Report z Qapital: Raw & Uncut od Langyho

Minulý víkend jsem opět po nějaké době namířil do mnou stále více a více oblíbeného Holandska a navštívil jsem fantastickou taneční párty Qapital.

10.4. 2014 17:32:37 | reporty | Langy

Z tohoto večera jsem si odvezl, tak jak z většiny tamních událostí, vynikající hudební a vizuální zážitky a také ten skvělý pocit, že jsem byl i po tolika letech paření někde zas „poprvé“. Každý správný a nadšený fanda EDM tento pocit zná, takže víte přesně co mám na mysli.

Druhý ročník

Qapital, luxusně zorganizovaná párty pod vedením Q-Dance se konala teprve podruhé. Svou premiéru akce měla loni v dubnu a pořadatelům se letošní druhý ročník podařilo dva dny před jeho konáním kompletně vyprodat. Párty od Q-Dance jsou zárukou té nejvyšší kvality, proto jsme nelenili a v sobotu v ranních hodinách jsme včas vyrazili do 1062 km vzdáleného Ziggo Dome v jihovýchodní části Amsterdamu.

Něco málo po dvacáté hodině jsme dorazili k místu konání. Prostory kolem Ziggo Dome už dobře známe a tak jsme věděli, kde přesně na jednu noc za poplatek spolehlivě zaparkovat. Parkovišť je zde dostatek. V blízkosti se nachází slavná Heineken Music Hall a hned naproti obří Amsterdam Aréna, která sousedí právě se Ziggo Dome. Zde se vám naskytne parádní pohled na největší amsterdamské párty prostory, které jsou každý od sebe vzdáleny pouhé desítky metrů. Také jsme se tu potkali s našimi ostravskými přáteli a po vydařeném warm-upu jsme namířili směrem k hlavním vchodům.

Po vstupu do vestibulu jsme v krátkosti pořešili standartní věci jako žetony, lockerboxy, pivo na baru a bez zbytečného protahování rovnou do centra dění. V hale nás zaujala skvěle vypadající otočná stage, která byla vsazena přímo doprostřed taneční plochy (nemohl jsem si nevzpomenout na legendární sérii parties Black). Tvar její osvětlené konstrukce nám připomínala stavbu Eiffelovy věže, avšak pouze po její první patro. U stropu byla celá konstrukce čtyřramenná a na ní byly zavěšeny desítky pohyblivých světel a laserů. Svůj set zde právě zakončoval Festuca a v následujícím bloku vystoupili společně Ran-D & Zatox. Ti ve svém b2b raw setu odehrály takové věci jako Animals (Ran-D & Hard Driver) , Brutal (Zatox) nebo Zatoxův remix devadesátkové hitovky No Limit. Dalším jménem v line upu byl Mashup Jack, kterého pak vystřídal Digital Punk. A co si myslí Digital Punk o párty Qapital? „Je to takový Qlimax v raw hardstyle žánru“.

Tady rozhodně neusnete

Po tomto energickém vystoupení následovala další raw sada, dvojice Wild Motherfuckers. Tatanka a Zatox, kteří společně vystupují pod tímto projektem, nám servírovali věci jako Proud to be loud (Zatox & Tatanka), Natural Born Raver (Wild Motherfuckers) nebo hardstyle podobu Eat Sleep Rave Repeat. Na téhle párty rozhodně neusnete a v daném tempu pokračovali i Frequencerz. Ti jsou současně i autorem letošního anthemu „Raw & Uncut“. Dále jsme si mohli vychutnat tracky jako We Don't Give a F_CK (Digital Punk & Frequencerz ft. Mc NolZ) nebo parádní Fatality (B-Front & Frequencerz). Příjemné melodie a současně neskutečně energické tracky odehrál i Chain Reaction, tak jako třeba v jedné ze svých vlastních produkcí The Record Breaknig.

Line-up letošního Qapitalu doplňovala ještě taková jména jako Endymion & Alpha2, B-Front & E- Force a Radical Redemption. Z téhle párty zaměřené na RAW hardstyle jsem odcházel opravdu nadšený a plný skvělých dojmů. Díky perfektní organizaci, vizuální stránce, fantasticky čistému zvuku, skvělým setům, neuvěřitelné atmosféře a luxusnímu prostoru, bude u mě mít vždycky přednost takto zvládnutá zahraniční událost.

PARTYINFO

Qapital

05.04.2014 Ziggo Dome, Amsterdam
DJs: Adaro, Audiofreq, Chain Reaction, Jack Of Sound, Radical Redemption, Digital Punk, Festuca, Frequencerz, Ran-D & Zatox, Endymion & Alpha2, Wild Motherfuckers
2nd: Amnesys, Exit Mind, Meccano Twins, Pandorum, Pulserz, Jeff
Cena: 52,5 €
REKLAMAREKLAMA