DJ Ogi: Chorvatsko bojuje se špatnou ekonomickou situací

Chorvatský techno matador Dalibor Ogorevac alias DJ Ogi následující víkend navštíví Brno a Prahu,kde naservíruje kvalitní dávku rázných beatů okořeněnou tracky ze svého nového alba Chaos. Před blížícím se víkendem odpověděl na několik otázek.

6.3. 2014 08:58:50 | rozhovory | Phil Albedo

- Phil Albedo: Ahoj Dalibore, díky, že sis udělal čas na rozhovor. Jaký byl tvůj start roku 2014?

- Ogi: Ahoj, start roku 2014 byl v pohodě. Pracoval jsem na nové muzice, postaral se o vychytávky na několika labelech, dělal audio mastering a měl několik fajn vystoupení.

Tvoje země je významnou turistickou destinací. Myslíš si, že zhoršenou finanční situaci v některých evropských zemích pocítil i cestovní ruch v Chorvatsku?

Řekl bych, že tento problém neměl nějakým způsobem vliv na chorvatskou turistiku, protože zde návštěvnost turistů každý rok dosahuje rekordních čísel. Na druhou stranu, když pominu cestovní ruch, tak i naše země dost bojuje se špatnou ekonomickou situací.

Před několika měsíci vyšlo tvoje nové album - Chaos. Jak bys nám ho několika slovy charakterizoval?

Album by se dalo charakterizovat jako souhrn temných, spontánních a industriálních prostředků s dotykem mystérie.

Tracky z tohoto alba následně remixovalo několik zajímavých jmen. Jaké byly ohlasy a který remix se ti nejvíce líbí?

S feedbackem jsem byl velmi spokojený, neboť se k němu přiřadili i velikáni jako je Luke Slater, Heiko Laux či Mike Humphries. Vybrat nejoblíbenější remix není zrovna jednoduché, ale přiznám se, že nejvíce mě baví hrát verze od A-Brothers, Deh-Noizera a Gabeena.

Svůj nový počin mimo jiné prezentuješ i prostřednictvím tzv. „album tour“. Kam všude tahle tour zavítala a ještě zavítá?

Ano je to tak, zmínit se mohu o klubu Stereo, které se nachází v mém rodném městě Rijeka, dále pak o klubech ve městech Záhřeb, Mostar v Bosně a Hercegovině nebo samozřejmě Brno a Praha v České republice. Brzy mně má přijít potvrzení od 4 dalších evropských klubů.

Když ještě zůstaneme u tvé produkce, tak jak se daří tvému druhému já – minimálovému projektu Lorino? Budeš v nejbližší době pod tímto jménem vystopovat na nějakých zajímavých akcích?

Taky to jde dobře, tento projekt bývá hodně spojován s labelem Dark Noise, kde je možné najít několik tracků směřujících k temnějšímu minimalu. Co se týče vystoupení, tak se snažím vystupovat pouze jako DJ Ogi, nikoliv pod alias projektem. Jinak v mých setech samozřejmě občas zazní tracky od projektu Lorino.

Poslechni si: Lorino - Dakako

Je o tobě také známo, že ve vašem regionu pravidelně pořádáš poctivé techno mejdany. Dal bys promotérům nějaké tipy na talenty, které by stálo za to pozvat?

Za sebe mohu doporučit chorvatské DJe a producenty jako je F.O.R.M. Live, Zokky, Alekk, Mystic nebo Cepo.

Za posledních několik let, si partypeople pod pojmem Chorvatsko nejvíce vybavují ostrov Pag. Najde se u vás i nějaké další místo, které by mohlo fanouškům elektronické hudby naplnit touhy?

Ano, je to tím že scéna na Pagu se čím dál více ubírá komerčním směrem, ale například ve městě Pula se nachází pro mnohé, stále neokoukané parádní místo nesoucí název Fort Punta Christo, kde se pořádá mnoho mezinárodních festivalů.

Pokud se poohlédneme na eventy v globálním měřítku, tak jaká party nebo festival je podle tebe takovým ideálem jak pro návštěvníky, tak i pro ostatní akce?

Pokud by to měl být jen jeden, tak bych se přiklonil ke španělskému Monegros Festivalu.

Tento pátek navštívíš Prahu a Brno. Těšíš se?

Jsem z těchto dvou vystoupení opravdu nadšený, obzvlášť když jsem se několikrát přesvědčil, že je v Česku skvělé publikum.

Poslechni si: DJ Ogi - NightVision Techno Podcast 53

PARTYINFO

Rush Hour

07.03.2014 Exit, Brno
DJs: OGI, Jeffry Bayker, Phil Albedo, Adam Suizo, Warphil + Rastyn, Jan Willert + Foxx, Trunk
Cena: 50 / 100
REKLAMAREKLAMA