Sziget oslaví 22 let

Největší a hudebně nejpestřejší evropský festival na ostrově Obudai v Budapešti sice zveřejnil přes 10% z celkového obsazení festivalu, ale jak se říká, co jméno to lákadlo. Festival se koná každoročně v polovině srpna a trvá celý týden, letos tomu nebude jinak, Budapešť ožije hudbou od 11. – 18. srpna a je se na co těšit.

15.4. 2014 17:25:19 | informace | Pstruh

Proč vyrazit na Sziget?

Pokud nemáte rádi velké množství lidí, Szigetu se radši obloukem vyhněte, týdenní návštěvnost okolo 400 tis. lidí mluví za vše. A jak se říká: „kdo si hraje, nezlobí“ o Szigetu platí dvojnásob. Taková množství nehudebních, uměleckých či kulinářských atrakcí se nevidí každý den. Člověk každou volnou chvíli věnuje zkoumání něčeho nového, pokud zrovna neposlouchá všudypřítomnou hudbu a nezapomenutelnou atmosféru. Hudebních i nehudebních vystoupení se zde za týden odehrají stovky, o čemž svědčí zhruba 20 žánrově rozdílných podií. Pokud chcete jen relaxovat, lepší místo než pláž u Dunaje nenajdete.

Hudba, kam se podíváš

Jako každý rok, i letos festival láká na nultý den, kdy vystoupí američtí Queens of the Stone Age. Tancechtivé návštěvníky potěší se svojí open show pro nultý den tru hater, Deadmau5, který na sebe nedávno upozornil v Miami a americká punk rocková kapela Anti-Flag. A největší taháky hlavního podia? Určitě to budou čerství držitele grammy Macklemore & Ryan Lewis, nestárnoucí The Prodigy předvedou další ze svých legendárních koncertů a chybět nebude ani popové zpěvačky Lily Allen a La Roux. Mezi nově potvrzené patří i Outkast a Manic Street Preachers.

Kytarovky a elektronika v plné síle

Pokud dáváte přednost kytarám a indie, můžete se těšit na The Kooks, Crystal Fighter, Bombay Bicycle Club či žánrově nezaměnitelné The Big Pink. Že mají výjimečný talent, hlas a charizmatické vystupování předvedou Jake Bugg, Tom Odell a Fink. Zastoupena je i taneční a elektronická scéna, kde mezi potvrzená jména patří Skrillex, Borgore, Kavinsky, Bonobo, Axwell, Mount Kimbie a London Grammar.

Vstupenky za zvýhodněnou cenu se dají koupit na celý festivalový týden do konce dubna za 179 eur, s kempem je to 209 eur. Pokud chcete vyrazit třeba na jen na jeden den, bude Vás to stát 50 eur. Pokud máte rádi festivaly a hudbu, doporučuji alespoň jednou v životě Sziget navštívit, za mě je to jedna z věcí „before I die….

PARTYINFO

Sziget 2014

11.08.2014 - 18.08.2014 , Budapest
Live: Manic Street Preachers, The Prodigy, Lily Allen, Korn, NOFX, Ska-P, Bonobo, La Roux, Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo, Madness, The Bloody Beetroots, Kelis, Imagine Dragons, Stromae, Klaxons, Laidback Luke, Starlight Girls, Macklemore & Ryan Lewis, Skrillex, Deadmau5, Bombay Bicycle Club, The Kooks, Crystal Fighters, Anti-Flag, Black Sun Empire etc.
DJs: Axwell etc.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně