Transmission: Česká halovka na Slovensku zabodovala!

Nejúspěšnější tuzemská trancová halovka se po svém jubilejním desátém díle poprvé podívala za hranice. Zahraniční premiéru hostila Bratislava a party se setkala s úspěchem!

20.3. 2014 10:13:06 | reporty | Paya

Společnosti United Music se podařilo expandovat za hranice! Její dlouho očekávaná první zahraniční halovka se stala skutečností a opravdu to stálo za to. Slovenské hlavní město přivítalo Transmission s podtitulem The Spiritual Gateway, tedy tématem, které zažila Praha vloni v lednu. Chybět u toho pochopitelně nemohl rezidentní DJ, mezinárodní hvězda Markus Schulz, ale také domácí reprezentanti, Pico s Nifrou. Party se konala na pěkném stadionu jménem Slovnaft Arena, který je základnou hokejového týmu KHL Slovan Bratislava. Jde samozřejmě o zimní halu Ondreje Nepely, která v roce 2011 hostila hokejové mistrovství světa a z ostatních akcí kupříkladu koncert Depeche Mode nebo povedené Armin Only – Mirage v červnu téhož roku. Kompaktní aréna disponovala velkolepou světelnou a laserovou show (laserů bylo hned 16), nechyběla ani povedená intra a speciální efekty. Co se týče zvuku, nebyl přehnaně nahlas a podle našeho názoru byl slušně vyladěný. Bratislavská hala nabídla dokonce i lockerboxy, šatna samotná fungovala velmi dobře. Návštěvníci mohli zakoupit široký merchandising, na barech se žádné fronty netvořily. Organizačně v pohodě. Dlužno dodat, že pořadatelství se kromě UM zhostily i domácí agentury Ministry a Vivien.

Orjanův pořádný rozjezd

Co se týče hudby, výkony DJs nabídly zábavu ve velmi pestré škále EDM. Hraní slovenských i zahraničních hvězd přineslo kromě obvyklého progressive a uplifting trancu také psytrance, trouse a house. Ano, skutečně house, dokonce bezmála čistě housový set. Ale k tomu se ještě dostaneme. Takže jak bylo? Po prakticky hladkém vstupu do arény jsme obhlédli prostory „prstence“, pozdravili se s přáteli a vyrazili do samotné hlavní haly. Svůj set právě končila fešná Nifra a nutno říci, že její hraní znělo velmi sympaticky – na rozjezd perfektní. Pár minut před jedenáctou hodinou se do díla pustil Orjan Nilsen, který vzbuzoval velká očekávání a ve finále jim dostál. Vzápětí po úvodním tracku do nás napálil bombu The Thrillseekers – Synaesthesia (Andrew Bennett Remix). Atmosféru nakopla také vypalovačka z Hardwellova labelu Revealed s názvem Futuristic Polar Bears – Back To Earth, celé publikum rozhýbal Arminův Ping Pong a vrchol setu nemohlo představovat nic jiného než Orjanova brilantní Violetta. Následovala ještě předělávka Twoloud – Traffic (Tiësto Edit), skvělým okamžikem byla také novinka Gareth Emery feat. Bo Bruce – U (W&W Remix) a na úplný závěr padla Doornova klasika Direct Dizko. Odbila půlnoc a žezla se chopil Markus Schulz, který ovšem po energickém Nilsenově setu nenavázal zrovna stejným tempem.

Klasický Schulzův výkon

Pravdou je, že na Markův set se nemálo partypeople na tribunách posadilo, pořadí DJs by se v ideálním případě mohlo prohodit. Přesto samozřejmě Schulz podal svůj standardně kvalitní výkon, ve kterém nechyběly hitovky jako Capital Cities – Save And Sound ve Schulzově vlastním remixu. Zajásali jsme při tónech ultraklasiky For An Angel, zazněla produkce nového projektu Marka Schulze s Ferry Corstenem s názvem New World Punx, Schulzův singl Nothing Without Me, megahitovka Eat Sleep Rave Repeat, spolupráce Marka Schulze s Jochenem Millerem jménem Rotunda, další legendární hitovka Delerium – Silence, Picottův Lizard (sic!) a dále samozřejmě třeba hymna pražské Transmise, ročník 2008, A New World. Celkově během dvou hodin hraní mnoho zajímavých momentů, ačkoliv pro nás o vrchol party úplně nešlo. Ten vizuální měl přinést Transmix a hudební pak především druhá polovina noci. Ve dvě hodiny ráno spustila automatická sekvence. Přikláníme se k tomu, že by působilo ještě lépe, kdyby borci z Vision Impossible přece jen stáli za DJským pultem, celá čtvrthodinka by v tomto směru zasloužila takovéto oživení a vizuální géniové by si zase zasloužili oprávněný aplaus tváří v tvář publiku. Co se týče složení, jednalo se o kombinaci např. Depeche Mode – Personal Jesus, Push – Strange World, Motorcycle – As The Rush Comes, U2 – Without You, Zombie Nation – Kernkraft 400 nebo Push – Universal Nation.

Ozcanovo housové nadělení

Ihned po Transmixu, který byl plný vizuálních i akustických efektů, se na nás vrhnul Fadi z projektu Aly & Fila a byla to síla, obrovská nálož energie! Tak, jak to právě tento sympatický Egypťan nejlépe umí. Výborný výkon nenechal nikoho na pochybách. Úvod „alíků“ obstarala píseň Coming Soon – Become One (Interactive Noise Remix), jeden z highlightů pak Andain – Beautiful Things (Fady & Mina 2014 Rework), což byla mimochodem velmi pikantní souvislost s naprosto legendární sérií parties, které hostívala právě Bratislava, a to konkrétně klub Dopler, a finále nemohlo dopadnout jinak než božským zpěvem Jwaydan v geniální trancovce We Control The Sunlight. Bravo, tleskáme, Fadi! Atmosféra v sále byla velmi, velmi slušná, jenže pak to přišlo. Nebudu tu ortodoxní trancery příliš trápit, avšak nutno prostě uznat, že během setu tureckého borce Ummeta Ozcana zaznamenala atmosféra jednoznačně nejvyšší hladiny a ukázalo se, že Transmission nepřilákala zdaleka pouze trancery. Ozcan totiž naservíroval bezmála pure house set. V úvodu jeho vystoupení nás dostala slavná U96 – Das Boot a pak už začal nášup typu BlasterJaxx – Fifteen (Hardwell Edit), Sander van Doorn – Neon (Ummet Ozcan Remix), DVBBS – Raveology, W&W & Ummet Ozcan – The Code, Hardwell & MAKJ – Countdown atd. atd.

Mistrovský závěr Rank 1

Dav se skvěle bavil, často DJovi aplaudoval a vypadalo to, že si ten večer opravdu každý přišel na své. Ozcanovými nejúspěšnějšími momenty byla například kombinace Andain – Beautiful Things a Tiësto – Maximal Crazy, nový Arminův singl This Is What It Feels Like, Nicky Romero & Nervo – Like Home, Calvin Harris & Alesso – Under Control, R3hab & Nervo & Ummet Ozcan – Revolution a v závěru Alesso vs. OneRepublic – If I Lose Myself. Blížil se ale konec akce a bylo na čase se vrátit k trancu – nejlépe z rukou odborníka největšího. DJský pult zabral Piet Bervoets z projektu Rank 1 a vysmahnul oldschoolový set plný takových klasik, že všechna trancerská srdce plesala. Zapamatovali jsme si například Rank 1 – L.E.D There Be Light (Trance Energy 2009 Anthem), Gaia – Tuvan, Rank 1 – Airwave, 4 Strings – Take Me Away, System F – Out Of The Blue, Svenson & Gielen – Twisted, Underworld – Born Slippy, Tiësto – Adagio For Strings, Armin van Buuren – In And Out Of Love v kombinaci s Jochen Miller – Brace Yourself, Pascal Feliz – Platinum a jako poslední track večera ikonické Rank 1 – Awakening. Odbila šestá hodina ranní a my vyrazili zpátky do Česka s tím, že výlet na Slovensko stál opravdu za to – hudebně prakticky podle očekávání, organizačně bez problémů, bezva párty se skvělými přáteli – díky za uspořádání, UM & Ministry & Vivien, díky za spolupaření, Tigi & Lin & Renčo & Markét!

PARTYINFO

Transmission The Spiritual Gateway

15.03.2014 Zimný Štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
DJs: Aly & Fila, Markus Schulz, Ummet Ozcan, Ørjan Nilsen, Rank 1, Pico, Nifra
Cena: 39 - ? €
REKLAMAREKLAMA