšlo jeho první album The Last Resort. Po dlouhé odmlce vydal album - Into The Great Wide Younder. Loňský rok byl pro něj nadmíru úspěšný. Ukázalo se totiž, že mezi jeho fanoušky patří také Depeche Mode, takže s nimi vyjel na turné. Mezitím vydal nové, zatím poslední album Lost.

Video: Trentemøller - My Dreams feat. Marie Fisker

Americká indie rocková skupina propadlá melancholickému romantismu. Přemítavě truchlivá, malátně melodická a niterně osobní hudba si podle samotných The National „udržuje zdravou rovnováhu mezi jemností, optimismem, humorem a temným melodramatem“.Neznámé klubové kapele přespávající na prvním evropském turné v laciných hotelech, dal kdysi po koncertě cennou radu Bruce Springsteen: „Nejprve si vytvořte pořádnou vlnu a pak se na ní projeďte.“ Vzali si jí k srdci a do velkého hudebního světa vstoupili The National v roce 2005 s třetím albem Alligator. Zanedlouho se pak z klubů přestěhovali na pódia největších světových festivalů, které okupují dodnes.

Video: The National - Anyone's Ghost

Benjamin Goldwasser a Andrew VanWyngarden připomínají nedospělé děti hippie mámy. Na Grammy několikrát nominovaní MGMT vzbuzují pocit, jestli včerejšek náhodou teprve nenastane a sepisují retro manifest z obdivu k halucinogenním Pink Floyd, surfujícím Beach Boys, glam rockovým T.Rex a vesmírnému Davidu Bowiemu. MGMT rezignovali na pozlátkový úspěch, přešli nadšení ze strany Paula McCartneyho, odmítli předskakovat U2 nebo Lady Gaga a přednost dali Radiohead, spřízněným Flaming Lips nebo Beckovi, kterému přispěli na album Record Club/ Songs of Leonard Cohen. Vydali se na komerčně sebevražednou, za to vlastní cestu za vizí kapely, která si do budoucna bude hrát hudbu podle vlastních představ a vynalézavých popkulturních kódů spjatých s temným i bláznivým smyslem pro psychedelický poprock a sofistikované, folkem zasažené songwriterství, zahrnující mimořádně pestrou škálu hudebních vlivů z minulosti.

Video: MGMT - Electric Feel

PARTYINFO

Colours of Ostrava 2014

17.07.2014 - 20.07.2014 Dolní Oblast Vítkovice, Ostrava
Live: MGMT, Trentemøller, The National, The Asteroid Galaxy Tour etc.
Cena: 1.390 - ?
REKLAMAREKLAMA