Rydel: Většina lidí preferuje pomalejší hudbu a já se přizpůsobím

Příští pátek přijede do Brna se svým tech-housem slovinský ďábel Rydel. Co se mu stalo na posledním hraní v Česku a jak na to vzpomíná? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

27.3. 2014 07:35:51 | rozhovory | Aleš Stříž

- Alexx: Po dlouhé době budeš zase hrát v ČR. Jak se za tu dobu vyvíjela tvoje produkce a jaký sound od tebe můžeme čekat?

- Rydel: Naposledy, když jsem byl v ČR, tak jsem hrál tvrdší styl, nyní jsem více orientovaný na tech-house, aspoň co se produkce týče. I přesto hraji často techno „ze starých dobrých časů“. Většina lidí na světě dnes preferuje o něco pomalejší hudbu a pokud je to třeba, přizpůsobím se tomu.

S jakými producenty rád spolupracuješ? Na čem momentálně pracuješ?

Rád spolupracuji s lidmi jako Aka Carl, Bryan Cox and Bloody J, jsou to všichni moji dobří přátelé a ve studiu si vždy užijeme spoustu legrace a dlouhých večírků. Všichni jsou to talentovaní a různorodí producenti a mají nos na pořádné tracky. Do budoucna bych chtěl spolupracovat i s dalšími producenty, uvidíme, jak se bude moje produkce vyvíjet. Nyní pracuji na několika nových projektech a také dokončuji několik remixů. Vyprodukované tracky vyjdou mezi jinými labely také na Pornographic Recordings a Neptuun City.

Hrál jsi již na spoustě velkých akcí, jaká byla pro tebe ta nej a proč? Kde nebo s kým by sis rád zahrál?

Skvěle jsem si zahrál v Mexiku, tam to bylo opravdu úžasné. Pak také v Polsku na MTV party s ohňostrojem a spoustou laserů běhěm mého setu, kde za mnou byla 5 metrů vysoká projekční zeď. Musím ale říci, že party, na které vzpomínám nejčastěji, byly uspořádány v menším stylu. Je to více intimní, lidé jsou vám blíže a můžete s nimi lépe komunikovat.

Co říkáš na současný trend v elektronické hudbě, jak tě to ovlivňuje?

Nepospouchám současnou EDM, ani se nevěnuji jejím trendům. Neposlouchám také současný pop, který mne také nezajímá. Občas se ale kolem mne mihnou skladby, které mne zaujmou, udělám na ně třeba bootleg. Obecně se ale snažím této hudbě vyhnout.

Aktuálně žiješ a tvoříš ve Slovinsku, kolébce 1605 rec. co můžeš říct o tamních klubech?

Miluji Slovinsko od první chíle, kdy jsem ho navštívil. Je to malá země, kde není spousta klubů, ale zdejší scéna se věnuje kvalitní hudbě a světový ohlas tomu položil právě Umek. Slovinsko se samozřejmě také pomalu mění, tak jako celý svět, ale i přesto je v tak malé zemi spousta talentovaných DJů a producentů.

Co zajímavého nebo bizarního se ti přihodilo během hraní?

V průběhu hraní? No pokud vynecháme nějaké intimní zážitky v minulosti, tak to byl výpadek připravené techniky, kvůli kterému jsem nemohl začít hrát. Nefungovaly ani záložní CD playery (mimochodem bylo to při mém poslední vystoupení v ČR). Následoval společný set s Coma and TheFrog, kdy oni hráli z vinylů a laptopů a já z CD playerů. Na začátku jsem z toho všeho byl naštvaný, ale pak se to otočilo do skvělého zážitku.

Těšíš se na brněnské publikum?

Na brněnské publikum se určitě moc těším. Vždycky bylo super hrát v ČR, cítil jsem se zde vždy velmi dobře. Lidé se tu ke mě vždy dobře chovali a na párty řádili jako diví. A podle toho, co jsem slyšel, je team okolo Be:Connected složený z dobrých lidí, kteří udělají vše pro pořádnou párty. Proto se už nemůžu dočkat, až se uvidíme a společně si užijeme skvělý večer.

Poslechni si: Rydel presents FOCUS 10: Czech This Out (March 2014)

PARTYINFO

Be:Connected

04.04.2014 Perpetuum, Brno
DJs: Rydel, Naoki Uda, Alexx, Pete Ripe, Dave Legato
REKLAMAREKLAMA