Pono, přehrávač Neil Younga zavařil Kickstarter

Jasně, že jen obrazně, ale kdo by čekal, že o něj bude až takový zájem, žejo. Jestli to stojí za takový hype, to ukáže čas.

12.3. 2014 12:29:45 | | wil-m

Pono, přehrávač Neil Younga zavařil Kickstarter

Neil Young je kanadský zpěvák písničkář, hudebník a filmový režisér. Pono na Hawaji znamená něco jako "spravedlivý, poctivý nebo čestný" a kombinací těchto pojmů je přenosný hudební přehrávač PonoPlayer, který slibuje nejlepší možný hudební zážitek. Služba PonoMusic má totiž distribuovat hudbu v novém bezztrátovém hudebním formátu.

V dnešní době ultratenkých placek je design tohoto výrobku docela překvapením, ale díky tomu by mohl zase vydržet déle na jedno nabití, což mnoho uživatelů ocení daleko více, než samotný vzhled. Kolik se do něj vlastně vejde? 100-500 alb. Řečeno jinak, jde o 128GB. Tedy úctyhodné číslo (není to zase tak dávno, co jsem vlastnil přehrávač s kapacitou 128MB). K ovládání budou sloužit tři hardwarová tlačítka a dotykový displej.

Celý projekt byl vystaven na serveru Kickstarter, který pomohl spatřit světlo již mnoha skvělým nápadům. Pono dokázal vybrat cílovou částku 800.000$ během prvního dne po spuštění kampaně. Pro mne osobně je to opět překvapení, v dnešní době jsme si schopni do telefonu nahrát aplikaci pro přehrávání bezztrátových formátů a netahat tak v kapse další zařízení. Devizou bude pravděpodobně již zmiňovaná výdrž baterie a maximální důraz na kvalitu zvuku. Musím taky zmínit celý projekt Pono, který by mohl mít skvělou budoucnost. Přeci jen posluchačů otrávených ne příliš kvalitními mp3 je čím dál více.

Cena přístroje je ne zrovna zanedbatelná - startuje na 200$. Co myslíte, má podle Vás takovýto projekt smysl nebo je to jen výstřelek, který nebude mít dlouhého trvání?

odkazy

REKLAMA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYREKLAMA