James Dexter: Chtěl jsem se pohnout z místa, tak jsem začal produkovat

James Dexter je producent z Londýna, který vystoupí tento pátek v brněnském klubu Perpetuum na akci Love. Přichystali jsme pro vás rozhovor, ve kterém se o něm dozvíte něco více.

22.4. 2014 10:56:23 | rozhovory | Johannes

- Johannes: Ahoj Jamesi, chtěli bychom se tě zeptat, jak ses dostal k DJingu a produkování?

- James Dexter: Ahoj Honzo, všechno začalo, když mi bylo 15 let. Vždy se mi zdálo, že s sebou djing přínáší spoustu zábavy a tak jsem si našetřil peníze a koupil si první vinyly. Po pár letech hraní desek jsem se chtěl pohnout z místa a začal jsem produkovat. Jsem rád, že mě to baví úplně stejně jako před 11 lety.

S kým bys chtěl v budoucnu spolupracovat na produkování?

Wow, na to je těžké odpovědět. Nejsem si jistý, zda je dobré vybrat pouze jednu osobu. Můj vkus se stále vyvíjí a já nacházím nové a nové producenty a umělce. Za poslední rok jsem koupil nejvíce muziky od Tucilla, to by byl skvělý člověk na spolupráci ve studiu.

Co si myslíš o houseové scéně v Londýně?

Miluju house music, miluju když můžu jít do klubu a slyším kvalitní hudbu. Existuje tolik různých směrů houseu, které mě nikdy nepřestanou bavit. V současném Londýně je opravdu hodně kvalitních klubů a bohužel není v mých silách stihnout všechny akce. Scéna je tu obrovská.

Který z tvých releasů je pro tebe nejlepší?

Pokud bych měl vybrat něco ze své produkce, bude to pravděpodobně „System Check EP“, který bylo vydáno na Lost my dog Rec. v roce 2012. Vždy jsem byl milovníkem tohoto labelu a byl jsem velice rád, že jsem zde mohl vydat své čtyř trackové EP. System Check EP se umístilo v TOP 20 na Beatportu a to mi otevřelo dvěře k dalším velkým přiležitostem.

Jaké bylo tvé doposud nejlepší hraní?

Takových otázek jsem dostal už spousty a je velice obtížné odpovědět, protože jsem hrál na spoustě skvělých akcí. Ovšem jedna akce byla výjimečná. Před pár týdny jsem hrál v Bredě po boku Kindimmera. Patry byla v podstatě u někoho doma a vše bylo streamováno přes internet. Byla to menší party, ale ten dav!, atmosféra byla úžasná, pot ztékal ze stropu, všichni si to neskutečně užívali a připadal jsem si jako v klubu.

Byl jsi někdy v České republice?

25. dubna to bude poprvé a jsem nadšený, těším se! Mám několik přátel, kteří v České republice hráli a říkali, že se jim tady líbilo.

Chtěl bys něco vzkázat českým fanouškům, kteří se na tebe těší?

Chtěl bych říci, jak moc se těším, až přijedu a zahraji. Těším se také na setkání s novými lidmi a i na to, že si užijeme spoustu legrace.

Poslechni si: Dex Sessions - Large Music Mix 2014

PARTYINFO

Love

25.04.2014 Perpetuum, Brno
DJs: James Dexter, Johannes, Poco, David Dee, Adam Clarke
REKLAMAREKLAMA