Jerry: Prostě jdu s dobou

Již tento čtvrtek oslaví v klubu Perpetuum své 40 narozeniny stálice a velký propagátor taneční hudby v Brně DJ Jerry. Zeptali jsme se ho tedy u příležitosti tohoto výročí, které slaví mimochodem právě dnes, na pár otázek.

4.4. 2014 21:46:43 | rozhovory | rave

Ahoj Radku, dlouho o tobě nebylo slyšet, ale teď to vypadá, že jsi zpět. Co všechno se událo za dobu, kdy jsi neobjížděl mejdany?

- Jerry: Ahoj, všichni :-) To je fakt, že o mně nebylo dlouho slyšet. Dal jsem si hudební pauzu. Všechen svůj čas jsem věnoval svému novému podnikání v recyklacích. Je to úlet, když podnikáš v něčem, co tě baví a ještě tím pomáháš životnímu prostředí! Ano, jsem zpět! Hudba je můj život, bez ní to prostě, nejde. A co všechno se za tu dobu událo? To nechtěj vědět, kromě toho, že jsem postavil na nohy fabriku, tak osobní život si necháme na jindy.

Získal jsi zpět ztracenou rezidenturu v klubu Perpetuum, jak k tomu došlo?

Jako vždy v mem životě je všechno náhoda (haluz). Rozhodl jsem se, že začnu znovu hrát a současně mě oslovil i klub Perpetuum, jestli nechci znovu začít hrát čtvrtky. Takže nebylo co řešit, prostě legendární čtvrtek je zpět :-) Zároveň se začaly ozývat i jiné kluby po republice. Už teď mám zabookované termíny na letní festivaly tady u nás. A také v létě vyrážím na Ibizu.

V dubnu oslavíš své další kulaté narozeniny. Chytáš druhou mízu? A co od narozenin očekáváš, a jaká byla tvá předešlá dekáda?

Mě snad neskončila ani ta první :-) 30 jsem slavil v Perpetuu takže i 40 oslavíme - 10. 4. a jak jinak než opět ve čtvrtek a v Perpetuu. Za těch 10 let se toho stalo moc. Skončil jsem s promotéřinou, narodila se mi dcera, která už chodí do první třídy, začal jsem podnikat a také jsem se rozvedl

Po Brně se šušká, že bys měl zase rozjet hudební pořad na jednom z brněnských rádií, je tomu tak?

Ano, je tomu tak. V jednání jsou dvě stanice, ale zaleží na podmínkách. Fakt je ten, že se jedná v první řadě o Kiss rádio, kde řešíme formát pořadu. A hlavně jestli půjde o živý přenos nebo předtočenou verzi.

A od kdy se na tento pořad můžeme těšit?

Na to ti nedokážu odpovědět přesně, ale jedná se o týdny.

Jak je to aktuálně s tvým hudebním vývojem? Stále sleduješ trendy, nebo jsi zůstal u svého?

Jasný, prostě jdu s dobou :-) Co bys ode mě čekal?

Skončil jsi v Apokalypsa teamu, ale přesto, sleduješ tuto party? Na té poslední jsem tě myslím dokonce zahlédl.

Na té poslední jsem nebyl. Apokalypsa byl můj výtvor, který mě přestal bavit v okamžiku, kdy to můj společník začal brzdit. Koncept poslední jsem viděl, bohužel ty jména jsem chtěl 3 roky zpátky. Raději to už ani nesleduji, protože myšlenka této akce je nenávratně pryč. Nevěřil bys tomu, ale na posledním díle jsem nebyl z důvodu, protože pan manipulátor mi neumožnil vstup. Veškeré naše společné domluvy při mém odchodu vůbec neplatily. Řekl bych, že je to škoda, ale škoda je jen dobrého člověka. Je smutný se dívat na to, co jsme tak dlouho budovali, jak to někdo posílá systematicky do kopru. Poslední, na které jsem hrál a kterou jsem pořádal, byla The Bells s Jeffem Millsem. Prostě zvonec a pohádky je konec…

Je nějaký DJ, kterého jsi chtěl na Apokalypsu dovést, a nepovedlo se?

Já myslím, že jména jako Pan Pot, nebo Secret Cinema a další měli dostat prostor už dávno.

A poslední otázka. Jak se ti líbí hudební směr a vývoj klubu Perpetuum?

Libí. Změny, které v klubu proběhly, měly být už dávno, ale je to super, že se tomu konečně začal někdo zase věnovat. Byla by škoda tohoto klubu.

PARTYINFO

Hi-Fi Special

10.04.2014 Perpetuum, Brno
DJs: Jerry, Hydrophonic, Martini, Nois, Andy Smitth
REKLAMAREKLAMA